SPIN

Premiery w NoveKino Siedlce w kwietniu

Aneta Borkowska czwartek, 6 kwietnia 2017, 12:15 Aktualnie, Kultura

Wszystkim miłośnikom kina podajemy daty premier filmowych jakie wejdą na ekran w NoveKino Siedlce w kwietniu. Czekają filmy akcji, dramaty, filmy akcji, komedie, a także bajki dla najmłodszych widzów.

7 kwietnia

– „Carrie Pilby”

Carrie Pilby to 19-letnia nowojorka i świeżo upieczona absolwentka Harvardu. Młoda dziewczyna obarczona niezwykłą inteligencją, niezłomną moralnością i poczuciem wyższości ma wrażenie, że jest ostatnią normalną osobą żyjącą w świecie napędzanym przez seks i hipokryzję. W rezultacie daje się poznać jako alienatka pozbawiona przyjaciół, bez szansy na randkę czy znalezienie pracy. Za radą terapeuty Carrie przygotowuje listę 6 celów do zrealizowania przed nowym rokiem. Wbrew sile niezłomnego charakteru i przekonaniu o własnych racjach, dziewczyna ulega stopniowej zmianie, przystosowując się do świata, którym gardziła, z przekonaniem, że nigdy nie zechce być jego częścią.

reżyseria: Susan Johnson,
scenariusz: Kara Holden,
aktorzy: Bel Powley, Nathan Lane, Gabriel Byrne,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 98 minut,

– „Małżeńskie porachunki”

Ib i Edward mają już dość swoich żon oraz dotychczasowego życia i chętnie zakosztowaliby na nowo swobody. Przy kieliszku snują misterny plan, a potem wynajmują płatnego zabójcę, który ma im pomóc odzyskać wolność. Dużo oszczędniej jest zatrudnić mordercę na zlecenie, niż rozwieść się po kilkunastu latach małżeństwa! Przyjaciele nie doceniają jednak swoich żon i nieoczekiwanie to oni muszą zacząć obawiać się o swoje życie.

reżyseria: Ole Bornedal,
scenariusz: Ole Bornedal,
aktorzy: Nicolas Bro, Ulrich Thomsen, Mia Lyhne, Marcin Dorociński,
gatunek: komedia/kryminalny,
kraj produkcji: Dania,
rok produkcji: 2017,
czas trwania: 90 minut,

– „Pakt krwi”

W dzieciństwie bracia Lindel mogli liczyć wyłącznie na siebie. Jednak z czasem ich drogi rozeszły się. JP odniósł sukces w branży budowlanej, a Mikey wszedł w konflikt z prawem i został gangsterem. Losy braci ponownie przecinają się, gdy Mikey zostaje porwany, a do JP trafia żądanie zapłaty okupu. Podczas gdy wszyscy z otoczenia biznesmena są przekonani, że to jego brat stara się wyłudzić pieniądze, JP nie przestaje wierzyć w niewinność Mikeya. Przeczuwając najgorsze, zwraca się o pomoc do dawnego znajomego – prywatnego detektywa Sala. Razem rzucą wyzwanie lokalnej mafii, na której czele stoi bezwzględny Eddie King.

reżyseria: Steven C. Miller,
scenariusz: Jason Mosberg,
aktorzy: Nicolas Cage, John Cusack, Adrian Grenier,
gatunek: thriller,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2017,
czas trwania: 93 minuty,

17 kwietnia

– „Dzieciak rządzi”

Film animowany ze studia DreamWorks Animation, w którym powstały takie przeboje jak ”Shrek” i ”Madagaskar”. Pewnego dnia w życiu siedmioletniego Tima pojawia się młodszy braciszek. Tim natychmiast zdaje sobie sprawę, że ubrany w garnitur, noszący teczkę i zachowujący się jak rasowy biznesmen dzieciak jest zagrożeniem dla jego niezachwianej dotąd pozycji w rodzinnym domu. Gdy Tim postanawia odzyskać utraconą pozycję, natrafia na trop tajemnego spisku, który może zmienić równowagę sił na świecie. Przekonuje się przy tym, że kluczem do tajemnicy jest jego młodszy brat.  Rywale muszą zapomnieć o dzielących ich różnicach, ocalić rodziców, przywrócić porządek na świecie i udowodnić, że więzy rodzinne są siłą, której nic nie jest w stanie pokonać.

reżyseria: Tom McGrath,
scenariusz: Michael McCullers,
gatunek: animowany/komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2017,
czas trwania: 97 minut,

21 kwietnia

– „Mały Jakub”

Jakub nie może pozbyć się wrażenia, że gdy przebywa w pracy, ktoś nieustannie zakrada się do jego mieszkania. Przypuszczenia potwierdzają się, gdy przyłapuje intruza na gorącym uczynku. Jest nim kilkunastoletni chłopiec, jego imiennik – Jakub. Spotkanie z nieproszonym gościem stanie się dla mężczyzny szansą do zmierzenia z odległymi, nie zawsze wygodnymi wspomnieniami z dzieciństwa. Konfrontacja ta będzie również początkiem do zdobywania wiedzy o samym sobie – niespodziewanej, mrocznej, zepchniętej gdzieś poza granice codziennego postrzegania…

reżyseria: Mariusz Bieliński,
scenariusz: Mariusz Bieliński,
aktorzy: Mirosław Baka, Eryk Lubos, Dorota Kolak,
gatunek: dramat/psychologiczny,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 78 minut,

