SPIN

Pięć nowości w NoveKino

Aneta Borkowska piątek, 26 sierpnia 2016, 09:50 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza wszystkich miłośników kina na kilka nowości, które będzie można oglądać na ekranach już w ten weekend. Na kinomaniaków czekać będą filmy: „Julieta”, „Czerwony kapitan”, „Jak Bóg da”, „Nowe przygody Aladyna” oraz „Nerve”.

26 sierpnia

„Julieta” – pokaz przedpremierowy

„Julieta” to trzymająca w napięciu historia matki poszukującej córki, która wiele lat temu zniknęła bez śladu. Opowieść o skrajnych uczuciach, jakie odczuwamy wobec najbliższych i tajemnicach, które przed nimi skrywamy. Filmowa adaptacja opowiadań wyróżnionej literacką Nagrodą Nobla Alice Munro pokazuje, że siłą kina Almodóvara jest niezmiennie wiara w potęgę uczuć i miłości.
Namiętność, śmierć i tęsknota w buzującej kolorami i wzorami pigułce. Almodóvar, jakiego znamy i kochamy. (…) „Julieta” to triumfalny powrót. Atrakcyjne i świetnie skrojone kino na tematy ostateczne, pełne charakterystycznej werwy, fantazji, witalności, nieco ekscentryczne. Jednocześnie jest w nim coś świeżego: „Julieta” nie jest już histerycznym, rysowanym grubą kreską melodramatem, a rasowym dramatem.

reżyseria: Pedro Almodóvar,
scenariusz: Pedro Almodóvar,
aktorzy: Adriana Ugarte, Michelle Jenner, Rossy de Palma,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Hiszpania,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 96 minut,

– „Czerwony kapitan”

Rok 1992. Po upadku komunizmu pozostało wiele nierozwiązanych spraw kryminalnych, których sprawcy nigdy nie ponieśli kary. W ręce Krauza (Maciej Stuhr) – ambitnego, młodego detektywa z Wydziału Zabójstw, wpada jedna z nich. Na miejskim cmentarzu odnalezione zostają zwłoki z licznymi śladami tortur. Świadomi niebezpieczeństwa, Krauz wraz ze swoim partnerem, postanawiają jednak rozwiązać zagadkę. Wszystkie tropy prowadzą do „Czerwonego Kapitana” – owianego złą sławą specjalisty od „ostatecznych” przesłuchań z czasów minionej władzy. Niewielu przeżyło spotkanie z nim. Z każdą minutą wychodzi na jaw coraz więcej faktów, a podejrzenia padają na najwyższych decydentów policji i Kościoła.

reżyseria: Michal Kollar,
scenariusz: Miro Šifra, Anna Fifkova,
aktorzy: Maciej Stuhr, Oldřich Kaiser, Marián Geišberg,
gatunek: kryminalny,
kraj produkcji: Czechy, Polska, Słowacja,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 115 minut,

– „Jak Bóg da”

Tommaso to ceniony rzymski kardiochirurg. I ateista. Wraz z żoną Carlą i dwójką dorosłych już dzieci tworzą modelową, nowoczesną, mieszczańską rodzinę. Przynajmniej tak im się wydaje. Gdy ich syn zapowiada, że ma rodzinie coś ważnego do powiedzenia, ojciec jest przekonany, iż jego latorośl ma zamiar wyznać im, że jest gejem. Programowo brzydzący się dyskryminacją Tommaso jest dumny, że nadarza się okazja, by udowodnić sobie i całemu światu, jak otwartym i tolerancyjnym jest człowiekiem. W końcu przychodzi dzień „coming outu” i Andrea wyznaje: „Postanowiłem zostać… księdzem”. Tu kończy się tolerancja i otwartość ojca. Jego osobistym wrogiem staje się charyzmatyczny ksiądz Pietro, który zdaniem chirurga namieszał jego synowi w głowie. Tommaso przygotowuje iście szatański plan…

reżyseria: Edoardo Maria Falcone,
scenariusz: Edoardo Maria Falcone, Marco Martani,
aktorzy: Marco Giallini, Alessandro Gassman, Laura Morante,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: Włochy,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 87 minut,

– „Nowe przygody Aladyna”

Dwaj drobni złodzieje uciekając przed pogonią w wielkim domu towarowym znajdują schronienie w dziale dziecięcym, gdzie zostają zmuszeni przez dzieci do opowiadania bajek. Niesieni ich niezwykle swobodną narracją przenosimy się do Bagdadu latających dywanów, pięknych księżniczek, przebiegłych czarodziejów oraz przeróżnej maści wezyrów i sułtanów. Poznajemy Aladyna, którego niektórzy mylnie biorą za Ali Babę, a także jego rapującego sługę, czyli wszechmocnego dżina we własnej osobie. Przede wszystkim jednak przeżywamy niezwykłe przygody mocno wzbogacone wyobraźnią niekompetentnych gawędziarzy.

reżyseria: Arthur Benzaquen,
scenariusz: Daive Cohen,
aktorzy: Kev Adams, Jean-Paul Rouve, Vanessa Guide,
gatunek: familijny/komedia/przygodowy,
kraj produkcji: Belgia. Francja,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 107 minut,

27 sierpnia

– „Nerve” – pokazy przedpremierowe

Pulsujący niepokojącą energią wizjonerski thriller, który odkrywa pokusy i niebezpieczeństwa świata rządzonego przez media społecznościowe. Masz odwagę wejść do gry? A może wolisz tylko patrzeć? NERVE zaczyna się od prostego pytania: jesteś Graczem czy Widzem? Z pozoru to niewinna gra online, polegająca na podejmowaniu wyzwań rzucanych przez Widzów. Jednak stawka szybko rośnie, a z nią ryzyko, które trzeba podjąć, by wygrać… czyli przeżyć.
VEE ma już dość życia w cieniu swej kochającej popularność przyjaciółki Sydney. Pewnej nocy postanawia wyrwać się ze swego poukładanego świata i wyrusza do Nowego Jorku, by wziąć udział w Nerve. Gra zaczyna się od prostych zadań: trzeba pocałować przystojnego nieznajomego, a potem wraz z nim ukraść coś z luksusowego domu towarowego. Zabawa się rozkręca. Vee i jej nowy przyjaciel Ian zyskują coraz większą popularność wśród Widzów, którzy prześcigają się w podbijaniu stawki i wymyślaniu coraz bardziej niebezpiecznych zadań. Wkrótce jednak Vee zdaje sobie sprawę, że stała się obiektem manipulacji. Jej internetowe konta zostają zhakowane, karty kredytowe zablokowane, a ona sama staje się więźniem Nerve. To już nie zabawa, a walka o życie na oczach milionów anonimowych Widzów

reżyseria: Henry Joost, Ariel Schulman,
scenariusz: Jessica Sharzer,
aktorzy: Emma Roberts, Dave Franco, Emily Meade, Juliette Lewis,
gatunek: thriller,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 96 minut,

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.