SPIN

Filmowy Sylwester w NoveKino Siedlce

Aneta Borkowska niedziela, 18 grudnia 2016, 12:42 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

NoveKino Siedlce zaprasza na Filmowego Sylwestra z komedią „Po prostu przyjaźń” oraz melodramatem „La La Land”. Podczas nocy zostaną rozlosowane ciekawe nagrody.

po-prostu

– godz. 21.15 – „Po prostu przyjaźń”

„Po prostu przyjaźń” to wielowątkowa komedia o grupie przyjaciół. Są ze sobą na dobre i złe, na zawsze. Aż pewnego dnia… Alina (Sonia Bohosiewicz) i Marian (Marcin Perchuć) wygrywają do spółki wielkie pieniądze i muszą się nimi jakoś podzielić. Ivanka (Magdalena Różczka), singielka i menadżerka na wysokich obcasach, postanawia mieć dziecko, pomóc ma jej w tym serdeczny przyjaciel (Bartłomiej Topa). Filip (Kamil Kula) zaryzykuje twarz i karierę dla kaprysu zwariowanej kolekcjonerki guzików (Aleksandra Domańska). Stateczny profesor (Krzysztof Stelmaszyk) będzie musiał zdecydować, czy dla przyjaciela (Przemysław Bluszcz) warto złamać zasady. Tymczasem zgrana paczka przyjaciół (Agnieszka Więdłocha, Aleksandra Domańska, Maciej Zakościelny, Piotr Stramowski, Marcin Perchuć) wyrusza w góry, gdzie odkrywa tajemnicę, która na zawsze zmieni ich życie. Co wybiorą? Lojalność czy pieniądze? Przyjaźń czy miłość? Prawdę czy kłamstwo? Własne czy cudze szczęście? Każdy wybór dla bohaterów komedii „Po prostu przyjaźń” oznacza tarapaty. Kto pomoże im się z nich wydobyć? Wiadomo: przyjaciele. Bo przyjaźń, jak żadna inna inwestycja, zawsze się opłaca.

reżyseria: Filip Zylber,
scenariusz: Karolina Szablewska,
aktorzy: Agnieszka Więdłocha, Maciej Zakościelny, Piotr Stramowski,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2016,

W przerwie między seansami poczęstunek:
– kanapeczki koktajlowe
– koreczki caprese
– szyneczki zawijane z musem z suszonych pomidorów
– babeczki truflowe z czarnuszką
– tatarki ze śledzia na pumperniklu
– panacotta z musem brzoskwiniowym
– schoko bons
oraz oczywiście lampka szampana o północy

lalaland

– godz. 00.15 – „La La Land”

Na tle kolorowego i tętniącego życiem Los Angeles rozgrywa się romantyczna historia dwojga marzycieli –  Sebastiana i Mii, którzy próbują zrealizować swoje sny o karierze w showbusinessie.
Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu i sił dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?

reżyseria: Damien Chazelle,
scenariusz: Damien Chazelle,
aktorzy: Emma Stone, Ryan Gosling, Finn Wittrock,
gatunek: melodramat/musical,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 126 minut,

Bilety w cenie – 80 zł / w przedsprzedaży (do 23 grudnia) – 70 zł

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.