SPIN

Oczami Kobiet: „Human”

Aneta Borkowska piątek, 16 września 2016, 20:09 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

NoveKino Siedlce zaprasza 21 września o godz. 19. na kolejną odsłonę cyklu Oczami Kobiet. Tym razem będzie można zobaczyć film dokumentalny „Human”.

Reżyser, który kręcąc swój film w 60 państwach świata i 63 językach mówi, że żaden człowiek nie jest zwyczajny. Zdjęcia do filmu powstawały przez 3 lata. Przeprowadzono 2020 wywiadów.

„Człowiek” to zbiór historii i obrazów naszego świata pozwalający dotrzeć do sedna tego, co to znaczy być człowiekiem. Poprzez historie pełne miłości i szczęścia, ale również nienawiści i przemocy, „Człowiek” stawia nas twarzą w twarz z Innym i skłania do refleksji nad własnym życiem. Od historii z życia codziennego po najbardziej nieszablonowe życiorysy, te wzruszające spotkania cechuje rzadka szczerość. Podkreślają one naszą istotę, jej mroczną stronę, ale też tę najbardziej szlachetną, oraz to co uniwersalne. Nasza planeta ukazana jest w swej najbardziej subtelnej odsłonie poprzez niepublikowane wcześniej zdjęcia lotnicze z akompaniamentem monumentalnej muzyki. W rezultacie powstała oda do piękna tego świata, dająca przestrzeń na złapanie oddechu i chwilę introspekcji. „Człowiek” to dzieło zaangażowane polityczne, pozwalające nam poznać kondycję ludzką i zastanowić się nad sensem istnienia.

reżyseria: Yann Arthus-Bertrand,
gatunek: dokument,
kraj produkcji: Francja,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 139 minut,

Gościem spotkania będzie Adel Mehdi Ben Ali pochodzący z Tunezji, a mieszkający w Siedlcach.  Nasz gość mówiący biegle w 6 językach tak jak bohaterowie filmu zna problemy świata, potrafi także w interesujący sposób o nich opowiadać. Porozmawiamy o nierównościach kształtujących  współczesny świat. Tylko u nas emocjonalna siła i konkretna prawda w filmie „Human (Człowiek)”.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.