SPIN

Koncert „Delikatnie…” w wykonaniu Anny Przedlackiej

Aneta Borkowska niedziela, 17 kwietnia 2016, 09:54 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 22 kwietnia (piątek) o godz. 19. o Sali Białej. na koncert piosenki poetyckiej „Delikatnie…” w wykonaniu Anny Przedlackiej i Tomasza Edmunda Drachala.

przedlacka_turkowski

Anna Przedlacka – artystka związana z Grupą Piosenki Poetyckiej, prowadzonej przez siedleckiego muzyka Macieja Turkowskiego, laureatka festiwali: Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego we Włocławku, Biłgorajskich Spotkań z Poezją Śpiewaną, Giełdy Piosenki w Siedlcach, „Wschodów” w Lublinie. Podczas 27. edycji Biłgorajskich Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską, które odbyły się we wrześniu 2015 r. dwie nagrody otrzymali siedleccy artyści związani z Grupą Piosenki Poetyckiej!
Jury postanowiło wyróżnić Małym Sitkiem Nadziei im. Sławka Wołoszyna dla najlepiej rokującego młodego wykonawcy Annę Przedlacką. Natomiast Maciej Turkowski został uhonorowany wyróżnieniem „Dobrego Ducha” im. Marka Sochackiego.

ted

Tomasz Edmund Drachal – jest kimś na kształt archaicznego myśliwego. Na jakiś czas chowa się skrzętnie i cierpliwie czeka, aż jakaś dorodna sztuka piosenki podejdzie do niego blisko, na tyle blisko, by można ją było pochwycić. Wiele piosenkowych trofeów zdobi teraz Tomkowe obejście. Czasem przy ogniu, a czasem przy mikrofonie Tomek przywołuje te dźwięki i słowa, które kiedyś chodziły sobie samopas. Pomysłodawca i organizator cyklicznej imprezy pt. „praCoVnia piOsenKi”, która odbywa się w art clubie praCoVnia, a do udziału w której zapraszani są twórcy i odtwórcy ciekawych piosenek.
Grał koncerty w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Szczecinie, Lublinie, Łostowicach, Sandomierzu, Wetlinie, Kazimierzu Dolnym i Łęczycy. Lubi też muzykować na żywo podczas mniej lub bardziej oficjalnych wydarzeń, można więc spotkać go w przeróżnych okolicznościach przyrody z muzyką spontanicznie improwizowaną, lub spontanicznie odtwarzaną.
Ostatnio doceniono jego twórczość na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej „Nocnik” w Łęczycy, gdzie został na trzy sposoby doceniony: otrzymał I Nagrodę, Nagrodę Specjalną Burmistrza Łęczycy i Grand Prix im. Jerzego Reisera.

Akompaniować będą: Maciej Turkowski – gitara i Krystian Gotowicki – kontrabas.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.