SPIN

Premiery w NoveKino w sierpniu

Aneta Borkowska poniedziałek, 1 sierpnia 2016, 07:19 Aktualnie, Kultura

Wszystkim miłośnikom kina podajemy daty premier filmowych jakie wejdą na ekran w NoveKino Siedlce w siepień. Czekają filmy akcji, dramaty, filmy akcji, komedie, a także bajki dla najmłodszych widzów.

4 sierpnia

opera cyganeria– Opera: „Cyganeria”

Klasyczna inscenizacja jednej z najsłynniejszych oper świata od ponad 30 lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem publiczności Met. Dlatego też kierownictwo teatru postanowiło po raz drugi zrealizować transmisję Cyganerii (pierwsza odbyła się w 2008 roku), jednak tym razem dało szansę początkującym śpiewakom, których zaprosiło do wystąpienia w tym przedstawieniu. Widzowie zatem znów będą mogli wzruszać się losami nieszczęśliwej miłości hafciarki Mimi i poety Rodolfa, ubogich mieszkańców XIX-wiecznego Paryża, których postaci wykreują młodzi i bardzo obiecujący artyści.

gatunek: muzyczny,
czas trwania: 134 minuty,
dyrygent: Stefano Ranzani,
reżyseria: Franco Zeffirelli,
w rolach głównych: Kristine Opolais, Vittorio Grigolo, Susanna Phillips, Massimo Cavalletti

5 sierpnia

hel– „Hel”

W niewyjaśnionych okolicznościach, w odciętym od świata i na pozór spokojnym półwyspie helskim, dochodzi do tajemniczej zbrodni. Łączy ona ze sobą młodego chłopaka Kaila (Marcin Kowalczyk) oraz Milę (w tej roli debiutantka, Małgorzata Krukowska) – striptizerkę z lokalnego baru. Głównym podejrzanym w sprawie jest amerykański pisarz Jack (Philip Lenkowsky), który przyjechał do Polski pisać nowy scenariusz. Wkrótce jednak policyjne śledztwo odkryje mroczne sekrety mieszkańców kurortu.

reżyseria: Katarzyna Priwieziencew, Paweł Tarasiewicz,
scenariusz: Katarzyna Priwieziencew, Paweł Tarasiewicz,
aktorzy: Philip Lenkowsky, Marcin Kowalczyk, Małgorzata Krukowska,
gatunek: thriller,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 90 minut,

legion samobojcow– „Legion samobójców”

Jak dobrze być złym… Zebrać drużynę złożoną z najbardziej niebezpiecznych pojmanych superprzestępców. Następnie przekazać im najpotężniejszą broń, jaką dysponuje rząd. Wreszcie wysłać ich na misję, której celem jest pokonanie tajemniczego, nieprzeniknionego bytu. Amanda Waller, oficer amerykańskiego wywiadu, doszła do wniosku, że do takiego zadania nada się jedynie zbieranina łotrów, którzy nie mają absolutnie nic do stracenia. Co zrobi Legion Samobójców, gdy jegoo członkowie zorientują się, że nie zostali wybrani dlatego, iż mają szansę wygrać, ale dlatego, że nikt nie będzie ich żałował, gdy poniosą klęskę? Czy dadzą z siebie wszystko, choćby mieli zginąć, czy będą walczyć o własne przetrwanie?

reżyseria: David Ayer,
scenariusz: David Ayer,
aktorzy: Will Smith, Jared Leto, Margot Robbie, Joel Kinnaman, Viola Davis,
gatunek: akcja,
kraj produkcji: Kanada, USA,
rok produkcji: 2016,

nie ma mowy– „Nie ma mowy!”

Po śmierci męża, słynnego muzyka folkowego, Hanna wciąż żyje jego życiem, próbując pisać biografię ukochanego. W jej prowincjonalnym, bezpiecznym świecie pojawia się Andrew, nowojorski pisarz, zbierający materiały do książki o jej zmarłym mężu. Tych dwoje dzieli wszystko. Czy mimo tego uda im się wspólnie napisać biografię muzyka i rozpocząć nowy rozdział ich własnej historii?

reżyseria: Sean Mewshaw,
scenariusz: Desiree Van Til,
aktorzy: Rebecca Hall, Jason Sudeikis, Dianna Agron, Blythe Danner,
gatunek: komedia/romantyczny,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 105 minut,

zle mamuski– „Złe mamuśki”

