SPIN

Premiery w NoveKino w marcu

Aneta Borkowska sobota, 5 marca 2016, 22:00 Aktualnie, Kultura

Wszystkim miłośnikom kina podajemy daty premier filmowych jakie wejdą na ekran w NoveKino Siedlce w marcu. Czekają filmy akcji, dramaty, filmy akcji, komedie, a także bajki dla najmłodszych widzów.

4 marca

historia roja– „Historia Roja”

PIERWSZY FILM FABULARNY ZREALIZOWANY W HOŁDZIE ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM.
Wiosna 1945 roku. 20-letni Mieczysław Dziemieszkiewicz, pseudonim „Rój”, traci starszego brata, dowódcę oddziału Narodowych Sił Zbrojnych na Mazowszu, zamordowanego przez żołnierzy sowieckich. Wraca w rodzinne strony i wstępuje do Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Jako dowódca oddziału partyzanckiego przez kolejnych 6 lat kontynuuje walkę o wolną Polskę z sowieckim okupantem, siejąc postrach wśród funkcjonariuszy UB i kolaborantów. Komunistyczne władze robią wszystko, aby namierzyć i zlikwidować „wroga władzy ludowej”.
Mieczysław „Rój” Dziemieszkiewicz w 2007 roku został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Patronem Honorowym filmu jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

reżyseria: Jerzy Zalewski,
scenariusz: Wacław Holewiński, Jerzy Zalewski,
aktorzy: Krzysztof Zalewski-Brejdygant, Wojciech Żołądkowicz, Piotr Nowak,
gatunek: wojenny,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 135 minut,

londyn w ogniu– „Londyn w ogniu”

Premier Wielkiej Brytanii umiera w niewyjaśnionych okolicznościach. Jego pogrzeb to największe zgromadzenie przywódców wolnego świata od dziesiątków lat. Wszystko wskazuje na to, że jest to najlepiej strzeżona impreza w dziejach, dopóki nie okaże się, że terrorystyczny spisek sięga samych szczytów zachodnich służb specjalnych, a spotkanie w Londynie od początku planowane było jako okazja do zamachu. Jedynym człowiekiem, który może jeszcze odwrócić bieg dramatycznych zdarzeń jest szef ochrony prezydenta USA czyli agent Mike Banning (Gerard Butler).

reżyseria: Babak Najafi,
scenariusz: Katrin Benedikt, Creighton Rothenberger, Christian Gudegast, Chad St. John,
aktorzy: Gerard Butler, Morgan Freeman, Aaron Eckhart,
gatunek: akcja/thriller,
kraj produkcji: USA, Wielka Brytania,
rok produkcji: 2016,

robinson– „Robinson Crusoe”

Wesoła papuga jest duszą zwierzęcego towarzystwa zamieszkującego bezludną wyspę. Wśród najbliższych przyjaciół ptaka-gaduły są: kameleon, tapirzyca, wiekowa koza, dwa pangoliny, jeżozwierz i samica zimorodka, w której nasz bohater skrycie się podkochuje. Ale papuga ma już dość kąpieli w oceanie i suszenia piór na złocistym piasku egzotycznej plaży. Pragnie zobaczyć świat! Pewnego dnia spotyka dziwne zwierzę, które chodzi na dwóch tylnych łapach i potrafi zrzucać skórę (czyli, tłumacząc na ludzki: zdejmować ubranie). To Robinson Crusoe, który po katastrofie statku został wyrzucony przez fale na brzeg wyspy. Zwierzaki, z początku nieufne wobec cudacznego przybysza, z czasem zaprzyjaźniają się z nim. Wkrótce Robinson i jego nowi przyjaciele połączą siły, by stawić czoła niebezpieczeństwu, które zagrozi mieszkańcom wyspy.

reżyseria: Ben Stassen, Vincent Kesteloot,
gatunek: animowany/przygodowy,
kraj produkcji: Belgia, Francja,
rok produkcji: 2016,

zmartwychwstaly– „Zmartwychwstały”

Kevin Reynolds, twórca filmu „Robin Hood – książę złodziei”, przedstawia historię zmartwychwstania Chrystusa. Na prośbę Poncjusza Piłata, wpływowy rzymski setnik, Clavius, rozpoczyna śledztwo w sprawie rzekomego zmartwychwstania żydowskiego mesjasza oraz poszukiwania zaginionego ciała Jezusa z Nazaretu. Ma to powstrzymać powstanie, do którego w 40 dni po zmartwychwstaniu Chrystusa, dochodzi pośród ludu Jeruzalem.

