SPIN

Bieg Siedleckiego Jacka z certyfikatem European Athletics

Aneta Borkowska czwartek, 28 lipca 2016, 11:17 Sport

VII Bieg Siedleckiego Jacka otrzymał najwyższy certyfikat przyznawany przez Europejskie Stowarzyszenie Lekkoatletyczne European Athletics.

Pięcioma gwiazdkami firmowane są biegi, które posiadają kompleksowe rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa i ochrony oraz najwyższy możliwy poziom usług podczas organizowanej imprezy sportowej. Tym samym Bieg Siedleckiego Jacka dołączył do elitarnego grona najważniejszych imprez biegowych w Europie i obecnie stawiany jest na równi z takimi biegami, jak: Bratislava Maraton, Maraton de Sevilla czy Maraton Warszawski.

European Athletics postawiło sobie za cel wypracowanie odpowiednich standardów jakości i bezpieczeństwa dla biegów ulicznych na całym kontynencie.  Konsultacje z wiodącymi specjalistami, biegaczami, organizatorami imprez biegowych oraz Europejskimi Federacjami i Stowarzyszeniami Lekkoatletycznymi pozwoliły na wyselekcjonowanie zestawu 54 kryteriów podlegających ocenie.

Standardy te mają służyć sprostaniu i utrzymaniu wysokich oczekiwań i wymagań całego środowiska biegowego na tle wciąż rosnącej ilości imprez biegowych w Europie. W Siedlcach udało się spełnić je wszystkie.

Tym goręcej zapraszamy do udziału w Biegu Siedleckiego Jacka. Zapisy jeszcze trwają! Wszystkie informacje i aktualności na stronie www.biegjacka.pl

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.