SPIN

Premiery w NoveKino Siedlce we wrześniu

Aneta Borkowska sobota, 3 września 2016, 13:42 Aktualnie, Kultura

Wszystkim miłośnikom kina podajemy daty premier filmowych jakie wejdą na ekran w NoveKino Siedlce we wrześniu. Czekają filmy akcji, dramaty, filmy akcji, komedie, a także bajki dla najmłodszych widzów.

2 września

az do piekiel– „Aż do piekła”

Dwaj bracia – Toby (Chris Pine) – zdesperowany ojciec, szukający lepszego życia dla syna oraz Tanner (Ben Foster), były skazaniec z wybuchowym charakterem, postanawiają okraść oddział banku, który skonfiskował ich zadłużoną, rodzinną ziemię. Napad udaje się, jednak sprawy szybko wymykają się spod kontroli. W pościg za braćmi wyrusza Marcus (Jeff Bridges), nieustępliwy Strażnik Teksasu, szukający ostatnich chwil sławy przed przejściem na emeryturę. Mimo policyjnej obławy, Toby i Tanner, skuszeni wizją szybkiego zysku, decydują się na kolejny wielki skok. Konfrontacja braci z zawziętym stróżem prawa wydaje się nieunikniona.

reżyseria: David Mackenzie,
scenariusz: Taylor Sheridan,
aktorzy: Chris Pine, Ben Foster, Jeff Bridges,
gatunek: dramat/kryminalny,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 102 minuty,

destrukcja– „Destrukcja”

„Demolition” to historia pogrążonego w depresji po śmierci żony bankiera inwestycyjnego (Jake Gyllenhaal). Główny bohater walcząc ze smutkiem i samotnością stara się wrócić do emocjonalnej równowagi. Gdy większość prób pogodzenia się ze światem spełza na niczym, na drodze młodego inwestora pojawia się kobieta (Naomi Watts), która odmienia jego życie. W „Demolition” przypadkowe spotkanie staje się przyczynkiem do rewizji świata i zastanowienia się nad siłą i nieodwracalnością losu. Film powstał na bazie pomysłu, który w 2007 roku trafił na tzw. czarną listę – zbiór najlepszych, niezrealizowanych dotychczas scenariuszy.

reżyseria: Jean-Marc Vallee,
scenariusz: Bryan Sipe,
aktorzy: Jake Gyllenhaal, Naomi Watts, Chris Cooper,
gatunek: dramat/komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 101 minut,

kosmiczna jazda– „Kosmiczna jazda. Hau hau mamy problem”

Kosmiczna jazda dopiero przed wami! Małgorzata Kożuchowska i Agnieszka Dygant jako nierozłączne – Biała i Strzała, sprawią, że odlecicie ze śmiechu. Tym razem czeka je misja niemożliwa, odnalezienia znikających z Ziemi przeróżnych przedmiotów. Po co kosmitom Statua Wolności, samochody, wesołe miasteczko i budka telefoniczna? I dlaczego banda sierściuchów, którymi dowodzi wielki kocur, chce się pozbyć Lucka – syna Białej, wysyłając go dosłownie na Księżyc? Tylu przygód, w jednym filmie już dawno nie było! Małpa za sterami amerykańskiej misji kosmicznej, która myśli tylko o tym, żeby zrobić dobre selfie, gwarantuje świetną zabawę. Sprytny szczur Lenny szybko zwietrzy okazję na międzynarodową karierę, a dzielne psy przekonają się, że ufoludki też mają uczucia i bardzo tęsknią za swoim domem. Jak skończy się największa kosmiczna misja w dziejach Świata?

reżyseria: Inna Evlannikova, Aleksander Khramtsov, Vadim Sotskov
gatunek: animowany/familijny/przygodowy,
kraj produkcji: Rosja, USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 90 minut,

plan idealny– „Pan Idealny”

Ona nie ma ręki do gotowania i szczęścia do facetów. Kiedy wreszcie poznaje swojego Pana Idealnego okazuje się, że jest płatnym mordercą. Zanim będą żyli długo i szczęśliwie muszą sprawdzić się w akcji – w myśl zasady żyj i pozwól umrzeć innym. Skuteczni jak Pan i Pani Smith, niedoścignieni jak Bonnie i Clyde, zwariowani jak Pumpkin i Honey Bunny.

