SPIN

Spędź wakacje z NoveKino

Aneta Borkowska czwartek, 23 czerwca 2016, 08:20 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza wszystkie dzieci na „Lato w kinie”. Filmy będą wyświetlane o godz. 10.30, a każdy poprzedzą atrakcyjne zabawy z animatorami: pokazy mody dziecięcej, szycie własnoręcznie zaprojektowanych zabawek, warsztaty kulinarne, wspólne śpiewanie piosenek w języku niemieckim, eksperymenty naukowe. Bilet 2D – 10 zł, / Bilet 3D – 12 zł.

28 czerwca – Gdzie jest Dory? 2D

Filmowe Wakacje rozpoczną się zabawą integracyjną przygotowaną przez Studenckie Koło Naukowe Pedagogów Kreatywnych pod opieką dr Agnieszki Roguskiej działające przy UP-H. Studenci są entuzjastycznie przyjmowani przez młodych widzów, których porywają do wspólnej zabawy.

30 czerwca – Gdzie jest Dory? 3D

Dzieci, które przyjdą na Filmowe Wakacje staną przed zagadką naukową, którą rozwiążą wspólnie z animatorem Akademii Twórczego Rozwoju Bystrzak przy użyciu różnych materiałów. W ten sposób zostanie w nich rozbudzona ciekawość świata.

gdzie jest doryGdzie jest Dory?

Kiedy Dory mawiała „mówi się trudno i płynie się dalej” w nagrodzonym Oscarem filmie „Gdzie jest Nemo”, raczej nie zdawała sobie sprawy z tego, co jeszcze ją w życiu czeka – chociaż pewnie i tak by zapomniała… W najnowszej animacji Disney•Pixar „Gdzie jest Dory” tytułowa bohaterka wraz z przyjaciółmi – Nemo i Marlinem – postanowi odkryć tajemnice swojej przeszłości. Co pamięta? Gdzie są jej rodzice? Gdzie nauczyła mówić się językiem wielorybów?

reżyseria: Andrew Stanton,
scenariusz: Andrew Stanton,
gatunek: animowany/familijny/komedia/przygodowy,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,

5 i 7 lipca – Zwierzogród 2D, 3D

Powiemy dzieciom o zabawkach, które można przygotować własnoręcznie w domu. Joanna Borowik jest właścicielką firmy Indygo. Pasjonują ją ręcznie wykonywane zabawki, aplikacje do ubrań, sama projektuje również kartki pocztowe. Jej małe arcydzieła można m.in. zakupić na polskim lotnisku. Sala Zabaw „Młynek” podpowie dzieciom jakie zwierzątka można wyczarować z kolorowego balonu.

ZOOTOPIA – Pictured (L-R): Nick Wilde, Judy Hopps. "It's a nod to the great Disney animated animal films we all grew up with, but with a funny, contemporary twist," said director Rich Moore (“Wreck-It Ralph,” “The Simpsons”). "Our artists and animators did tons of research to integrate true animal behaviors into each of our characters. The world of Zootopia is fantastic, infused with international flavor that will be relatable to everyone.” ©2015 Disney. All Rights Reserved.

Zwierzogród

Zwierzogrodu nie można pomylić z żadnym innym miastem. Jest to jedyna w swoim rodzaju współczesna metropolia zamieszkiwana wyłącznie przez zwierzęta. W Zwierzogrodzie nie jest ważne, jakim stworzeniem jesteś – czy to największym z lwów, czy może malutką ryjówką. Możesz tam zostać kimkolwiek chcesz. Ale nie wszystkie marzenia spełniają się od razu… Gdy do miasta przybywa ambitna policjantka Judy Hopps, szybko przekonuje się, że jako pierwszy królik zatrudniony w miejscowej policji, nie będzie wcale miała łatwego życia. Robi więc wszystko, by udowodnić swoją wartość (i zdobyć upragniony awans). Na jej drodze pojawia się jednak gadatliwy i chytry lis, Nick Wilde. Chcąc wykazać się za wszelką cenę, Judy przyjmuje sprawę, w której musi rozwiązać pewną kryminalną zagadkę. Jej partnerem w śledztwie zostaje nie kto inny jak wygadany i szczwany Nick…

reżyseria: Byron Howard, Rich Moore,
scenariusz: Jared Bush, Phil Johnston,
gatunek: animowany/komedia/przygodowy,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,

