SPIN

Premiery w NoveKino w październiku

Aneta Borkowska poniedziałek, 3 października 2016, 10:44 Aktualnie, Kultura

Wszystkim miłośnikom kina podajemy daty premier filmowych jakie wejdą na ekran w NoveKino Siedlce w październiku. Czekają filmy akcji, dramaty, filmy akcji, komedie, a także bajki dla najmłodszych widzów.

7 październik

dziewczyna-z-pociagu– „Dziewczyna z pociągu”

Załamana rozwodem Rachel spędza dnie na fantazjach o pięknej parze mieszkającej w domu, który codziennie mija jadąc pociągiem. Pewnego ranka zobaczy tam coś, co wkrótce wywróci jej życie do góry nogami. Rachel będzie zmuszona zmierzyć się z makabryczną tajemnicą, której rozwiązanie może okazać się ponad jej siły.

reżyseria: Tate Taylor,
scenariusz: Erin Cressida Wilson,
aktorzy: Rebecca Ferguson, Emily Blunt, Luke Evans,
gatunek: thriller,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,

osobliwy-dom– „Osobliwy dom Pani Peregrine”

Podążając za wskazówkami, które zostawił mu ukochany dziadek, Jake odkrywa, że istnieje niezwykły świat poza czasem i przestrzenią, a w nim niezwykłe miejsce, zwane „Osobliwym domem pani Peregrine”. Jake poznaje niesamowite moce mieszkańców domu i dowiaduje się, że mają oni potężnych wrogów. Wkrótce przekona się, że jeśli chce ocalić swych nowych przyjaciół, musi nauczyć się korzystać z „osobliwości”, którą sam został obdarzony.

reżyseria: Tim Burton,
scenariusz: Jane Goldman,
aktorzy: Eva Green, Kim Dickens, Samuel L. Jackson,
gatunek: fantasy/przygodowy,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,

wolyn– „Wołyń”

Akcja filmu „Wołyń” rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Zosia Głowacka ma 17 lat i jest zakochana w swoim rówieśniku, Ukraińcu Petrze. Ojciec postanawia jednak wydać ją za bogatego polskiego gospodarza Macieja Skibę, wdowca z dwójką dzieci. Wkrótce wybucha wojna i dotychczasowe życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a później niemiecki atak na ZSRR. Zosia staje się świadkiem, a następnie uczestniczką tragicznych wydarzeń wywołanych wzrastającą falą ukraińskiego nacjonalizmu. Kulminacja ataków nadchodzi latem 1943 roku. Pośród morza nienawiści Zosia próbuje ocalić siebie i swoje dzieci.

reżyseria: Wojtek Smarzowski,
scenariusz: Wojtek Smarzowski,
aktorzy: Arkadiusz Jakubik, Jacek Braciak, Iza Kuna, Michalina Łabacz,
gatunek: historyczny/wojenny,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2016,

14 października

bociany– „Bociany”

Bociany przynoszą dzieci… A przynajmniej tak było kiedyś. Teraz bowiem zajmują się dostarczaniem przesyłek dla światowego giganta sprzedaży internetowej Cornerstore.com. Junior to najlepszy kurier w firmie, który na dodatek spodziewa się awansu. Przypadkowo jednak uruchamia Maszynę Produkującą Dzieci. W efekcie na świat zupełnie bezprawnie przychodzi śliczna dziewczynka. Junior nie ma wyjścia — musi podrzucić komuś ten kłopotliwy prezent, zanim szef się zorientuje. Wraz z Tulipem, jedynym człowiekiem na Bocianiej Górze, wyrusza na pierwszą w życiu misję „narodziny”. Szalona podróż może sprawić, że powiększy się niejedna rodzina, a bociany odzyskają właściwą rolę w świecie.

reżyseria: Nicholas Stoller, Doug Sweetland,
scenariusz: Nicholas Stoller,
gatunek: animowany/komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,

inferno– „Inferno”

Supertrio: Tom Hanks, Ron Howard i Dan Brown przedstawia ekranizację najlepiej sprzedającej się książki 2013 roku – „Inferno”. Światowej sławy profesor w dziedzinie symboliki Robert Langdon (dwukrotny laureat Oscara Tom Hanks) śladami poematu Dantego usiłuje rozwikłać zagadkę symbolu, który znajduje w marynarce, kiedy budzi się – pogrążony w amnezji – w jednym z włoskich szpitali. Będzie to najtrudniejsze zadanie w karierze Langdona, na którego zewsząd czeka niebezpieczeństwo.

reżyseria: Ron Howard,
scenariusz: David Koepp,
aktorzy: Tom Hanks, Felicity Jones, Ben Foster,
gatunek: thriller,
kraj produkcji: Japonia, Turcja, USA, Węgry,
rok produkcji: 2016,

21 października

historia-marii– „Historia Marii”