reżyseria: Paco Cabezas,
scenariusz: Max Landis,
aktorzy: Anna Kendrick, Sam Rockwell, Tim Roth,
gatunek: akcja/komedia/romantyczny,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 90 minut,

9 września

kamienne piesci– „Kamienne pięści”

Dwukrotny zdobywca Oscara Robert De Niro w opowieści o jednym z najsłynniejszych bokserów wszech czasów. Roberto Duran wychowuje się na ulicy, gdzie rządzi prawo pięści. Umiejętności, które zdobywa walcząc o przetrwanie, stają się jego przepustką do lepszego świata. Na profesjonalnym ringu pojawia się po raz pierwszy w wieku 16 lat i niedługo po tym zyskuje przydomek Manos de Piedra, czyli Kamienne pięści. Trudna i niebezpieczna droga, którą wybiera, staje się dla Durana początkiem walki z najtrudniejszym przeciwnikiem – samym sobą. Wielki talent może bowiem nie wystarczyć, by raz na zawsze uwolnić się od przeszłości. Czy będzie gotowy na starcie z niepokonanym Sugar Rayem Leonardem? Czy nieokrzesany chłopak stanie się prawdziwym mężczyzną zdolnym zadziwić cały świat?

reżyseria: Jonathan Jakubowicz,
scenariusz: Jonathan Jakubowicz,
aktorzy: Robert De Niro, Edgar Ramirez, John Turturo,
gatunek: biograficzny/dramat/sportowy,
kraj produkcji: USA, Panama,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 105 minut,

mechanik– „Mechanik: Konfrontacja”

Arthur Bishop w kręgach wtajemniczonych uważany jest za najskuteczniejszego zawodowego eliminatora na świecie. Jego ofiary znikają bez śladu, a okoliczności zawsze wskazują na nieszczęśliwy wypadek. Po latach „kariery” Bishop postanawia zerwać z krwawą przeszłością, by zacząć nowe życie u boku ukochanej kobiety. Niestety w jego branży nie przewiduje się wcześniejszych emerytur. Największy wróg Bishopa znów daje znać o sobie. Uprowadza jego ukochaną i wyznacza za jej życie cenę. Kobieta przeżyje jeśli Bishop wykona trzy niemal niewykonalne zlecenia w różnych częściach świata. Plan genialny w swej prostocie. Ale Bishop nie lubi być częścią cudzych planów.

reżyseria: Dennis Gansel,
scenariusz: Philip Shelby, Tony Mosher,
aktorzy: Jason Statham, Jessica Alba, Tommy Lee Jones,
gatunek: akcja/kryminalny/thriller,
kraj produkcji: Francja, USA, Tajlandia,
rok produkcji: 2016,

smolensk– „Smoleńsk”

10 kwietnia 2010 roku rządowy samolot Tupolew 154 z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i towarzyszącymi mu 95 osobami – członkami oficjalnej delegacji zmierzającej do Katynia – ulega katastrofie w Smoleńsku. Wszyscy pasażerowie giną na miejscu. Tragedia wywołuje ogromne poruszenie w Polsce i na świecie. Nina (Beata Fido) – dziennikarka pracująca dla dużej, komercyjnej stacji telewizyjnej – próbuje dowiedzieć się, jakie były powody katastrofy. Tropy prowadzą między innymi do dramatycznej wyprawy Lecha Kaczyńskiego do ogarniętej wojną Gruzji, której celem było powstrzymanie inwazji wojsk rosyjskich na Tbilisi w sierpniu 2008 roku. Z każdą kolejną godziną dziennikarskiego śledztwa Nina przekonuje się, że prawda jest o wiele bardziej złożona, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać…

reżyseria: Antoni Krauze,
scenariusz: Marcin Wolski, Maciej Pawlicki, Tomasz Łysiak, Antoni Krauze,
aktorzy: Lech Łotocki, Ewa Dałkowska, Halina Łabonarska,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2016,

16 września

blair– „Blair Witch”

Grupa studentów wyrusz do lasów Black Hills w poszukiwaniu dawno zaginionej siostry jednego z nich. Wiele wskazuje na to, że wyprawa może przynieść efekt, szczególnie, że swoją pomoc oferują dwaj miejscowi przewodnicy. Jednak wkrótce po wejściu w głąb lasu, po zapadnięciu zmroku, wędrowcy zaczynają doświadczać niepokojącej obecności. Jasne staje się, że legenda o klątwie wiedźmy z Blair jest bardziej przerażająca i bardziej prawdziwa niż ktokolwiek mógł przypuszczać…

reżyseria: Adam Wingard,
scenariusz: Simon Barrett,
aktorzy: Valorie Curry, Callie Hernandez, Brandon Scott,
gatunek: horror,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 90 minut,

bridget– „Bridget Jones 3”