12 i 14 lipca – Księga dżungli 2D, 3D

Dr Ada Pogoda-Kołodziejak  z UPH Siedlce pokaże, że talenty muzyczne i językowe można rozwijać  już od najmłodszych lat. Takiej lekcji muzyki w języku niemieckim, która równocześnie jest dobrą zabawą jeszcze nie było.

ksiega dzungliKsięga dżungli

Mowgli (Neel Sethi) jest sierotą, wychowywanym przez wilki. Ale dżungla przestaje być bezpieczna dla chłopca, gdy pojawiają się pogłoski o tym, że w puszczy znowu grasuje tygrys Shere Khan (Idris Elba), który poprzysiągł zemstę na ludziach za dawno wyrządzone krzywdy. Wilki, chcąc ratować Mowgliego przed śmiercią, wysyłają go do wioski człowieka. W wyprawie towarzyszy chłopcu jego nauczyciel, czarna pantera Bagheera (Ben Kingsley) i nieco ekscentryczny niedźwiedź Baloo (Bill Murray). Podczas wędrówki Mowgli przeżywa mnóstwo przygód, spotyka hipnotyzującego węża Kaa (Scarlett Johansson), plemię małp oraz jego władcę, króla Louie (Christopher Walken), który ponad wszystko pragnie pojąć tajemnicę rozniecania ognia, znaną jedynie ludzkości.

reżyseria: Jon Favreau,
scenariusz: Justin Marks,
aktorzy: Neel Sethi,
gatunek: przygodowy,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,

19 lipca – Dobry Dinozaur 2D

Akademia Twórczego Rozwoju z ul. Świętojańskiej 9 w Siedlcach zainspiruje najmłodszych do wakacyjnych wypraw, które kończą się niesamowitymi przygodami.  Bystrzak specjalizuje się także w eksperymentach fizycznych, chemicznych i  biologicznych, przygotowuje pokazy ogromnych baniek mydlanych.

21 lipca – Dobry Dinozaur 3D

Dzieci wezmą udział w pokazie mody. Warsztaty projektowania odzieży prowadzone w Siedlcach dla najmłodszych cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Z dziećmi pracuje Dominika Matejczuk, która pokaże najmłodszym jak twórczo spędzić czas i samodzielnie przygotować strój, którego nikt inny nie będzie miał.

dobry dinozaurDobry dinozaur

Co by było gdyby asteroida, której potężne uderzenie miliony lat temu doprowadziło do zagłady dinozaurów, jednak nie uderzyła w Ziemię? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w najnowszej animacji Disney/Pixar ” Dobry dinozaur ” opowiadającej historię małego dinozaura, który wpada w wielkie tarapaty…

reżyseria: Peter Sohn,
gatunek: animowany/familijny/komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,

26 i 28 lipca – Robinson Crusoe 2D, 3D

Gotujemy z restauracją Kochanówka! Mistrz kuchni podpowie co dzieci mogą przygotować samodzielnie latem do jedzenia.

robinsonRobinson Crusoe

Wesoła papuga jest duszą zwierzęcego towarzystwa zamieszkującego bezludną wyspę. Wśród najbliższych przyjaciół ptaka-gaduły są: kameleon, tapirzyca, wiekowa koza, dwa pangoliny, jeżozwierz i samica zimorodka, w której nasz bohater skrycie się podkochuje. Ale papuga ma już dość kąpieli w oceanie i suszenia piór na złocistym piasku egzotycznej plaży. Pragnie zobaczyć świat! Pewnego dnia spotyka dziwne zwierzę, które chodzi na dwóch tylnych łapach i potrafi zrzucać skórę (czyli, tłumacząc na ludzki: zdejmować ubranie). To Robinson Crusoe, który po katastrofie statku został wyrzucony przez fale na brzeg wyspy. Zwierzaki, z początku nieufne wobec cudacznego przybysza, z czasem zaprzyjaźniają się z nim. Wkrótce Robinson i jego nowi przyjaciele połączą siły, by stawić czoła niebezpieczeństwu, które zagrozi mieszkańcom wyspy.

reżyseria: Ben Stassen, Vincent Kesteloot,
gatunek: animowany/przygodowy,
kraj produkcji: Belgia, Francja,
rok produkcji: 2016,

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.