SPIN

Wystawa fotografii Krzysztofa Zająca „Nowy Świat”

Aneta Borkowska czwartek, 26 maja 2016, 11:21 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 2 czerwca o godz. 18. do Galerii Fotografii FOKUS na wystawę fotografii Krzysztofa Zająca „Nowy Świat”. Wystawa czynna do 28 czerwca.

To oczywiste, że realny świat, w którym żyjemy, ulega ciągłym przeobrażeniom. Raz szybciej, raz wolniej, ale nieustannie. W Polsce, po jej przystąpieniu do Unii Europejskiej, strumień funduszy z niej pozyskiwanych spowodował gwałtowne przyspieszenie, i – na nieznaną dotąd skalę – nasilił tempo zmian. Modernizacja i rozwój infrastruktury całego naszego Państwa idzie w parze z porządkowaniem, przebudową i rozbudową przestrzeni polskich miast. Często jest to tempo zbyt szybkie dla ludzkiej zdolności adaptacji i umiejętności przystosowania się. Stąd podświadomy niepokój, uczucie zagubienia, a nawet zagrożenia, jakiego doznają ludzie – zwłaszcza starsi – zagubieni psychicznie, emocjonalnie a nierzadko i fizycznie w kamienno-szklano-metalowych, nowoczesnych miejskich przestrzeniach. Ten właśnie rodzaj ludzkiej niepewności, skonfrontowanej z ich jeszcze nieoswojonym, nieprzytulnym, surowym i zimnym pięknem, jest tematem fotografii z cyklu „Nowy Świat” autorstwa znakomitego kieleckiego fotografika Krzysztofa Zająca. Stanisława Zacharko-Łagowska

wystawa2

Krzysztof Zając
Urodzony w 1962 roku w Kielcach. Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Świętokrzyskiej. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Jego prace eksponowane były na ponad 80 Międzynarodowych Salonach Fotograficznych w 29 krajach. Ma w swoim dorobku cztery wystawy indywidualne i dziewiętnaście wystaw zbiorowych. W roku 2014 uhonorowany został tytułem Artiste FIAP, a w 2015 tytułem Excellence FIAP. W ubiegłym roku uczestniczył w wystawie „… Afar” Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej. Jest laureatem kilkudziesięciu konkursów fotograficznych oraz m.in. „Scyzoryka 2012” – Świętokrzyskiej Nagrody Artystycznej, Interdyscyplinarnego Konkursu Plastycznego „Przedwiośnie 38”, otrzymał Srebrny Medal XV Międzynarodowego Biennale Krajobrazu „S-AVE THE E-ART” 2012, nagrodę II stopnia XVI Międzynarodowego Biennale Krajobrazu „SPACE DEFINITION” 2014, III nagrodę BZ WBK Press Foto 2015, II nagrodę w Grand Press Photo 2015. Na XVIII Biennale Plakatu Fotograficznego w Płocku otrzymał Brązowy Medal Fotoklubu RP. W 2015 roku w eliminacjach krajowych został Reprezentantem Polski na World Photographic CUP 2016 w czterech kategoriach. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i zagranicą (USA, Włochy).

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.