SPIN

Jubileusz Studia Piosenki

Aneta Borkowska piątek, 8 kwietnia 2016, 23:23 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Jubileusz__STUDIO_caly

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 15 kwietnia (piątek) o godz. 18. do Sali „Podlasie” na Jubileusz Studia Piosenki.

Studio Piosenki, działające pod patronatem Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach obchodzi Jubileusz XX lat działalności artystycznej. Jubileusz zawsze skłania do przemyśleń i wspomnień. Założycielem zespołu, który początkowo nosił nazwę Dziecięcy Klub Piosenki był Pan Zbigniew Panek, który prowadził zespół przez 5 lat. Następnie kierownictwo objęła Edyta Wójcik – pedagog, wokalistka i instruktor śpiewu.

Od początku swojego istnienia Studio Piosenki za swój cel stawiało rozwój talentu uczestników, dla których śpiewanie jest wielką pasją, sposobem na nudę i możliwością rozwijania swojego talentu wokalnego, a także kształtowaniem wrażliwości  muzycznej  i umiejętności wokalnych poprzez pracę nad techniką głosu.

Zajęcia  wokalne prowadzone są w dwóch grupach wiekowych, począwszy od piątego roku życia aż do szkoły średniej. Oprócz nauki piosenek prowadzone są  zajęcia z emisji głosu,  dykcji, intonacji, ćwiczenia rytmiczne, praca z mikrofonem oraz ruch sceniczny. W 2007 r. z najstarszej grupy Studia Piosenki utworzono Zespół Wokalny Sweet Angels. Repertuar Studia Piosenki i Zespołu Wokalnego Sweet Angels obejmuje znane utwory dla dzieci i młodzieży oraz przeboje znanych wokalistów scen polskich i  zagranicznych. Młodzi piosenkarze reprezentują Miejski Ośrodek Kultury na konkursach i festiwalach piosenki. Biorą też udział w licznych imprezach i koncertach organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach.

Ponadto zespoły są autorami licznych koncertów, między innymi: Piosenki z lat siedemdziesiątych, Piosenka aktorska i poetycka, Powróćmy jak za dawnych lat, , Muzyczne spotkanie z bajką, Wszystkie dzieci nasze są – piosenki Majki Jeżowskiej, Koncert Wiosenny oraz piosenki z okazji Dnia Matki, Babci i Dziadka, kolędy, program karnawałowo-noworoczny.

W ciągu minionych 20 lat swoich sił w śpiewie  próbowało mnóstwo osób. Wiele z nich jest  już dzisiaj uczniami gimnazjów, szkół średnich czy osobami dorosłymi. Niektórzy swoje plany życiowe związali dalej ze śpiewaniem. Ci wokaliści wystąpią również podczas Koncertu Jubileuszowego. Będą to Piotr Gozdek i Tomasz Krupa, którzy obecnie czynnie zajmują się śpiewem.

Młodzi artyści w ciągu tych 20 lat brali udział w przeglądach piosenki oraz programach telewizyjnych, takich jak: Od przedszkola do Opola, Szansa na sukces, Idol, czy w Międzynarodowym Konkursie Malwy, który przez pewien czas odbywał się również w Siedlcach. Zespół Studia Piosenki współpracuje również z zespołami tanecznymi, jak MP Dance, FTN LUZ czy od niedawna SGL Witraż i  siedlecką wokalistką Marleną Uziębło.

Studio Piosenki w swoim dorobku ma trzy płyty. Ostatnia z kolędami nagrana została w ubiegłym roku w nowych, ciekawych aranżacjach na żywo w studiu Akademii Sztuk „Piękna 7” przy współudziale cenionych siedleckich muzyków.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.