SPIN

OCZAMI KOBIET: „Niewinne”

Aneta Borkowska środa, 16 marca 2016, 07:55 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

NoveKino Siedlce zaprasza 30 marca o godz. 19. na kolejną odsłonę cyklu Oczami Kobiet. Tym razem będzie można zobaczyć dramat „Niewinne”.

Tuż po drugiej wojnie światowej francuski Czerwony Krzyż prowadzi akcję repatriacji i gromadzi swoich obywateli w szpitalu. Wśród lekarzy jest młodziutka Matylda Beaulieu (wschodząca gwiazda francuskiego kina Lou de Laâge). W szpitalu zjawia się siostra z oddalonego o kilka kilometrów klasztoru i błaga o pomoc dla umierającej kobiety. Problemem jest poród jednej z zakonnic… Okazuje się, że siostry padły ofiarą zbiorowego gwałtu dokonanego przez czerwonoarmistów. Matylda chce sprowadzić pomoc, lecz Matka Przełożona (Agata Kulesza) chce za wszelką cenę ukryć tajemnicę, żeby uniknąć skandalu. Witana przez zakonnice z nieufnością, Matylda wkracza w nieznany sobie świat i zaprzyjaźnia się z siostrą Marią (Agata Buzek). Razem odkryją przerażającą prawdę, ukrytą za murami klasztoru…

reżyseria: Anne Fontaine,
scenariusz: Sabrina B. Karine, Pascal Bonitzer, Anne Fontaine, Alice Vial,
aktorzy: Lou de Laâge, Agata Buzek, Agata Kulesza,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Belgia, Francja, Polska,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 100 minut,

Gościem wieczoru filmowego będzie dr Wiesław Charczuk – historyk, regionalista, naukowo związany z Instytutem Nauk Społecznych i Bezpieczeństwa Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Trudna karta w dziejach Polski (którą bada nasz gość) zaważyła na losach wielu kobiet, również tych żyjących w klasztorze. Dlaczego właśnie one? Odpowiedzi poszukamy wspólnie z gościem przed seansem.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.