SPIN

Promocja albumu Bogusława Skarusa „Ludzie… i miejsca prawdziwe”

Aneta Borkowska wtorek, 7 czerwca 2016, 09:27 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

skarus caly

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 14 czerwca (wtorek) o godz. 19. na promocję albumu fotografii Bogusława Skarusa „Ludzie… i miejsca prawdziwe”. Restauracja Bollywood Hollywood.

Ludzie… i miejsca prawdziwe – to imponujący zbiór fotografii siedleckiego podróżnika, Bogusława Skarusa, efekt jego podróży po kilkudziesięciu krajach świata. W albumie prezentowane są zdjęcia z dalekich, mniej znanych państw świata. Bogusław Skarus zjeździł także Europę, wydawcy uznali jednak, że akurat po Europie nam, Polakom, obywatelom Unii Europejskiej, podróżuje się bez większych problemów, wyprawa zaś chociażby do leżącego w Himalajach Bhutanu jest nie lada wyzwaniem. Wydanie albumu, a tym samym podróże z Bogusławem Skarusem stały się możliwe dzięki wsparciu finansowemu Miasta Siedlce oraz osób prywatnych i instytucji.

Album wydało Siedleckie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Brama”

bogus

Bogusław Skarus – podróżnik, fotograf, animator kultury. Pracownik Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach. Stypendysta Prezydenta Miasta Siedlce w dziedzinie fotografii (2003), laureat Wawrzynu Siedleckiego za całokształt pracy (2009) i Złotego Jacka za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury (2015). Efekt swoich podróży po kilkudziesięciu krajach zaprezentował na 11 wystawach.

Kiedyś fotografowałem bez opamiętania, wszystko mnie zachwycało i wydawało się godne uwiecznienia. Teraz długo patrzę, czekam, aż mnie coś naprawdę chwyci za serce. Światło też musi by odpowiednie, wszystko powinno by zgrane, pasowa do siebie. Emocje są najważniejsze, to o nie przecież chodzi w każdej dziedzinie sztuki. (Bogusław Skarus)

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.