SPIN

Vadim Brodski na Scenie Teatralnej

Aneta Borkowska niedziela, 5 marca 2017, 08:41 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 17 marca o godz. 19. na koncert skrzypka Vadima Brodskiego.

Brodski jest artystą o ukraińskim pochodzeniu. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 6 lat i już 5 lat później wystąpił jako solista z Orkiestrą Symfoniczną Kijowskiej Filharmonii, wykonując koncert Dymitra Kabalewskiego pod dyrekcja kompozytora.

W swojej karierze odniósł wiele sukcesów. Zdobył pierwsze nagrody na wszystkich międzynarodowych konkursach skrzypcowych, w których uczestniczył. Był to m.in. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy imienia Wieniawskiego, który odbył się w Polsce 1977 r., czy też Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy imienia Paganiniego zorganizowany we Włoszech 1984 r.

Występował z wieloma znakomitymi orkiestrami z całego świata. Były to m.in.: Filharmonia Moskiewska, Filharmonia Narodowa w Warszawie, London Philharmonic Orchestra, Jerusalem Symphony, a także Suisse Romande Orchestra w Genewie. Jako jeden z nielicznych na świecie grał na instrumencie legendarnego włoskiego skrzypka Nicolo Paganiniego. Vadim Brodski jest uważany za wirtuoza wszech czasów. Jego twórczości nie da się łatwo zaszufladkować. W wykonywanym repertuarze sięga zarówno do muzyki poważnej jak i rozrywkowej. Nagrał m.in. płytę z utworami Beatlesów.

Rezerwacje dostępne w Punkcie Inormacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.