SPIN

Grand Prix Traktu Brzeskiego wkracza w decydującą fazę

Aneta Borkowska poniedziałek, 16 maja 2016, 20:14 Sport

bieg caly

Przypominamy, że w tegorocznej edycji mamy 5 imprez, odbywających się kolejno w: Wiązownie, Mińsku Mazowieckim, Białej Podlaskiej, Platerowie i Siedlcach.

Biegowe Grand Prix rozpoczął zimowy Półmaraton Wiązowski. Pokonując metę półmaratonu i biegu na 5 km, automatycznie zdobyłeś też pierwsze punkty w ramach cyklu. Mamy nadzieję, że pojawisz się na kolejnych odcinkach Grand Prix, powalczysz o dobry wynik w końcowej klasyfikacji i zbierzesz kolekcję pięciu medali, które tworzą unikalną całość.

Jeśli nie było Cię w Wiązownie, jeszcze nic straconego. Wciąż masz szansę dołączyć do biegowej zabawy i stanąć na podium Grand Prix. Aby zostać sklasyfikowanym w cyklu należy ukończyć minimum cztery biegi, czyli zaliczyć cztery dystanse: 5 km, 10 km, 15 km i półmaraton.

To, gdzie pobiegniesz, który dystans, zależy wyłącznie od Ciebie. Dla niezdecydowanych to już ostatni dzwonek, by rozplanować starty i zapisać się na kolejne biegi. Podkręcamy tempo i za dwa tygodnie etap drugi – Mińsk Mazowiecki. Do wyboru II Mazowiecka Piątka i bieg z pięknymi tradycjami Mazowiecka Piętnastka, która odbędzie się w tym roku już po raz dwudziesty pierwszy.
W niedzielę 12 czerwca widzimy się w Białej Podlaskiej, gdzie czekają na Was biegi na 10 km i 15 km. Tutaj warto przyjechać już dzień wcześniej, ponieważ Rodzinny Piknik Biegowy to aż dwa dni wypełnione sportowymi atrakcji dla małych i dużych.

Dwa tygodnie później – debiutujący w Grand Prix – bieg w Platerowie. Jedyny w swoim rodzaju, kameralny bieg na 10 km w malowniczych okolicznościach nadbużańskiej przyrody, wśród sadów owocowych. Miły akcent na zakończenie imprezy, to ognisko integracyjne dla wszystkich uczestników.

Finał Grand Prix zostanie rozegrany 28 sierpnia podczas Biegu Siedleckiego Jacka. Na uczestników biegu na 5 km i półmaratonu czekają w tym roku nowe trasy ulicami miasta. To właśnie w Siedlcach odbędzie się uroczysta dekoracja zwycięzców całego cyklu.

Zapisy na poszczególne biegi są otwarte. Każdej imprezie towarzyszą dodatkowe konkurencje, biegi dla dzieci i młodzieży oraz okołobiegowe atrakcje dla całych rodzin.

reklama / ARMS

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.