Na trzecią filmową część niekończących się miłosnych zawirowań w życiu Bridget Jones fani na całym świecie czekali lata. Laureaci Oscara – Renée Zellweger i Colin Firth powracają w kontynuacji ikonicznej komedii o miłosnych i zawodowych przygodach Bridget Jones, autorki najzabawniejszego pamiętnika w historii kina i literatury. Od premiery pierwszej filmowej części minęło 14 lat, Bridget to dziś zupełnie inna kobieta. Dobiega pięćdziesiątki, zamiast szelestu kartek w jej pamiętniku usłyszymy raczej odgłos stukania w klawiaturę laptopa. Tak, Bridget Jones idzie z czasem! Ok, może nie radzi sobie z tym doskonale, bo czas ten wpływa także na jej urodę, ale przy dobrym drinku staje się królową facebooków, instagramów, snapchatów i innych mediów społecznościowych.

reżyseria: Sharon Maguire,
aktorzy: Renee Zellweger, Colin Firth, Patrick Dempsey,
gatunek: komedia/romantyczny,
kraj produkcji: Wielka Brytania,
rok produkcji: 2016,

królestwo– „Królestwo”

Tysiące lat temu Europa pokryta był niekończącym się lasem, którym niepodzielnie rządziły żubry, lisy, wilki, łosie i jelenie. Ich królestwem była rozciągająca się przez cały kontynent prapuszcza, której serce tętniło w Puszczy Białowieskiej, dziś jedynym jej zachowanym fragmencie. W sercu pełnego tajemnic lasu rozgrywa się niesamowita opowieść o przyrodzie, tej najdzikszej i nietkniętej jeszcze ludzką ręką.

reżyseria: Jacques Perrin, Jacques Cluzaud,
scenariusz: Jacques Perrin, Jacques Cluzaud, Stephane Durand,
gatunek: dokument,
kraj produkcji: Francja, Niemcy,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 97 minut,

slugi boze– „Sługi boże”

Z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się młoda Niemka. Śledztwo prowadzi doświadczony komisarz Warski (Bartłomiej Topa). Ku jego niezadowoleniu do sprawy zostaje przydzielona także Ana Wittesch (Julia Kijowska) – niemiecka policjantka o polskich korzeniach. Warski nie wie, że Ana przyjechała do Wrocławia prowadzić jeszcze inne, tajne dochodzenie. Wkrótce okazuje się że do Wrocławia przybywa także wysłannik Watykańskiego Banku dr.Kuntz (Krzysztof Stelmaszczyk). Co łączyy samobójstwo niemieckiej studentki, tajne śledztwo Any Wittesch i przyjazd wysłannika z Watykanu? Zanim zagadka zostanie rozwiązana komisarz Warski i Ana Wittesch muszą nauczyć się współpracować i wzajemnie sobie zaufać. Tymczasem z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się kolejna dziewczyna…

reżyseria: Mariusz Gawryś,
scenariusz: Mariusz Gawryś, Maciej Strzembosz,
aktorzy: Bartłomiej Topa, Julia Kijowska, Małgorzata Foremniak, Adam Woronowicz,
gatunek: kryminalny,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2016,

23 września

it– „I.T.”

Mike Regan ma wszystko, o czym marzył: wspaniałą rodzinę i najnowocześniejszy dom, wypełniony nowymi technologiami. Jego firma ma niebawem dokonać przełomu w dziedzinie leasingu w przemyśle lotniczym. Jednak jego relacja z najbliższym doradcą rozpoczyna ciąg przykrych wydarzeń: nastoletnia córka Regana staje się obiektem ataku prześladowcy, a nowe technologie stają się zagrożeniem dla całej rodziny.

reżyseria: John Moore,
scenariusz: Daniel Kay, William Wisher Jr.,
aktorzy: Anna Friel, Pierce Brosnan, Stefanie Scott,
gatunek: kryminalny,
kraj produkcji: Francja, Irlandia,
rok produkcji: 2016,

plan maggi– „Plan Maggie”

