SPIN

„Impresje Taneczne” – koncert MP Dance

Aneta Borkowska poniedziałek, 11 maja 2015, 21:45 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 21 maja (czwartek) o godz. 18. do Sali widowiskowej „Podlasie” na koncert Formacji Tanecznej MP Dance „Impresje Taneczne”.

Podczas koncertu można będzie obejrzeć najlepsze układy taneczne, z którymi formacja MP Dance weźmie udział w odbywających się w najbliższym czasie turniejach i festiwalach tanecznych. W najnowszych choreografiach najstarsze tancerki zaprezentują opowieści o nich samych- dziewczynach, które są w okresie dojrzewania. Nastoletni wiek cechuje krytyczna postawa wobec świata dorosłych, do którego powoli przechodzą. Nie zabraknie też najmłodszych tancerzy zespołu w kolorowych tanecznych pokazach. Instruktor formacji Agnieszka Lipińska tworzy ciekawe i oryginalne choreografie z wykorzystaniem barwnych kostiumów oraz rekwizytów.

Po sukcesie i ogromnym zainteresowaniu spektaklem „W pustyni i w puszczy” formacja przygotowuje już kolejny taneczny spektakl. Tym razem zabierze nas w podróż „W 80 dni dookoła świata”. To wspaniałe widowisko zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych!

Formacja taneczna MP Dance powstała w październiku 2007 roku. Instruktorem i choreografem grupy jest mgr Agnieszka Lipińska, absolwentka AWF w Warszawie, pedagog oraz wieloletnia tancerka, uczestniczka mistrzostw Polski, Europy i Świata. W skład zespołu wchodzi aktualnie około 100 dziewcząt i chłopców w wieku od 4 do 18 lat. Tancerze od tego roku ćwiczą w czterech grupach wiekowych. Dodatkowa grupa została utworzona w związku z dużym zainteresowaniem nauką tańca wśród dzieci i młodzieży oraz uczestnictwem w zajęciach formacji MP Dance. W związku z ogromną dynamicznością rozwoju szeroko pojętego dziś tańca, zespół regularnie pracuje nad poszerzaniem swojego programu o nowe elementy. Podczas prób członkowie FT MP Dance mają możliwość poznania różnorodnych form tańca nowoczesnego i stylizowanego. Chętni mogą też uczestniczyć w zajęciach z akrobatyki.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 oraz Sienkiewicza 63.

źródło: MOK (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.