SPIN

Strefa Rozrywki w Parku Wodnym Siedlce

Aneta Borkowska poniedziałek, 14 grudnia 2015, 21:42 Aktualnie

PWS_Strefa_rozrywki_Spin_1000x500px

Kręgielnia w Parku Wodnym Siedlce to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. W pełni profesjonalna, w pełni zautomatyzowana, przygotowana technicznie do przeprowadzania imprez rangi mistrzowskiej, gotowa gościć najlepszych zawodników.

Nic więc dziwnego, że to właśnie tu rozgrywane są zawody w ramach prestiżowego cyklu Poland Bowling Tour. To tu już od kilku lat toczą się rozgrywki Siedleckiej Ligi Bowlingowej, tu rozgrywana jest Liga Bowlingowa Siedleckich Zakładów Pracy i Otwarte Mistrzostwa Siedlec w Bowlingu. To właśnie w kręgielni parku wodnego ruszą niebawem rozgrywki II Ligi Polskiego Związku Kręglarskiego.

Cztery tory, każdy wyposażony w dwa komplety kręgli. Kiedy jeden komplet czeka na strącenie, w tym samym czasie drugi czeka już w maszynie na ustawienie na torze. Gra toczy się więc płynnie, bez zbędnych przerw. Maszyną czyszczącą tory steruje komputer. Człowiek musi tylko wiedzieć, który guzik nacisnąć. Komputer czuwa też nad bezpieczeństwem graczy. Gdyby któryś z nich nadto zbliżył się stołów z ustawionymi kręglami, maszyny wyłączą się automatycznie. Najlepiej mają dzieci. Wszystkie tory wyposażone są bowiem w specjalne, wysuwane na życzenie, bandy. Sprawiają one, że każdy rzut jest celny i skutkuje zdobyciem punktów! Kule dostępne są w 10 rozmiarach. Każdy gracz znajdzie taką, którą dopasuje do swojej ręki. Podobnie jest z butami, zaprojektowanymi wyłącznie do gry w kręgle. Jest ich kilkadziesiąt par w rozmiarach od 25 do 48. Ich wypożyczenie jest bezpłatne. Buty zabezpieczają gracza przed skutkami upadku kuli na stopę, jak też i przed poślizgnięciem się na rozbiegu.

Tory smarowane są specjalnym olejem – na każde życzenie gracza. Na każdym torze w jednym czasie grać może aż 12 zawodników. Rywalizacja może się odbywać indywidualnie i w drużynach. Nad wszystkim czuwa komputer, który na bieżąco podaje wyniki. Dotychczas najlepszy wynik na Kręgielni Parku Wodnego Siedlce padł w czasie rywalizacji w ramach Poland Bowling Tour i wyniósł 300 punktów. Oznacza to, że jeden zawodnik zaliczył 12 strików (zbicie wszystkich pinów) pod rząd. Ten rekord czeka na pobicie.

W kręgielni są też stoły bilardowe, automaty do gier, stół z piłkarzykami i do gry w cymbergaja. Przez przeszklone ściany widać hall i halę basenową. Z głośników dochodzi delikatna, sącząca się jakby w tle, muzyka. Jest też bar, serwujący pizzę, nugetsy, napoje, frytki, kawę, gorącą czekoladę, piwo i inne, nieco mocniejsze napoje w dużym asortymencie. Gdy jeszcze tego wszystkiego dodamy profesjonalną i miłą obsługę, to nie będzie nas dziwić, że nie tylko siedlczanie wykorzystują kręgielnię także do spotkań integracyjnych i na szkolenia połączone z relaksem i sportem.

Rezerwacja: tel. 25 633 33 33 wew. 310.
Godziny otwarcia: poniedziałek – czwartek, niedziela: 12.00 – 00.00, piątek – sobota: 12:00 – 2:00

reklama

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.