SPIN

Spektakl „Przekręt (nie)doskonały”

Aneta Borkowska niedziela, 6 grudnia 2015, 11:30 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

przekret caly

W piątek (11 grudnia) o godz. 17. i 20. na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce wystawiony zostanie spektakl „Przekręt (nie)doskonały”. Będzie to kolejny spektakl konkursowy w ramach trwającego od września IV Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Prywatnych „Sztuka plus Komercja”.

Przekręt (nie)doskonały, czyli kto widział Pannę Flint, to esencja brytyjskiego humoru! Inteligentna, pełna wdzięku, świetnie skonstruowana komedia obyczajowa, która od premiery w Theatre Royal Windsor w 1984 roku praktycznie nie schodzi z afisza. Przetłumaczona na 15 języków i grana na całym świecie z roku na rok zyskuje na aktualności i popularności. Trudno bowiem o bardziej bieżący i wiecznie żywy temat niż PODATKI! Rozliczenia podatkowe spędzają bowiem sen z powiek nawet najbardziej praworządnemu obywatelowi, a hasło „Urząd Skarbowy” powoduje zimne dreszcze! O wielkich przekrętach i ich „bohaterach” czytamy na pierwszych stronach gazet z oburzeniem i… zazdrością. Jak przechytrzyć Skarbówkę? Gdzie uciec, by nie dosięgły nas macki Fiskusa? Co zrobić, by nie oddać urzędnikom swoich mniej lub bardziej ciężko zarobionych pieniędzy? Bohaterowie sztuki Churchilla & Yeldhmana znaleźli sposób!

Obsada: Łukasz Nowicki/ Rafał Cieszyński, Joanna Moro/ Katarzyna Kwiatkowska, Maja Bohosiewicz/ Maria Dejmek, Michał Piela/Jacek Kopczyński, Dorota Chotecka/ Dorota Nowakowska, Bogdan Kalus/ Andrzej Pieczyński,
Reżyseria: Andrzej Rozhin,
Muzyka: Mateusz Dębski,

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.