SPIN

Oczami Kobiet: „Światło między oceanami”

Aneta Borkowska piątek, 25 listopada 2016, 16:39 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

NoveKino Siedlce zaprasza 30 listopada o godz, 19. na kolejną odsłonę cyklu Oczami Kobiet. Tym razem na miłośników kina czeka dramat „Światło między oceanami”.

Czasem chcąc kogoś uszczęśliwić czynimy zło. Znakomita obsada w poruszającym dramacie o uczuciach, które każą łamać zasady i o wyborach, których konsekwencje nigdy nas nie opuszczą. Ekranizacja światowego bestsellera okrzykniętego literacką sensacją i przetłumaczonego na ponad 30 języków.

Bohater wojenny Tom Sherbourne przyjmuje posadę latarnika na bezludnej wyspie u wybrzeży Australii. Wkrótce przybywa do niego ukochana żona Isabel. Zakochani żyją tu szczęśliwie w rytmie przypływów i odpływów oceanu. Ich największym, niespełnionym pragnieniem jest dziecko. Miesiące bezowocnych starań, dwa poronienia i pogłębiające się uczucie oddalenia zaczyna wpędzać Isabel w depresję. I wtedy zdarza się cud: do wybrzeży wyspy dobija mała łódź, na której pokładzie Tom znajduje martwego mężczyznę i żywe niemowlę. Pod namową Isabel, wiedziony odruchem serca, Tom łamie swoje surowe zasady i godzi się przyjąć dziecko jako własne. Szczęście świeżo upieczonych rodziców wkrótce zaczyna blaknąć, gdy okazuje się, że w okolicy od miesięcy zrozpaczona matka poszukuje zaginionego męża i maleńkiego dziecka.

reżyseria: Derek Cianfrance
scenariusz: Derek Cianfrance
aktorzy: Alicia Vikander, Michael Fassbender, Rachel Weisz
gatunek: dramat
kraj produkcji: Nowa Zelandia, USA
rok produkcji: 2016
czas trwania: 133 minuty

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.