Młoda i piękna matka cudownego synka, żona wspaniałego męża, po prostu perfekcyjna pani domu. To oficjalny wizerunek Amy Mitchell. W rzeczywistości przepracowana i wykończona monotonią matczynych obowiązków Amy ma już dość bycia chodzącym ideałem. Pod wpływem wyzwolonych przyjaciółek, wkurzona przez leniwego męża egoistę porzuca gary i pieluchy, a kuchenny fartuch zamienia na seksowną kieckę. I rusza w miasto, by znów poczuć, że żyje! Zakręcone na lokówkę obłudne kury domowe ze szkolnej rady rodziców gotują się z oburzenia, ale Amy nic już nie powstrzyma. Z dziką rozkoszą sieje ferment i zgorszenie odkrywając przy tym, że szczęśliwa mama to lepsza mama. Macierzyństwo to nie więzienie o zaostrzonym rygorze.

reżyseria: Jon Lucas, Scott Moore,
scenariusz: Jon Lucas, Scott Moore,
aktorzy: Mila Kunis, Kristen Bell, Kathryn Hahn, Annie Mumolo,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,

12 sierpnia

moj przyjaciel smok– „Mój przyjaciel smok”

Pan Meacham, miejscowy rzeźbiarz, od lat bawi miejscową dzieciarnię opowieściami o złowrogim smoku zamieszkującym lasy zachodniego wybrzeża Ameryki. Jego córka Grace, która jest leśnikiem, uważa je za najzwyklejsze bajki… dopóki nie poznaje małego Pete’a. Ten tajemniczy dziesięciolatek twierdzi, że mieszka w lesie sam, bez rodziny, jedynie z wielkim zielonym smokiem o imieniu Elliott. I z tego co mówi chłopiec, jego niezwykły towarzysz przypomina smoka z opowiadań pana Meachama. Grace postanawia dowiedzieć się skąd wziął się Pete, gdzie jest jego dom i jaka jest prawda o smoku.

reżyseria: David Lowery,
scenariusz: Toby Halbrooks, David Lowery,
aktorzy: Bryce Dallas Howard, Karl Urban, Robert Redford,
gatunek: familijny/przygodowy,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,

nowy swiat– „Nowy świat”

„Nowy świat” to trzy poruszające historie trójki młodych ludzi, którzy próbują odnaleźć swoje miejsce w lepszym świecie… w Polsce. Żanna wraz z dzieckiem uciekła z ogarniętej chaosem Białorusi, zostawiając męża – znanego opozycjonistę. Azzam pracował dla polskiej armii w Afganistanie jako tłumacz, przez co został uznany za zdrajcę. Teraz próbuje poradzić sobie z wojenną traumą. Odrzucona przez rodzinę Wiera wyjechała z Ukrainy, by rozpocząć nowe życie, gdy niespodziewanie to stare upomniało się o swoje prawa.

reżyseria: Elżbieta Benkowska, Michał Wawrzecki, Łukasz Ostalski,
aktorzy: Olga Kavalay-Aksenowa, Hassan Akkouch, Karina Minaeva,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 100 minut,

randka na weselu– „Randka na weselu”

Mike (Adam Devine) i Dave (Zac Efron) Stangle’owie uwielbiają przygody i dobrą zabawę. Są młodzi, spontaniczni i – delikatnie mówiąc – trochę przeginają. Tak uważa ich rodzina. Kiedy ich siostra, Jeanie zaręcza się i zaczyna planować ślub, cała familia domaga się, by niepokorni bracia przyszli na wesele z porządnymi dziewczynami. Scenę interwencji uświetniają retrospekcje z wcześniejszych imprez rodzinnych, które były udane, póki Mike i Dave nie zalali się w trupa i wszystkiego nie popsuli. Dlatego tym razem osoby towarzyszące mają być porządne! Mike i Dave postanawiają poszukać ich w najlepszym, jak im się wydaje, miejscu – na portalu Craigslist. Dają ogłoszenie, w którym krótko opisują sytuację: szukają dwóch miłych dziewczyn, które pojadą z nimi na Hawaje, by celebrować ślub siostry.

reżyseria: Jake Szymanski,
scenariusz: Andrew J. Cohen, Brendan O’Brien,
aktorzy: Zac Efron, Adam Devine, Anna Kendrick, Aubrey Plaza,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 98 minut,

smietanka towarzyska– „Śmietanka towarzyska”

