SPIN

Niedzielny Salon Muzyczny – Impresje hiszpańskie

Aneta Borkowska poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 22:24 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 9 kwietnia o godz. 17. do Sali Białej na Niedzielny Salon Muzyczny – Impresje hiszpańskie duetu Dumicz-Rosca.

Monika Rosca (fortepian) – ukończyła z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej w Łodzi w 1985 roku i została asystentką, a następnie adiunktem w klasie fortepianu prof. Tadeusza Chmielewskiego. Dalszym źródłem jej inspiracji wykonawczych były kursy mistrzowskie u prof. Rudolfa Kerera i prof. Ryszarda Baksta. Była stypendystką Towarzystwa im. Fryderyka Chopina. Jest laureatką wielu międzynarodowych i krajowych konkursów pianistycznych, m.in.: Rina Sala Gallo w Monza we Włoszech, Konkursie Pianistów i Wokalistów im. Marii Callas w Atenach, Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Kameralnej Konkursu Pianistycznego im. Miłosza Magina w Paryżu. Nagrywała dla Polskiego Radia i Telewizji; Polskie Nagrania wydały jej płytę z utworami J. S. Bacha, W. A. Mozarta i L. van Beethovena.

Marek Dumicz (skrzypce) – polski skrzypek, kameralista i pedagog międzynarodowego formatu. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie i Hochschule für Musik, Theater und Medien w Hanowerze. Założyciel i przez 11 lat prymariusz zespołu Szymanowski Quartet. Wielokrotny laureat konkursów i prestiżowych nagród, m.in.: Konkursu Skrzypcowego w Warszawie (dwukrotnie I miejsce, 1985,1986), ”Classica Nova” in Memoriam Dimitri Shostakovich w Hanowerze (I miejsce, 1997), Premio Vittorio Gui we Florencji (I miejsce, 1998). Od 2000 do 2008 roku wykłada w hanowerskiej Hochschule für Musik. Artysta ma na koncie występy w najbardziej renomowanych salach koncertowych świata.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w przedsprzedaży w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63 oraz godzinę przed koncertem. Rezerwacje biletów pod nr tel. 25 794 31 03 i 25 794 31 26.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.