SPIN

Gotowanie na ekranie: „Niebo w gębie”

Aneta Borkowska wtorek, 22 listopada 2016, 11:29 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

NoveKino Siedlce zaprasza już dziś (25 listopada) o godzinie 19 na kolejną odsłonę cyklu Gotowanie na ekranie. Tym razem na ekranie film biograficzny „Niebo w gębie”.

Film inspirowany prawdziwą, niezwykłą historią prezydenta Francji Francois Mitteranda i jego szefa kuchni w spódnicy. Hortense Laborie, mistrzyni kuchni z Dordonii, dostaje propozycję nie do odrzucenia. Obejmie stanowisko osobistego kucharza prezydenta i przejmie odpowiedzialność za menu w Pałacu Elizejskim. Pomimo zazdrości kolegów po fachu, którzy nie życzą nowej szefowej najlepiej i dzięki swojej sile charakteru, Hortense jednak szybko zyskuje autorytet. Jej niezwykłe potrawy, trafiają nie tylko do podniebienia, ale i do serca prezydenta. Na szczytach władzy czeka na nią jednak wiele pułapek…

reżyseria: Christian Vincent,
scenariusz: Christian Vincent, Étienne Comar,
aktorzy: Catherine Frot, Jean d’Ormesson, Hippolyte Girardot,
gatunek: biograficzny,
kraj produkcji: Francja,
rok produkcji: 2012

Partnerem wieczoru będzie Brofaktura – znakomita restauracja, koktajlbar i lokalna manufaktura piwa, umiejscowiona w pięknych wnętrzach zabytkowej Hali Targowej w centrum Siedlec. Kierunek rozwoju tego miejsca wyznacza hasło „Siedlce bramą krainy Bugu”. Brofaktura to miejsce spotkań siedlczan jak i gości z całego kraju, którzy odwiedzają miasto.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.