James (Jesse Eisenberg) i Teresa (Kristen Stewart) są zakochani i planują wspólną przyszłość. Razem opuszczają Nowy Jork i przenoszą się do Los Angeles. Oczarowany Miastem Aniołów, James nie dostrzega, że piękna Teresa wpadła w oko jego szefowi Aaronowi (Steve Carell) – wpływowej osobowości hollywoodzkiej society.

reżyseria: Woody Allen,
scenariusz: Woody Allen,
aktorzy: Kristen Stewart, Blake Lively, Steve Carell,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 96 minut,

18 sierpnia

opera tak czynia– Opera: „Tak czynią wszystkie albo Szkoła kochanków”

To jedno z najlepszych dzieł scenicznych genialnego klasyka wiedeńskiego, a jednocześnie apoteoza opery komicznej. Problemem jest tylko to, że zakończenie Cosi fan tutte nie należy do najzabawniejszych: ujawnia bowiem pewną istotną słabość głównych bohaterów – zdradę. Dwaj przyjaciele postanowili wystawić na próbę wierność swoich ukochanych. W orientalnych przebraniach zaczynają zaloty – każdy do narzeczonej drugiego. Panie, po krótkim oporze, ulegają ich wdziękom, bo – podobno – tak czynią wszystkie. Panowie też nie pozostają bez winy.

gatunek: muzyczny,
czas trwania: 201 minut,
dyrygent: James Levine,
reżyseria: Lesley Koenig,
obsada: Susanna Phillips, Matthew Polenzani, Isabel Leonard, Rodion Pogossov, Danielle de Niese, Maurizio Muraro,

19 sierpnia

ben hur– „Ben-Hur”

Współczesna wersja jednego z najsłynniejszych filmów wszech czasów, w reżyserii Williama Wylera. Uhonorowany 11 Oscarami (rekord wyrównany dopiero przez „Titanica” w reż. Jamesa Camerona w 1997 r.), „Ben-Hur” (1959 r.) na trwałe zapisał się w historii kina jako pierwsza superprodukcja, a 9-minutowy wyścig rydwanów to jedna z najsłynniejszych sekwencji w dziejach przemysłu filmowego.
Książę Juda Ben-Hur jest bogatym kupcem żyjącym w Jerozolimie na początku pierwszego stulecia. Do miasta przybywa jego brat Messala, aby stanąć na czele legionów rzymskich. Mimo, iż dzielą ich poglądy polityczne, mężczyźni cieszą się ze spotkania po latach. Ben-Hur odmawia jednak Messali pomocy w zdławieniu powstania, co dla Rzymianina oznacza zdradę. Na skutek intrygi dawnego druha, książę zostaje skazany na ciężkie prace, a jego rodzina trafia do więzienia. Los Ben-Hura odmieni pewne spotkanie, dzięki któremu otrzyma szansę na dokonanie zemsty i odzyskanie dawnego życia.

reżyseria: Timur Bekmambetov,
scenariusz: Keith R. Clarke, John Ridley,
aktorzy: Jack Huston, Morgan Freeman, Toby Kebbell,
gatunek: akcja/historyczny,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 124 minuty,

boska florence– „Boska Florence”

Niezwykle zabawna prawdziwa historia kobiety, która mimo braku talentu podbiła sceny operowe świata budząc śmiech zamiast zachwytów. Historia Florence Foster Jenkins stała się kanwą komedii „Boska!”, która również w Polsce zdobyła serca publiczności.
Florence Foster Jenkins kochała muzykę ponad życie. Niestety bez wzajemności. Natura obdarzyła ją słuchem i głosem, które nawet głuchego doprowadziłyby do rozpaczy. Florence jednak pragnęła śpiewem podbić świat i w pewnym sensie jej się to udało. Jako dziedziczka sporej fortuny i narzeczona St. Clair Bayfielda – brytyjskiego aktora arystokraty, posiadała atuty, przy których jej brak talentu wydawał się nieistotną przeszkodą. Dzięki heroicznym staraniom ukochanego udawało się jej występować na Broadwayu i nagrywać płyty, a przede wszystkim wciąż wierzyć w swój dar. Jednak gdy zapragnęła ukoronować swój tryumf koncertem w słynnym Carnagie Hall nawet Bayfield wpadł w panikę. Ale czegóż nie robi się dla ukochanej.

