SPIN

„Dzieci Powstania ’44”

Aneta Borkowska wtorek, 16 lutego 2016, 10:06 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 18 lutego o godz. 11.30 (dla szkół) oraz 19 lutego o godz. 17. na Musical Alternatywnego Teatru Tańca i Studia Musicalowego LUZ „Dzieci Powstania ’44” w Sali Widowiskowej „Podlasie”.

Weszli w tę wojnę jak w grę
Przejście kanałami przypominało zabawę w chowanego
Zrujnowany, zadymiony plac zabaw
Nikt nie był w stanie ich zatrzymać
To była ich rzeczywistość, ich dzieciństwo, ich młodość
Piosenka dodawała im sił, podnosiła na duchu
Oddali Polsce swoje 9, 13, 14 lat
Mali, wielcy Powstańcy Warszawy

Scenariusz, reżyseria i choreografia – Joanna Woszczyńska
Przygotowanie wokalne – Ada Pogoda-Kołodziejak

Czy wojna jest dla dzieci? Co zrobilibyście w podobnej sytuacji?
Zapraszamy dzieci od lat 5, młodzież i dorosłych na autorski musical „Dzieci Powstania ‘44” Alternatywnego Teatru Tańca i Studia Musicalowego LUZ, w reżyserii i choreografii Joanny Woszczyńskiej. Scenariusz spektaklu powstał na podstawie wspomnień dzieci uczestniczących w Powstaniu Warszawskim. Poprzez piosenki walczącej Warszawy, których przygotowaniem zajęła się Ada Pogoda-Kołodziejak oraz taniec, ukazujących emocjonalną stronę Powstańców, chcemy skłonić widzów do refleksji i udowodnić, że patriotyzm jest trendy.

Spektakl pozbawiony jest brutalnych scen.

Tancerze LUZ są wielokrotnymi Mistrzami Polski, Europy i świata. Układem „Dzieci Powstania” w choreografii Joanny Woszczyńskiej zdobyli tytuł Mistrzów Polski i Świata 2014 w kategorii modern dance dzieci do lat 11. Honorowy Patronat nad musicalem objęło Muzeum Powstania Warszawskiego.

Spektakl wystawiono już ponad 30 razy w Siedlcach, a ponadto 3 listopada 2015 r. w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie nasi tancerze wystąpili w niezwykłym miejscu, dla kilkusetosobowej publiczności. Wśród niej znalazło się również liczne grono osób, które same, jako dzieci, przeżyły Powstanie Warszawskie.

Honorowy Patronat nad musicalem objęło Muzeum Powstania Warszawskiego.

Spektakl DZIECI POWSTANIA ‘44 został uhonorowany następującymi nagrodami:
– TOP REGIONU 2014 – Wydarzenie Kulturalne Roku 2014 w plebiscycie zorganizowanym przez Katolickie Radio Podlasie oraz portal internetowy Podlasie24.pl.
– Najlepsze KULTURALNE WYDARZENIE ROKU 2014 w plebiscycie miesięcznika Kultura Siedlecka.
– Etiuda „Dzieci Powstania ’44” w choreografii Joanny Woszczyńskiej wywalczyła tytuł MISTRZA POLSKI i tytuł MISTRZA ŚWIATA 2015:  w kat. mini formacje modern dzieci do lat 11: Marcelina Karolewska, Wiktoria Kubaj, Magdalena Pulikowska, Aleksandra Rucińska, Julia Sawicka, Szymon Antosik, Maciej Dmowski.
– Duet ze spektaklu – „Dzieci i wojna” w choreografii Joanny Woszczyńskiej: Ewa Stecewicz i Marcelina Karolewska są obecnie aktualnymi MISTRZYNIAMI POLSKI w kategorii duety show dance.
– Duet ze spektaklu – „Chłopiec w pasiastej pidżamie” w choreografii Joanny Woszczyńskiej: Szymon Antosik i Maciej Kosyl to aktualni WICEMISTRZOWIE POLSKI w duetach kat. modern dzieci do lat 11.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.