SPIN

„Kulturalne laboratorium” dla dzieci

Aneta Borkowska wtorek, 15 września 2015, 20:51 Kultura

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach i Centrum Naukowo-Edukacyjne „Fulleren” zapraszają do udziału w zajęciach „Kulturalne laboratorium”. Jest to cykl zajęć eksperymentalnych łączących tematykę przyrody, tj. chemii, biologii, fizyki z zajęciami artystycznymi, opracowany  dla dzieci w wieku 6 – 12 lat.

Kulturalne laboratoria dla dzieci mają na celu wykorzystanie rozbudzonej ciekawości najmłodszych do świata i zaszczepienie w nich pasji do nauki w zupełnie nowatorskiej formie. Zajęcia obejmują cotygodniowe spotkania animatora popularyzacji z dziećmi. Główną ideą zajęć jest umożliwienie uczniowi aktywnego poznawania i doświadczania świata oraz zainspirowanie artystycznego działania.

mok3

W trakcie zajęć uczniowie przenoszą się do prawdziwego laboratorium i zamieniają się w małych naukowych architektów, plastyków, rzeźbiarzy, malarzy i innych twórców. Zajęcia mają na celu stworzenie uczniom okazji do zdobywania różnorodnych doświadczeń z uwzględnieniem osiągniętej dotychczas wiedzy oraz poszerzenie jej o umiejętności praktyczne. Zadaniem nauczyciela nie jest narzucenie uczniowi własnego obrazu świata, ale pomoc w jego samodzielnym kreowaniu.

Podczas naszych spotkań nie tylko wykonujemy efektowne eksperymenty, ale przede wszystkim tworzymy naukę, np. kwiaty zmieniające kolor, kule do kąpieli, bomby i gejzery pianowe, eksplodujące makiety wulkanów, elektryczne zwierzęta, modele molekuł z zastosowaniem różnych technik plastycznych, modele samolotów i wiele innych. Kulturalne laboratorium to warsztaty eksperymentalne, które zapewnią dzieciom ogromną dawkę wiedzy praktycznej i teoretycznej z przedmiotów przyrodniczych i plastycznych.

mok2

Zajęcia pozwolą poszerzyć szkolną teorię o umiejętności praktyczne, co jest ważne nie tylko w dalszej edukacji, ale także w życiu codziennym. Dzięki urozmaiconemu programowi, uczniowie przekonają się, że nauka i twórczość to fantastyczna zabawa, a odkrywanie świata może być niezapomnianą przygodą. Rozbudzanie w dzieciach pasji do nauki już od najmłodszych lat z pewnością zaowocuje w dalszej edukacji.

Zajęcia odbywać się będą w Sali Widowiskowej „Podlasie” MOK, ul. Sienkiewicza 63 w poniedziałki od 5 października br.:
Godz. 17:00- 17:45 (klasy I-III)
Godz. 18:00 – 18:45 (klasy IV-VI)

Prowadzący zajęcia:
Wioleta Byszewska – doktor nauk chemicznych, doświadczony nauczyciel chemii szkolnej i akademickiej oraz twórca programu i koordynator zajęć eksperymentalnych,
Marta Piejka – doświadczony pedagog oraz popularyzator nauki.

Opłata: 60 zł/ miesiąc. Zapisy w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach i Sali Widowiskowej „Podlasie” MOK – tel. 25 794 31 21

mok1

27 września /niedziela/ Sala Widowiskowa „Podlasie” MOK, ul. Sienkiewicza 63 w godz. 15.00 – 16.30 odbędzie się DZIEŃ OTWARTY.

źródło: MOK (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.