SPIN

Spektakl „Ślub doskonały”

Aneta Borkowska niedziela, 20 listopada 2016, 15:34 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Już 26 listopada o godz. 16. i 19. do Siedlec wraca Teatr Kwadrat z komediowym hitem ostatnich lat, spektaklem „Ślub doskonały”. Spektakl konkursowy w ramach V Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów „Sztuka plus Komercja”.

Jesteś panem młodym w dniu swojego ślubu. Budzisz się rano, właściwie w południe, w pokoju hotelowym, z piękną, nagą nieznajomą u boku. Niestety, wśród zapamiętanych atrakcji wczorajszego kawalerskiego wieczoru, obraz tej ślicznotki nie występuje. A głos twojej przyszłej żony już słychać w hotelowym korytarzu… Wystarczy wyobrazić sobie taką sytuację, by w lot zrozumieć, że życie naszego bohatera już nigdy nie wróci na dotychczasowe tory.

Każdemu z nas zapewne typowa ślubna przesada wydaje się ze wszech miar żenująca, nic dziwnego zatem, że gdy w taką scenerię wprowadzić absurdalny wątek narzeczonego, przyłapanego na zdradzie w noc przedślubną – mieszanka taka musi prowadzić do wybuchów nieposkromionego śmiechu, a momentami (uwaga!) także wzruszeń. Sztuka łączy dwa elementy ukochane przez naszych widzów, czyli romantyzm przedstawienia „Kiedy Harry poznał Sally” z absurdalnym dowcipem i matematyczną precyzją najlepszych światowych fars. Zamierzony przez autorów barokowy weselny kicz, jest doskonałą oprawą dla lokomotywy nieprawdopodobnych zdarzeń, możliwych jedynie w najlepszych farsach – ukochanym gatunku Brytyjczyków.

„Ślub doskonały” – to komedia, która rozbawi, pouczy, a najwrażliwszych może nawet przerazi, przede wszystkim jednak będzie okazją do spotkania z gwiazdami: Pawłem Małaszyńskim, Martą Żmudą Trzebiatowską, Katarzyną Zielińską, Andrzejem Nejmanem, Ewą Kasprzyk/Aldoną Jankowską, Iloną Chojnowską/Magdaleną Lamparską, Maciejem Kujawskim oraz Andrzejem Grabarczykiem.

Rezerwacje i bilety są jeszcze dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89.

Możliwość komentowania jest wyłączona.