reżyseria: Stephen Frears,
scenariusz: Nicholas Martin,
aktorzy: Rebecca Ferguson, Meryl Streep, Hugh Grant,
gatunek: biograficzny/komedia,
kraj produkcji: USA, Wielka Brytania,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 110 minut,

jak zostac kotem– „Jak zostać kotem”

Uzależniony od pracy biznesmen prowadzi bardzo stresujące życie. Pewnego dnia, w wyniku zaskakującego wypadku, zostaje uwięziony… w ciele domowego kota, należącego do jego własnej rodziny. Niezwykła przemiana doprowadzi do serii zdumiewających wydarzeń, a bohater na własnej skórze sprawdzi trafność powiedzenia mówiącego, że… koty mają dziewięć żyć.

reżyseria: Barry Sonnenfeld,
scenariusz: Matt Allen, Dan Antoniazzi, Gwyn Lurie, Ben Shiffrin, Caleb Wilson,
aktorzy: Kevin Spacey, Jennifer Garner, Robbie Amell,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: Chiny, Francja,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 90 minut,

rekiny wojny– „Rekiny wojny”

Prawdziwa historia dwóch dwudziestoparolatków Davida Packouza i Efraima Diveroliego (Hill i Teller), mieszkających w Miami, którym udaje się wykorzystać mało znany projekt rządowy, pozwalający niewielkim firmom brać udział w przetargach na kontrakty dla amerykańskiej armii. Panowie zaczynają skromnie, ale z czasem zgarniają mnóstwo pieniędzy, dzięki czemu żyją jak królowie. Duet wpada w tarapaty, kiedy zdobywa kontrakt o wartości 300 mln dolarów na uzbrojenie wojska stacjonującego w Afganistanie. Aby go zrealizować, przyjaciele muszą podjąć współpracę z typami spod „ciemnej gwiazdy”, którzy okazują się być przedstawicielami rządu Stanów Zjednoczonych.

reżyseria: Todd Phillips,
scenariusz: Stephen Chin, Todd Phillips, Jason Smilovic,
aktorzy: Miles Teller, Jonah Hill, Bradley Cooper,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 114 minuty,

26 sierpnia

julieta– „Julieta” – pokaz przedpremierowy

„Julieta” to trzymająca w napięciu historia matki poszukującej córki, która wiele lat temu zniknęła bez śladu. Opowieść o skrajnych uczuciach, jakie odczuwamy wobec najbliższych i tajemnicach, które przed nimi skrywamy. Filmowa adaptacja opowiadań wyróżnionej literacką Nagrodą Nobla Alice Munro pokazuje, że siłą kina Almodóvara jest niezmiennie wiara w potęgę uczuć i miłości.
Namiętność, śmierć i tęsknota w buzującej kolorami i wzorami pigułce. Almodóvar, jakiego znamy i kochamy. (…) „Julieta” to triumfalny powrót. Atrakcyjne i świetnie skrojone kino na tematy ostateczne, pełne charakterystycznej werwy, fantazji, witalności, nieco ekscentryczne. Jednocześnie jest w nim coś świeżego: „Julieta” nie jest już histerycznym, rysowanym grubą kreską melodramatem, a rasowym dramatem.

reżyseria: Pedro Almodóvar,
scenariusz: Pedro Almodóvar,
aktorzy: Adriana Ugarte, Michelle Jenner, Rossy de Palma,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Hiszpania,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 96 minut,

czerwony kapitan– „Czerwony kapitan”

Rok 1992. Po upadku komunizmu pozostało wiele nierozwiązanych spraw kryminalnych, których sprawcy nigdy nie ponieśli kary. W ręce Krauza (Maciej Stuhr) – ambitnego, młodego detektywa z Wydziału Zabójstw, wpada jedna z nich. Na miejskim cmentarzu odnalezione zostają zwłoki z licznymi śladami tortur. Świadomi niebezpieczeństwa, Krauz wraz ze swoim partnerem, postanawiają jednak rozwiązać zagadkę. Wszystkie tropy prowadzą do „Czerwonego Kapitana” – owianego złą sławą specjalisty od „ostatecznych” przesłuchań z czasów minionej władzy. Niewielu przeżyło spotkanie z nim. Z każdą minutą wychodzi na jaw coraz więcej faktów, a podejrzenia padają na najwyższych decydentów policji i Kościoła.

