SPIN

Gotowanie na ekranie – nowy cykl w NoveKino

Aneta Borkowska wtorek, 20 września 2016, 21:35 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Filmy kulinarne o kucharzach i z kuchnią w tle – to najnowsza propozycja NoveKino Siedlce. Raz w miesiącu NoveKino zagra film, którego motywem przewodnim będzie tematyka kulinarna. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek 30 września. Tego dnia będzie można zobaczyć dramat: “Kwiat wiśni i czerwona fasola”.

Sentaro, mężczyzna w średnim wieku, jest właścicielem niewielkiej naleśnikarni, w której serwuje dorayaki, japoński deser składający się z naleśników przekładanych słodką pastą z czerwonej fasoli. Kiedy Sentaro rozpoczyna poszukiwanie pomocy kuchennej, zgłasza się siedemdziesięcioletnia Tokue. Cukiernik początkowo odrzuca jej wniosek, gdyż obawia się, że praca może się okazać ponad siły starszej pani, która w dodatku ma nieco zdeformowane dłonie. Właściciel zmienia jednak zdanie, kiedy tylko próbuje pasty przygotowanej przez Tokue. Dzięki jej sekretnej recepturze na tytułowe “an” drobny biznes zaczyna rozkwitać…

reżyseria: Naomi Kawase,
scenariusz: Naomi Kawase,
aktorzy: Kirin Kiki, Masatoshi Nagase, Kyara Uchida,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Francja, Japonia, Niemcy,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 113 minuty,

Parterem kulinarnym tego wieczoru będzie NANATSU Sushi Bar z ul. Piłsudskiego 74 mający opinię najlepszego lokalu w okolicy serwującego sushi. W programie spotkania smaczne atrakcje, zapachy i miłość do kuchni.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.