SPIN

Spektakl Alternatywnego Teatru Tańca LUZ „Symetria”

Aneta Borkowska niedziela, 21 lutego 2016, 11:58 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 26 lutego o godz. 11.30. do Sali „Podlasie” na spektakl Alternatywnego Teatru Tańca LUZ „Symetria”. Spektakl Alternatywnego Teatru Tańca „LUZ” to wielopłaszczyznowa próba odpowiedzi na pytanie – Gdzie rodzi się zło?

„Symetria” jest multidyscyplinarnym spektaklem utrzymanym w konwencji tańca współczesnego, w choreografii Bartka Woszczyńskiego – absolwenta londyńskiej wyższej uczelni The Rambert School, którego chorografie wystawiany były m.in. w Wielkiej Brytanii, Japonii, Kanadzie, Białorusi, Bułgarii. Muzykę do spektaklu skomponował duet włoskich kompozytorów tworzących pod artystycznym pseudonimem „Atmo”.

Główną inspiracją do spektaklu była szekspirowska historia Makbeta. To odzwierciedlenie tego jak pewne pragnienia oraz ambicje mogą ukształtować naszą osobowość i zmienić nas nie do poznania. ‚Symetria’ przedstawia żądzę władzy, jako ponadczasowe zjawisko, które nierzadko prowadzi do nieprzewidywalnych, skrajnych oraz niekontrolowanych zachowań. Ukazuje jak jedno przypadkowe zdarzenie potrafi wywołać efekt domino, którego nie sposób zatrzymać. ‚Symetria’ to refleksja nad współczesnym społeczeństwem i próba znalezienia głównych zasad, które nim rządzą. Zabiera widza w ambiwalentną, artystyczną podróż, w której linia pomiędzy abstrakcją, a rzeczywistością zostaje zachwiana, tak samo jak granica pomiędzy dobrem, a złem. Pokazuje wiele współczesnych problemów z innej perspektywy, a zamiast osądzać skutki, próbuje zrozumieć przyczyny oraz źródło niektórych czynów i decyzji. „Symetria” to spektakl, w którym każdy z nas znajdzie cząstkę swojego życia.

Choreografia – Bartek Woszczynski
Muzyka – ATMO
Tancerze: Wiktoria Andrzejczuk, Urszula Jasnowska, Karolina Kasprzykowska, Oliwia Kruczyńska, Mania Łuszczyk, Kinga Mańkowska, Iza Olszewska, Paulina Piechowicz, Julia Poduch, Klaudia Rojek, Ania Solka, Dominika Sznajder, Wiktoria Uziębło, Alicja Wojtowicz
Reżyseria Świateł – Artur Wytrykus
Projekt kostiumów – Joanna Woszczyńska

Bilety w cenie 20 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy) do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.