SPIN

Festiwal “Pióro i Pazur” ma już 5 lat

Aneta Borkowska piątek, 16 września 2016, 09:52 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

festiwal

Co roku w Siedlcach odbywa się wyjątkowe spotkanie pisarek i czytelników. Festiwal Literatury Kobiecej “Pióro i Pazur” udowadnia, że dobra literatura kobieca zasługuje na recenzje, uznanie i nagrody literackie. W tym roku Festiwal obchodzi Jubileusz 5-lecia.

Festiwal Literatury Kobiecej ma na celu promocję czytelnictwa, promocja dobrych książek popularnych i wyłowienie najlepszych książek z nurtu tzw. literatury kobiecej. Obecnie rynek książki zalewają powieści charakteryzujące się niskim poziomem literackim, wręcz grafomańskim. Rzutuje to na postrzeganie literatury popularnej pisanej przez kobiety: media nie recenzują książek, recenzenci nawet
nie szukają wartościowych pozycji, gust czytelniczek się obniża.

Festiwal Literatury Kobiecej to święto czytelniczek, które sięgają po książki poprawiające im nastrój, wywołujące emocje i poruszające serca. Bo taka właśnie jest literatura kobieca!

Program 24 września (sobota)

Salonik Literacki Miejskiej Biblioteki Publicznej
– godz. 11. – Dyskusyjne Kluby Książki, czyli komu się chce gadać o literaturze? Prezentacja Joanny Chapskiej, koordynatorki DKK w woj. lubelskim.
– godz. 11.30 – Po co komu literatura popularna? Odpowiadają krytycy, piszący i czytający. Panel z udziałem: dr hab. Bernadetty Darskiej (literaturoznawczyni, krytyczka literacka), Roberta Ostaszewskiego (pisarz, krytyk), Robert Ziębiński (dziennikarz, pisarz, założyciel portalu popkulturalnego Dzika Banda).
– godz. 12.30 – Czy w literaturze są mody? Panel o nurtach i tendencjach z udziałem pisarek: Grażyny Jeromin-Gałuszki (polski realizm magiczny), Małgorzaty Kalicińskiej (lit. obyczajowa), Marty Guzowskiej (kryminał), Anny Fryczkowskiej (domestic noir), Marioli Zaczyńskiej (komedia). Prowadzi Anna Luboń.

Plac przy fontannie, ul. Piłsudskiego 5
– godz. 17. – „Elitarny Klub Ludzi Czytających” – happening przy fontannie, czyli panoramiczne zdjęcie ludzi czytających (przychodzimy z ulubioną książką i robimy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie, a także przez minutę czytamy na głos). – konkurs i parada ulubionych bohaterów literackich (każdy może się przebrać za postać literacką i wziąć udział w konkursie) – kiermasz książek – podpisywanie pamiątkowego plakatu i wspólne zdjęcia z ulubionymi pisarkami, czyli „literacka ścianka”
– godz. 17.50 – przemarsz do CKiS Scena Teatralna CKiS
– godz. 18. – Gość specjalny FLK: Joshilyn Jackson. Znakomita amerykańska autorka z list bestsellerów New York Timesa spotka się z polskimi czytelnikami!
– godz. 18.30 – Gala wręczenia nagród FLK
– godz. 19. – podpisywanie książek, „ścianka literacka”, kiermasz c.d.

Na wszystkie imprezy wstęp wolny

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.