reżyseria: Michal Kollar,
scenariusz: Miro Šifra, Anna Fifkova,
aktorzy: Maciej Stuhr, Oldřich Kaiser, Marián Geišberg,
gatunek: kryminalny,
kraj produkcji: Czechy, Polska, Słowacja,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 115 minut,

jak bog da– „Jak Bóg da”

Tommaso to ceniony rzymski kardiochirurg. I ateista. Wraz z żoną Carlą i dwójką dorosłych już dzieci tworzą modelową, nowoczesną, mieszczańską rodzinę. Przynajmniej tak im się wydaje. Gdy ich syn zapowiada, że ma rodzinie coś ważnego do powiedzenia, ojciec jest przekonany, iż jego latorośl ma zamiar wyznać im, że jest gejem. Programowo brzydzący się dyskryminacją Tommaso jest dumny, że nadarza się okazja, by udowodnić sobie i całemu światu, jak otwartym i tolerancyjnym jest człowiekiem. W końcu przychodzi dzień „coming outu” i Andrea wyznaje: „Postanowiłem zostać… księdzem”. Tu kończy się tolerancja i otwartość ojca. Jego osobistym wrogiem staje się charyzmatyczny ksiądz Pietro, który zdaniem chirurga namieszał jego synowi w głowie. Tommaso przygotowuje iście szatański plan…

reżyseria: Edoardo Maria Falcone,
scenariusz: Edoardo Maria Falcone, Marco Martani,
aktorzy: Marco Giallini, Alessandro Gassman, Laura Morante,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: Włochy,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 87 minut,

nove przygody– „Nowe przygody Aladyna”

Dwaj drobni złodzieje uciekając przed pogonią w wielkim domu towarowym znajdują schronienie w dziale dziecięcym, gdzie zostają zmuszeni przez dzieci do opowiadania bajek. Niesieni ich niezwykle swobodną narracją przenosimy się do Bagdadu latających dywanów, pięknych księżniczek, przebiegłych czarodziejów oraz przeróżnej maści wezyrów i sułtanów. Poznajemy Aladyna, którego niektórzy mylnie biorą za Ali Babę, a także jego rapującego sługę, czyli wszechmocnego dżina we własnej osobie. Przede wszystkim jednak przeżywamy niezwykłe przygody mocno wzbogacone wyobraźnią niekompetentnych gawędziarzy.

reżyseria: Arthur Benzaquen,
scenariusz: Daive Cohen,
aktorzy: Kev Adams, Jean-Paul Rouve, Vanessa Guide,
gatunek: familijny/komedia/przygodowy,
kraj produkcji: Belgia. Francja,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 107 minut,

27 sierpnia

nerwe– „Nerve” – pokazy przedpremierowe

Pulsujący niepokojącą energią wizjonerski thriller, który odkrywa pokusy i niebezpieczeństwa świata rządzonego przez media społecznościowe. Masz odwagę wejść do gry? A może wolisz tylko patrzeć? NERVE zaczyna się od prostego pytania: jesteś Graczem czy Widzem? Z pozoru to niewinna gra online, polegająca na podejmowaniu wyzwań rzucanych przez Widzów. Jednak stawka szybko rośnie, a z nią ryzyko, które trzeba podjąć, by wygrać… czyli przeżyć.
VEE ma już dość życia w cieniu swej kochającej popularność przyjaciółki Sydney. Pewnej nocy postanawia wyrwać się ze swego poukładanego świata i wyrusza do Nowego Jorku, by wziąć udział w Nerve. Gra zaczyna się od prostych zadań: trzeba pocałować przystojnego nieznajomego, a potem wraz z nim ukraść coś z luksusowego domu towarowego. Zabawa się rozkręca. Vee i jej nowy przyjaciel Ian zyskują coraz większą popularność wśród Widzów, którzy prześcigają się w podbijaniu stawki i wymyślaniu coraz bardziej niebezpiecznych zadań. Wkrótce jednak Vee zdaje sobie sprawę, że stała się obiektem manipulacji. Jej internetowe konta zostają zhakowane, karty kredytowe zablokowane, a ona sama staje się więźniem Nerve. To już nie zabawa, a walka o życie na oczach milionów anonimowych Widzów.

reżyseria: Henry Joost, Ariel Schulman,
scenariusz: Jessica Sharzer,
aktorzy: Emma Roberts, Dave Franco, Emily Meade, Juliette Lewis,
gatunek: thriller,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 96 minut,

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.