Maggie (Greta Gerwig) jest nowoczesną dziewczyną z Nowego Jorku, która nie jest w stanie zakochać się na dłużej niż 6 miesięcy, ale bardzo chciałaby zostać matką. Postanawia po prostu zajść w ciążę i wybiera do tego celu potencjalnie najlepszego mężczyznę. Tymczasem zakochuje się w zupełnie innym (Ethan Hawke). Po kilku latach cudzy mąż, który w międzyczasie został jej własnym, powszednieje i Maggie znów potrzebuje zmiany. W jej głowie pojawia się nowy plan, ale żeby go zrealizować będzie potrzebowała pomocy byłej żony swojego obecnego partnera (Julianne Moore).

reżyseria: Rebecca Miller,
scenariusz: Rebecca Miller,
aktorzy: Greta Gerwig, Julianne Moore, Ethan Hawke,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 92 minuty,

sekretne zycie– „Sekretne życie zwierzaków domowych”

Jeżeli ktoś myśli, że kiedy zostawia swoje ukochane zwierzaki w domu, one zajmują się wyłącznie tęsknotą za nim, cóż, jest w błędzie. Zwierzaki prowadzą swoje własne, osobne życie, pełne przygód, intryg i zabawy. A ich główne zmartwienie polega na tym, aby ludzie nie dowiedzieli się o ich sekretnych poczynaniach. Kiedy tylko zamykamy za sobą drzwi… wreszcie mogą być sobą.

reżyseria: Chris Renaud, Yarrow Cheney,
scenariusz: Ken Daurio, Brian Lynch, Cinco Paul,
gatunek: animowany/komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 90 minut,

30 września

kwiat wisni– „Kwiat wiśni i czerwona fasola”

Sentaro, mężczyzna w średnim wieku, jest właścicielem niewielkiej naleśnikarni, w której serwuje dorayaki, japoński deser składający się z naleśników przekładanych słodką pastą z czerwonej fasoli. Kiedy Sentaro rozpoczyna poszukiwanie pomocy kuchennej, zgłasza się siedemdziesięcioletnia Tokue. Cukiernik początkowo odrzuca jej wniosek, gdyż obawia się, że praca może się okazać ponad siły starszej pani, która w dodatku ma nieco zdeformowane dłonie. Właściciel zmienia jednak zdanie, kiedy tylko próbuje pasty przygotowanej przez Tokue. Dzięki jej sekretnej recepturze na tytułowe „an” drobny biznes zaczyna rozkwitać…

reżyseria: Naomi Kawase,
scenariusz: Naomi Kawase,
aktorzy: Kirin Kiki, Masatoshi Nagase, Kyara Uchida,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Francja, Japonia, Niemcy,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 113 minuty,

ostatnia rodzina– „Ostatnia Rodzina”

Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka – Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem. Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie…

reżyseria: Jan P. Matuszyński,
scenariusz: Robert Bolesto,
aktorzy: Dawid Ogrodnik, Andrzej Seweryn, Aleksandra Konieczna,
gatunek: biograficzny,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2016,

zywiol– „Żywioł. Deepwater Horizon”

Załoga największej i najnowocześniejszej platformy wiertniczej na świecie musi stawić czoła niewyobrażalnej potędze morskiego żywiołu podczas katastrofy o niespotykanej dotąd skali. Zbudowana w Zatoce Meksykańskiej platforma Deepwater Horizon jest wielkości małego osiedla i wysokości wieżowca. Ma wydobywać niespotykane dotąd ilości ropy przynosząc swoim właścicielom krociowe zyski. Podczas rozruchu wydobycia dochodzi jednak do awarii, która wkrótce doprowadza do serii eksplozji i pożaru platformy. Jednocześnie w Zatoce rozpoczyna się sztorm. Kapitan Mike Williams (Mark Wahlberg) otrzymuje informację, że służby ratunkowe nie będą w stanie przyjść załodze z pomocą ze względu na ekstremalne warunki pogodowe. Wiedząc, że w każdej chwili może dojść do zatonięcia platformy, Williams postanawia zrobić wszystko, by ocalić swoich ludzi.

reżyseria: Peter Berg,
scenariusz: Matthew Sand, Matthew Michael Carnahan,
aktorzy: Mark Wahlberg, Kate Hudson, Dylan O’Brien,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.