SPIN

24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Aneta Borkowska niedziela, 3 stycznia 2016, 16:59 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

wosp2

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 10 stycznia na 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczne hasło brzmi: Mierzymy wysoko!, a pieniądze zbierane będą na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

W niedzielę od rana na ulicach Siedlec będzie trwać zbiórka pieniędzy. Ponadto dla WOŚP zagrają siedleccy sportowcy. Działać będzie punkt sprzedaży rzeczy przeróżnych, kwadratowych i podłużnych  – sklepik WOŚP czynny od godz. 12. w Sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach. Dla chętnych możliwość skorzystania z symulatora jazdy.

Od godz. 10. na Placu gen. Sikorskiego liczne atrakcje, m. in. lekarze i pielęgniarki z Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w specjalnym autobusie będą wykonywać bezpłatne pomiary ciśnienia i glukozy.
Wieczorem na Placu gen. Sikorskiego – koncert finałowy, który poprowadzi Tomasz Markiewicz. Od godz. 17. – licytacje gadżetów, muzyka i mnóstwo gorących serc. Na Orkiestrowej scenie na Placu gen. Sikorskiego zagrają:

Słodko-kwaśni – siedlecki zespół młodego pokolenia, który zaprezentuje covery „z klimatem” z gatunku pop, rock i funky, gwarantując znakomitą rozrywkę dla każdego, kto lubi dobrą muzykę. Zespół obecnie pracuje nad własnym materiałem, który już niebawem zaprezentuje.

Po nich na scenie pojawi się GoToWicky Orkiestra. To kilkunastoosobowa formacja skupiająca muzyków związanych z Siedlcami. To także band, który udowodni, że pop może stać się doskonałą płaszczyzną twórczego porozumienia artystów wywodzących się z różnych kręgów muzycznych.

Kolejnym wykonawcą będzie Apple Pie, który właśnie powraca na scenę w zupełnie nowej odsłonie. To pięciu muzyków wywodzących się z Siedlec i posiadających niemałe doświadczenie z innych projektów muzycznych. Gatunki muzyczne w jakich się poruszają to: rock, alternative i indie. Całość dopełniają polskie teksty autorstwa wokalisty – Pawła Skolimowskiego. Na koncertach prezentują autorski materiał z przygotowywanej własnym sumptem pierwszej długogrającej płyty.

Gwiazdą tegorocznego finału WOŚP w Siedlcach będzie Norbi, który karierę muzyczną rozpoczął w 1997 roku. Pierwszy singiel „Kobiety są gorące” z debiutanckiej płyty „Samertajm” od razu stał się hitem. Kolejne single Samertajm (duet z Natalią Kukulską), „Ballada studencka” czy „Pokręciło się w głowie” udowodniły, że debiut Norbiego okazał się trafiony; stąd najważniejsza nagroda polskiej branży muzycznej FRYDERYK za najlepszą płytę taneczną, oraz DANCE MUSIC AWARDS przyznawana przez DJ-ów, a także PLAYBOX, nagroda dziennikarzy radiowych. Podczas koncertu razem z Norbim wystąpi Michał Gęsikowski, lider zespołu Coolers.

wosp caly

Dla wszystkich fanów Norbiego czeka również inna niezwykła niespodzianka. Osiem osób będzie mogło wykupić uczestnictwo w turnieju w kręgle z Norbim w Kręgielni Factory 157. Na zgłoszenia czekamy w Sztabie i Kręgielni Factory 157, ul. Sokołowska 157, tel. 735 902 902.

Już tradycyjnie, o 20. „Światełko do nieba”, czyli pokaz sztucznych ogni.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.