reżyseria: Kevin Reynolds,
scenariusz: Kevin Reynolds, Paul Aiello,
aktorzy: Joseph Fiennes, Peter Firth, Cliff Curtis,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 107 minut,

11 marca

niewinne– „Niewinne”

Tuż po drugiej wojnie światowej francuski Czerwony Krzyż prowadzi akcję repatriacji i gromadzi swoich obywateli w szpitalu. Wśród lekarzy jest młodziutka Matylda Beaulieu (wschodząca gwiazda francuskiego kina Lou de Laâge). W szpitalu zjawia się siostra z oddalonego o kilka kilometrów klasztoru i błaga o pomoc dla umierającej kobiety. Problemem jest poród jednej z zakonnic… Okazuje się, że siostry padły ofiarą zbiorowego gwałtu dokonanego przez czerwonoarmistów. Matylda chce sprowadzić pomoc, lecz Matka Przełożona (Agata Kulesza) chce za wszelką cenę ukryć tajemnicę, żeby uniknąć skandalu. Witana przez zakonnice z nieufnością, Matylda wkracza w nieznany sobie świat i zaprzyjaźnia się z siostrą Marią (Agata Buzek). Razem odkryją przerażającą prawdę, ukrytą za murami klasztoru…

reżyseria: Anne Fontaine,
scenariusz: Sabrina B. Karine, Pascal Bonitzer, Anne Fontaine, Alice Vial,
aktorzy: Lou de Laâge, Agata Buzek, Agata Kulesza,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Belgia, Francja, Polska,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 100 minut,

seria niezgodna– „Seria Niezgodna: Wierna”

Trzecia część kasowego hitu „Niezgodna”. Zrealizowana z wielkim rozmachem wizjonerska superprodukcja science fiction oparta na jednym z największych fenomenów literackich ostatnich lat.
W 2014 roku świat był podzielony.
W 2015 został ruszony z posad.
W 2016 poznamy prawdę, która zmieni wszystko.
Tym razem TRIS i CZTERY muszą przekroczy granicę metropolii przyszłości i wejść do zupełnie nieznanego sobie świata, ukrywanego przez system. Jest to jedyny sposób, by ocalić ludzkość i zniszczyć dyktaturę. To co odkryją po drugiej stronie każe im zweryfikować wszystko, w co dotąd wierzyli i raz jeszcze dokonać podstawowych wyborów dotyczących odwagi, wierności, poświęcenia i miłości.
Czeka ich ostateczna walka o świat, o siebie, o miłość.

reżyseria: Robert Schwentke,
scenariusz: Noah Oppenheim, Adam Cooper, Bill Collage, Stephen Chbosky,
aktorzy: Shailene Woodley, Theo James, Jeff Daniels,
gatunek: akcja/science-fiction,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 120 minut,

wtrzas– „Wstrząs”

Dramat, którego powstanie zainspirował artykuł w magazynie „GQ”, przedstawiający dowody na powiązanie mikrowstrząsów oraz urazów głowy sportowców z ich późniejszymi samobójstwami. Na związek między tymi zdarzeniami wpadł dr Bennett Omalu (Will Smith), który połączył urazy, na jakie narażeni są sportowcy, z „przewlekłą traumatyczną encefalopatią”, której objawy często doprowadzają do depresji i śmierci samobójczej.

reżyseria: Peter Landesman,
scenariusz: Peter Landesman,
aktorzy: Will Smith, Alec Baldwin, Albert Brooks,
gatunek: dramat/sportowy,
kraj produkcji: Australia, USA, Wielka Brytania,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 123 minuty,

wszystko zostanie– „Wszystko zostanie w rodzinie”

Zakochani w sobie po uszy Sonia i Franck zapraszają znajomych na wakacje w słonecznej Brazylii. Ekipa zamieszka w luksusowym hotelu, którego właścicielem jest pozbawiony poczucia humoru ojciec Sonii – Alain, już od początku traktujący kandydata na zięcia z dużą rezerwą. Wkrótce spokój i ekologiczna atmosfera wakacyjnego raju zostaną wystawione na ciężką próbę. Do hotelu przybywają kumple Francka: wiecznie uganiający się za dziewczynami Sam, ekscentryczny pasjonat komputerów Ernest oraz postrzelony operator kamery Alex wraz ze swoją zadziorną dziewczyną Estelle. Ich wymarzone wakacje to sporty ekstremalne, samba do białego rana i dzikie imprezy. Tymczasem Franck planuje oświadczyć się Sonii. Wcześniej musi przekonać do siebie zaborczego ojca dziewczyny. W towarzystwie nieobliczalnych znajomych nic nie idzie tak, jak sobie zaplanował…

reżyseria: Nicolas Benamou, Philippe Lacheau,
scenariusz: Julien Arruti, Nicolas Benamou, Philippe Lacheau, Pierre Lacheau,
aktorzy: Philippe Lacheau, Alice David, Christian Clavier,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: Francja,
rok produkcji: 2015,

