SPIN

Spektakl „Hawaje czyli przygody siostry Jane”

Aneta Borkowska środa, 5 października 2016, 15:59 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

hawaje

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 13 października o godz. 17. i 20. na spektakl „Hawaje czyli przygody siostry Jane”. Spektakl konkursowy w ramach V Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów „Sztuka plus Komercja”.

Czy powieści romantyczne to fikcja, a bohaterowie to zmyślone postaci uwikłane w szaloną historię miłosną? Otóż nie zawsze! Jak się okazuje najlepsza historia miłosna może mieć początek w bardzo nieoczekiwanych okolicznościach, a Hawaje to miejsce, gdzie wszystko może się zdarzyć!

Szalona autorka harlequinów Vivien, desperacko pragnie przeżyć swój pierwszy raz… Wydawać by się mogło, że plan jest bliski realizacji a weekend z niedawno poznanym Edgarem zapowiada się obiecująco, gdyby nie… Doris – żona niedoszłego kochanka, która przyłapała parę! Nieudane plany romansowe to jednak nie jedyny problem Vivien. Pisarka bowiem musi napisać nową książkę, wydawnictwo coraz bardziej się niecierpliwi, czas ucieka, a natchnienia brak.Sprytna pisarka w zaistniałej sytuacji dostrzega jednak pewną korzyść, a w jej głowie powstaje iście szatański plan – nadciągająca awantura „małżeńska” może stać się inspiracją do jej nowej powieści! Wydarzenia nabierają tempa i sprawy jeszcze bardziej się komplikują, gdy do domu Edgara i Doris zaczyna przybywać coraz więcej nieproszonych gości, którzy jak się później okaże nie do końca są przypadkowi! Hawaje, czyli przygody siostry Jane to seria komicznych wydarzeń i zaskakujących sytuacji, pomyłek, trzaskających drzwi i historii z przeszłości tworzących nieprawdopodobny chaos. Dzięki głównej bohaterce uzbrojonej w dyktafon wszyscy wkoło zostają bohaterami gorącego romansu, który rozgrywa się w pięknej scenerii Hawajów.

Reżyseria: Marcin Sławiński
Obsada: Daria Widawska, Dominika Ostałowska/ Agnieszka Warchulska Przemysław Sadowski/Piotr Nowak, Bartosz Żukowski / Piotr Nowak, Aleksandra Popławska/Barbara Kurzaj, Marta Manowska/ Izabela Zwierzyńska, Alan Andersz/ Wojciech Rotowski
Produkcja: Teatr Capitol

Bilety dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.