– Szybcy i wściekli 8″

Dom i Letty cieszą się swym miesiącem miodowym, Brian i Mia wycofali się z gry, a reszcie ekipy udało się znaleźć oczyszczającą namiastkę normalnego życia. To właśnie wtedy pojawia się ona. Tajemnicza kobieta, która wciąga Doma w niebezpieczny świat, z którego nie ma ucieczki. Dom zdradzi najbliższych. Wszystkich czeka czas pełen prób i testów, jakich nie widzieliśmy dotąd w kinie. Od wybrzeży Kuby przez ulice Nowego Jorku po lody arktycznego morza Barentsa – „Szybcy i wściekli” przemierzą świat, by powstrzymać zło i chaos. I uratować tego, który uczynił ich rodziną.

reżyseria: F. Gary Gray,
scenariusz: Chris Morgan,
aktorzy: Dwayne Johnson, Vin Diesel, Jason Statham,
gatunek: akcja,
kraj produkcji: Francja, Japonia, Kanada, USA, Wielka Brytania, Samoa,
rok produkcji: 2017,
czas trwania: 136 minut,

– „Bikini Blue”

Anglia, Manchester. Koniec II wojny światowej. Skoro świat oszalał, czemu my nie możemy? Na chwilę zapomnieć o tym co było, oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości i jak niczym nieskrępowani nastolatkowie całować się na plaży? I tak nic nie jest takie, jakie się wydaje. Nie ma jednej prawdy, a być może jedynym sposobem na powrót do normalnego życia jest szaleństwo?

reżyseria: Jarosław Marszewski,
scenariusz: Jarosław Marszewski,
aktorzy: Tomasz Kot, Lianne Harvey, Ruby Bentall,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Polska, Wielka Brytania,
rok produkcji: 2017,

– „Klient”

Młode małżeństwo musi nieoczekiwanie opuścić swoje mieszkanie. Wprowadzają się do użyczonego przez znajomego lokalu w centrum Teheranu, nie zdając sobie sprawy, kto był jego poprzednim najemcą. Gdy w nowym mieszkaniu nieznany sprawca napada na kobietę, jej mąż rozpoczyna prywatne śledztwo. Mężczyzna usiłuje za wszelką cenę, bez pomocy policji, dotrzeć do agresora, by poznać motywy jego działania. Seria nieoczekiwanych wydarzeń w dramatyczny sposób zmieni życie małżonków.
„Klient” to pełna napięcia opowieść o dwójce kochających się ludzi i o tym, jak seria drobnych, pozornie właściwych decyzji potrafi zachwiać ich związkiem.

reżyseria: Asghar Farhadi,
scenariusz: Asghar Farhadi,
aktorzy: Taraneh Alidoosti, Shahab Hosseini, Babak Karimi,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Francja, Iran,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 125 minut,

– „Ostatnia klątwa”

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 18-letniego Teksańczyka, Johnny’ego Franka Garretta, skazanego na karę śmierci za brutalny gwałt i morderstwo zakonnicy. Chłopak do końca utrzymuje, że jest niewinny, rzucając klątwę na wszystkich, którzy mieli jakikolwiek związek z niesprawiedliwym wyrokiem. Wkrótce po egzekucji zaczynają ginąć ludzie zamieszani w sprawę. Kiedy w śmiertelnym niebezpieczeństwie znajdzie się syn jednego z ławników, mężczyzna zrobi wszystko, by odnaleźć prawdziwego mordercę, doprowadzić do jego skazania i odwrócić klątwę.

reżyseria: Simon Rumley,
scenariusz: Marc Haimes, Ben Ketai,
aktorzy: Sean Patrick Flanery, Erin Cummings, Mike Doyle,
gatunek: horror,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 95 minut,

28 kwietnia

– „Uciekaj!”

Historia młodego czarnoskórego chłopaka, Chrisa Washingtona, który wybiera się z zapoznawczą wizytą do posiadłości rodziców jego białej dziewczyny – Rose Armitage. Szybko orientuje się, że atmosfera domu jest, mówiąc delikatnie, dziwna. Nie spodziewa się jednak, że powodem zaproszenia nie jest wyłącznie chęć poznania go przez rodziców Rose. Chris wierzy, że nerwowa atmosfera panująca w domu Armitage’ów wynika z przyczyn rasowych. Niedługo jednak odkryje zadziwiającą prawdę. Prawdę, jakiej nie mógł się spodziewać…

reżyseria: Jordan Peele,
scenariusz: Jordan Peele,
aktorzy: Daniel Kaluuya, Allison Williams, Caleb Landry Jones,
gatunek: horror,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2017,
czas trwania: 103 minuty,

– „Wybawienie”

Detektyw Carl i jego pomocnik Assad z Departamentu Q nie raz już udowodnili, że nie ma czegoś takiego jak sprawy, których nie da się rozwiązać. W ich ręce trafia zamknięta w butelce tajemnicza wiadomość. Tekst liczy sobie 8 lat, a całość napisana jest dziecięcym pismem przy pomocy ludzkiej krwi. Carl i Assad trafiają na trop grupy religijnych fanatyków, którzy nigdy nie zgłosili zaginięć swoich podopiecznych. Detektywi rozpoczynają śmiertelnie niebezpieczną grę z psychopatycznym mordercą, który wystawi wiarę bogobojnych rodziców na najwyższą próbę.

reżyseria: Hans Petter Moland,
scenariusz: Nikolaj Arcel,
aktorzy: Nikolaj Lie Kaas, Fares Fares, Pal Sverre Hagen,
gatunek: dramat/kryminalny/thriller,
kraj produkcji: Dania, Niemcy, Norwegia, Szwecja,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 112 minuty,

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.