18 marca

psy mafii– „Psy mafii”

Wielowątkowa historia o nieoczekiwanych splotach i zwrotach akcji, rozgrywająca się w skorumpowanym środowisku policji, brutalnych gangsterów i rosyjskiej mafii. Zaufanie to najbardziej niebezpieczny przywilej, który może kosztować życie. Gangsterzy i powiązani z nimi policjanci szykują się do wielkiego skoku. By odwrócić uwagę policji, planują zamach na życie jednego z oficerów. Nad wszystkim czuwa brutalna, nieprzewidywalna rosyjska mafia, na której czele stoi jej królowa – Irina Vlaslov, w której postać wciela się laureatka Oscara Kate Winslet.

reżyseria: John Hillcoat,
scenariusz: Matt Cook,
aktorzy: Casey Affleck, Chiwetel Ejiofor, Anthony Mackie,
gatunek: dramat/kryminalny,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 115 minut,

DADDY'S HOME– „Tata kontra tata”

To nie może skończyć się dobrze. Chyba że… chyba że jednak może. Ojciec vs ojczym – Will Ferrel vs Mark Wahlberg. Jeden dumny ojciec spotyka drugiego dumnego tatę. Czy coś może pójść nie tak? Otóż może. Wszystko. Już pierwsze spotkanie dwóch ojców jest początkiem totalnej (i zabawnej) wojny dwóch biegunowo rożnych osobowości – spokojnego, rodzinnego Brada (Ferrell) i typowego bad boya, przystojniaka Dusty’ego (Wahlberg). Ale z każdym dniem stawka rośnie. Ojciec i ojczym prześcigają się w najdziwniejszych pomysłach, by okazać się „tym lepszym”. Kto wygra? Czy uda im się przetrwać tę rywalizację? Brad chce po prostu być prawdziwą częścią jego nowej rodziny, nie ma jednak pojęcia, ile będzie go to kosztowało, kiedy do domu wraca prawdziwy ojciec…

reżyseria: Sean Anders, John Morris,
scenariusz: Brian Burns, Sean Anders, John Morris,
aktorzy: Will Ferrell, Mark Wahlberg, Linda Cardellini,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 96 minut,

25 marca

cuda z nieba– „Cuda z Nieba”

Film oparty na prawdziwej historii Annabel Beam, dziewczynki, która za życia odwiedziła Niebo. Narratorką opowieści jest jej matka Christy Beam (Jennifer Garner). Annabel większość dzieciństwa spędziła w szpitalach, przykuta do łóżka przez rzadką chorobę, która nie dawała jej szans na normalne życie. Kiedy poczuła się na tyle dobrze, by móc wyjść na zewnątrz i pobawić się z siostrami, zdarzył się wypadek, który mógł kosztować ją życie… Annabel wpadła do środka wielkiego, spróchniałego drzewa. Znaleziono ją nieprzytomną. I kiedy wszyscy, łącznie z lekarzami, byli przygotowani na śmierć dziewczynki, ta obudziła się i opowiedziała niezwykłą historię o tym, jak spotkała Jezusa. Niejako na potwierdzenie tych słów, lekarze stwierdzili, że jej dotychczasowa choroba cofnęła się…

reżyseria: Patricia Riggen,
scenariusz: Randy Brown,
aktorzy: Jennifer Garner, Martin Henderson, Kylie Rogers,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,

28 marca

batman– „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”

W obawie przed poczynaniami nieposkromionego superbohatera o boskich rysach i zdolnościach, najznamienitszy obywatel Gotham City, a zarazem zaciekły strażnik porządku, staje do walki z otaczanym czcią współczesnym wybawcą Metropolis, podczas gdy świat usiłuje ustalić, jakiego bohatera naprawdę potrzebuje. Wobec konfliktu, który rozgorzał między Batmanem i Supermanem, na horyzoncie szybko pojawia się nowy wróg, stawiając ludzkość w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa, z jakim jeszcze nigdy nie musiała się mierzyć.

reżyseria: Zack Snyder,
scenariusz: Chris Terrio, David S. Goyer,
aktorzy: Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams,
gatunek: akcja/science-fiction,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.