SPIN

Spędź weekend z Brofakturą

Aneta Borkowska środa, 19 sierpnia 2015, 10:49 Aktualnie

W piątek (21 sierpnia) na poziomie -1 siedleckiej Brofaktury przez cały wieczór i noc „Letnie wariacje”. Muzyczny kierunek narzuci DJ Mruk, który zaprosi do zabawy w rytmach lat ’80, ’90, ’00. Początek o godzinie 20:00, a do godziny 22:00 dla wszystkich Pań specjalny „welcome drink”. Wstęp wolny.

brofaktur2

W najbliższą sobotę (22 sierpnia) po godzinie 21:00 w Brofakturze -1 szykuje się niezwykła gratka dla miłośników rocka i bluesa. W ramach „Brofaktura Music Festival” jako przedostatnia propozycja tego letniego cyklu zawita do Siedlec krakowski zespół Workaholic. Wstęp wolny. Organizatorzy zachęcają do wcześniejszej rezerwacji miejsc.

Workaholic tworzą muzycy wywodzący się z różnych tradycji muzycznych. Inspirując się wzajemnie, sięgają czasem po bardzo odległe style muzyczne, zachowując charakterystyczne, elektryczne brzmienie i rozpoznawalne rozwiązania harmoniczne. W partiach solowych znaleźć można zarówno typowe dla bluesa frazy, jak i jazzowe „odejście”. Sekcja rytmiczna potrafi zabrzmieć rockowo, by za chwilę zamienić się w maszynę do swingu. Dodatkowym atutem zespołu jest spory repertuar, autorskie teksty i bogate brzmienie. W Brofakturze wystąpią: Jan Purchla (wokal, gitara), Leszek Mierzwa (gitara), Piotr Kosieradzki (skrzypce), Tomasz Pachciarek (piano), Grzegorz Piećko (gitara basowa) oraz Bart Kuraś (bębny, perkusja).

Brofaktura Music Festival to letni cykl koncertów przygotowany w zabytkowej Hali Targowej. Największą jego zaletą jest jego różnorodność. Usłyszymy tu zarówno akustyczne ballady, łagodne połączenia jazzu, dream popu i indie, blues i swing w rockowym wydaniu czy funky i muzykę elektroniczną. Jego atutem jest też ogólnodostępność. Organizatorzy nie biletują koncertów – chcą, aby kultura była tu dostępna dla jak najszerszego grona melomanów.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.