SPIN

Niedzielny Salon Muzyczny

Aneta Borkowska wtorek, 8 listopada 2016, 09:39 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 13 listopada o godz. 17. na Niedzielny Salon Muzyczny – wieczór z polską muzyką kameralną. Wystąpią: Małgorzata Marczyk (fortepian) i Anna Wróbel (wiolonczela). Sala Biała.

Wieczór zapowiada się cudownie. Usłyszymy rzadko grywane, ale pełne artyzmu utwory kompozytorów polskich, takich jak: Fr. Chopin, I. F. Dobrzyński, E. Kania. Jednak perłą koncertu będzie prezentacja Sonaty wiolonczelowej Haliny Krzyżanowskiej. Będzie to wspaniały dowód na to, że muzykę polską tworzyły również kobiety.

Anna Wróbel urodziła się w Warszawie w rodzinie muzyków. Wraz z rodzicami – Andrzejem Wróblem i Elżbietą Piwkowską-Wróbel tworzy Rodzinne Trio Wiolonczelowe. Jest absolwentką muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie w listopadzie 2012 roku uzyskała stopień naukowy doktora sztuk muzycznych.

Małgorzata Marczyk – absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku w klasie fortepianu Jerzego Maciejewskiego. Część studiów odbyła w Estonian Academy of Music and Theatre w Tallinie (Estonia) w klasie fortepianu rektora tamtejszej uczelni, Peepa Lassmanna. W 2016 roku ukończyła  Międzywydziałowe Podyplomowe Studium Pieśni na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Od 2014 roku współpracuje z Filharmonią Narodową, biorąc udział w koncertach edukacyjnych. Jako pianista-akompaniator jest związana z Zakładem Wokalistyki Wydziału Instrumentalno–Pedagogicznego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.