Głuchoniema i niewidoma od urodzenia 14-letnia Marie Heurtin nie potrafi komunikować się ze światem. Zachowuje się jak dzikie zwierzę, które boi się nieznanej otaczającej rzeczywistości, bo nie jest w stanie jej zobaczyć, ani usłyszeć. Lekarze uznali, że jest upośledzona, ale ojciec Marie nie zgadza się z ich diagnozą. Za wszelką cenę stara się nawiązać kontakt z córką i wbrew opinii specjalistów nie chce oddać jej do azylu. Zrozpaczony i bezradny umieszcza ją w Larnay Institute – edukacyjnej placówce, gdzie zakonnice opiekują się niesłyszącymi dziewczynkami. Pomimo sprzeciwu Siostry Przełożonej, Marie trafia pod skrzydła młodej Siostry Małgorzaty, która dostrzega w niej niezwykły potencjał możliwości. Za wszelką cenę stara się przywrócić ją światu i wydobyć z ciemnej i głuchej otchłani, w jakiej przebywa od urodzenia. Pomimo błędów i momentów zwątpienia osiąga wreszcie sukces. Dzięki jej poświęceniu, wierze i bezgranicznej miłości Marie zmienia się nie do poznania.

reżyseria: Jean-Pierre Ameris,
scenariusz: Philippe Blasband, Jean-Pierre Ameris,
aktorzy: Isabelle Carre, Ariana Rivoire, Brigitte Catillon,
gatunek: biograficzny/dramat,
kraj produkcji: Francja,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 95 minut,

polska-historia– „Prosta historia o morderstwie”

„Prosta historia o morderstwie” to trzymająca w napięciu, pełna zaskakujących zwrotów akcji historia policyjnej rodziny, której losami wstrząsa tajemnicza zbrodnia. Jacek, młody policjant (Filip Pławiak), za wszelką cenę próbuje chronić matkę (Kinga Preis) i braci przed porywczym i despotycznym ojcem – również funkcjonariuszem (Andrzej Chyra) – zamieszanym w nielegalne interesy. Gdy ten zostaje zamordowany, syn staje się głównym podejrzanym. Chcąc udowodnić swoją niewinność, Jacek musi rozpracować skomplikowaną sieć intryg, w którą uwikłany był jego ojciec.

reżyseria: Arkadiusz Jakubik,
scenariusz: Arkadiusz Jakubik, Grzegorz Stefański, Igor Brejdygant,
aktorzy: Filip Pławiak, Kinga Preis, Andrzej Chyra,
gatunek: dramat/kryminalny,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2016,

szkola-uwodzenia– „Szkoła uwodzenia Czesława M.”

Czesław M., gwiazda polskiego rynku muzycznego, niespodziewanie porzuca życie warszawskiego celebryty. Przypadkiem trafia do Świnoujścia. Poznaje Adama i Zygmunta, byłych stoczniowców, którzy próbują rozkręcić własny biznes. Wspólnie wymyślają plan pozornie doskonały: postanawiają otworzyć pierwszą na Wybrzeżu szkołę uwodzenia dla mężczyzn. Czy dzięki niej w końcu osiągną wymarzony sukces? „Szkoła uwodzenia Czesława M.” to ciepła i optymistyczna komedia o poszukiwaniu szczęścia i własnej drogi.

reżyseria: Aleksander Dembski,
scenariusz: Aleksander Dembski, Monika Franczak,
aktorzy: Czesław Mozil, Anna Smołowik, Jakub Kamieński,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2016,

26 październik

doktor-strange– „Doktor Strange”

„Doctor Strange” jest filmową adaptacją popularnego komiksu, stworzonego przez Stana Lee i Steve’a Ditko. Głównym bohaterem jest znany chirurg, Stephen Strange, który ulega wypadkowi samochodowemu. Nerwy w jego rękach zostają uszkodzone, co uniemożliwia mu dalszą pracę. Odnajduje jednak nowe życie podczas szkolenia na najwyższego czarnoksiężnika Ziemi…

reżyseria: Scott Derrickson,
scenariusz: C. Robert Cargill, Thomas Dean Donnelly, Joshua Oppenheimer, Jon Spaihts,
aktorzy: Rachel McAdams, Benedict Cumberbatch, Tilda Swinton,
gatunek: fantasy/przygodowy,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 130 minut,

28 października

ugotowany– „Ugotowany”

Adam Jones (Bradley Cooper) to charyzmatyczny szef kuchni, który w młodym wieku zyskał rozgłos jako guru paryskich restauratorów. Podążał własną ścieżką i tworzył intrygujące połączenia smaków. Nie udźwignął jednak ciężaru sławy, zniknął z pierwszych stron gazet i rozpłynął się w powietrzu. Teraz, wolny od wszelkich uzależnień, próbuje swoich sił w sercu kulinarnego Londynu. Gromadzi doborową załogę, by stworzyć najlepszą restaurację na świecie. Czy, kierując grupą utalentowanych ekscentryków, zdoła wspiąć się na kulinarny Olimp? Czy uczucie do pięknej Helene (Sienna Miller) nie przeszkodzi mu w zdobyciu upragnionej, trzeciej gwiazdki Michelin?

reżyseria: John Wells,
scenariusz: Steven Knight,
aktorzy: Bradley Cooper, Sienna Miller, Omar Sy,
gatunek: dramat/komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 101 minut,

narodziny-zla– „Ouija: Narodziny zła”

Kontynuacja przebojowego horroru z 2014 roku. Gra w Ouija jeszcze się nie skończyła i przyniesie kolejne śmiertelne żniwo. Znów znajdziemy się w przerażających, pełnych tajemnic zaświatach, gdzie nikomu nie można ufać.

reżyseria: Mike Flanagan,
scenariusz: Mike Flanagan, Jeff Howard,
aktorzy: Annalise Basso, Henry Thomas, Elizabeth Reaser, Doug Jones,
gatunek: horror,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.