SPIN

Nowe trasy Biegu Siedleckiego Jacka

Aneta Borkowska czwartek, 7 lipca 2016, 09:41 Sport

Jest już oficjalny atest PZLA na dwie zupełnie nowe trasy VII Biegu Siedleckiego Jacka. Prace nad nimi trwały około 6 miesięcy, a w pomoc zaangażowany był magistrat oraz policja. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu, wytyczone zostały na terenie miasta dwa nowe szlaki, które będą nie lada gratką zarówno dla biegaczy, jak i kibiców.

Start i meta tradycyjnie zostały ulokowane na terenie Regionalnego Ośrodka Sportu, Rekreacji, Rehabilitacji i Turystyki, przy ulicy Jana Pawła II. Dzięki temu biegacze mają dostęp do szatni i pryszniców. Bezpośrednie towarzystwo Parku Wodnego Siedlce podnosi tylko rangę tego miejsca. Niedawno na terenie „Ośrodka” powstał zupełnie nowy, trzygwiazdkowy hotel sieci „Ibis Styles”, co powinno dodatkowo przyciągnąć biegaczy z dalszych zakątków naszego kraju. Co więcej, na teren miasteczka biegowego będzie można wygodnie i bezpłatnie dojechać specjalnie wynajętymi autobusami MPK, które będą odjeżdżały z dworca PKP oraz PKS.

bieg jacka trasy

Już 28 sierpnia biegacze będą mogli naprawdę zachwycić się pięknem naszego miasta. Podczas biegu zobaczą m.in.: Katedrę, Siedleckiego Jacka, Pałac Ogińskich, wspaniałe kamienice przy ulicy Kilińskiego, Floriańskiej, Pułaskiego czy Sienkiewicza. Będzie też czas na chwilę wytchnienia, przebiegając obok Parku Miejskiego Aleksandria.

Jedno jest pewne – w ostatnią niedzielę sierpnia Siedlce staną się biegową stolicą regionu. Gorąco zapraszamy do zapisów oraz wspólnego kibicowania.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.