SPIN

OCZAMI KOBIET: „Płomień”

Aneta Borkowska niedziela, 6 grudnia 2015, 19:58 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

NoveKino Siedlce zaprasza 16 grudnia (środa) na kolejną odsłonę cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem miłośnicy kina będą mogli zobaczyć thriller „Płomień”.

Maria wchodzi w dorosłość z najlepszymi intencjami. Pochodzi z typowej kochającej się greckiej rodziny. Jest impulsywna, energiczna i pełna namiętności. Ma szerokie plany na przyszłość. Chce zostać prawniczką, ale poznaje przystojnego marynarza Yannisa, w którym zakochuje się bez pamięci. Namiętny związek przysłania im cały świat, a jego owocem jest trójka dzieci. Maria wychowuje je sama, bo Yannis pracuje na statku. Rodzinne szczęście z czasem okazuje się jednak ułudą. Maria staje się coraz bardziej samotna, a 10 lat później jej życie się rozpada. Kryzys w Grecji obnaża skrywane dotąd rodzinne tajemnice, których poznanie zwiastuje katastrofę. Aby ją zatrzymać, Maria decyduje się na desperacki krok. Chcąc ocalić siebie, musi odrzucić własną przeszłość i tych, których kocha najbardziej. Pociąga to za sobą splot zdarzeń, którego nic nie jest już w stanie zatrzymać.

reżyseria: Syllas Tzoumerkas,
scenariusz: Youla Boudali, Syllas Tzoumerkas,
aktorzy: Aggeliki Papoulia, Vassilis Doganis, Maria Filini,
gatunek: thriller,
kraj produkcji: Grecja, Holandia, Niemcy,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 83 minuty,

Święta już blisko… Atmosfera wyczekiwania obecna jest także w kinie. Udziela się wielu widzom cyklu Oczami Kobiet. Dlatego od akcentów świątecznych rozpoczniemy ostatnie przed świętami spotkanie. Gościem będzie Ewa Wołosewicz, która od kilku lat zajmuje się pieczeniem świątecznych pierników. Ich smak i zapach uniesie się tego wieczoru w naszym kinie. Pani Ewa ma na swoim koncie wiele spektakularnych osiągnięć w tej dziedzinie. Jednym z nich jest piernikowy budynek Politechniki Warszawskiej. Widzom opowie o swojej pasji. Warto zabrać ze sobą coś do pisania, bo okazuje się że pierniki w wykonaniu naszego gościa nie tylko dobrze wyglądają, ale również rewelacyjnie smakują. Pani Ewa obiecuje podać przepis na ich wykonanie. Zanim upieczemy je w domu, sami skosztujemy jak smakują te wykonane przez naszego gościa.

Od 18.30 członkowie Klubu Zdrowego Stylu Życia zapraszają do foyer kina na bezpłatny pomiar tkanki tłuszczowej.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.