SPIN

Premiery w NoveKino Siedlce w maju

Aneta Borkowska poniedziałek, 1 maja 2017, 08:37 Aktualnie, Kultura

Wszystkim miłośnikom kina podajemy daty premier filmowych jakie wejdą na ekran w NoveKino Siedlce w maju. Czekają filmy akcji, dramaty, filmy akcji, komedie, a także bajki dla najmłodszych widzów.

5 maja

– „Przyrzeczenie”

Rok 1915, stolica Imperium Osmańskiego. Michael przybywa do Stambułu, by zrealizować swoje wielkie plany o studiach medycznych i zacząć życie o jakim zawsze marzył. Gdy poznaje Anę, od pierwszej chwili wie, że to kobieta jego życia. Za plecami narzeczonego Any, słynnego amerykańskiego fotoreportera Chrisa, wybucha namiętny romans. W tym czasie Imperium zaczyna drżeć w posadach, a na ulicach Stambułu robi się niespokojnie. Siły tureckich nacjonalistów, korzystając z narastającego chaosu rozpoczynają prześladowania ludności ormiańskiej. Michael i Ana, oboje ormiańskiego pochodzenia, z dnia na dzień stają w obliczu śmiertelnego zagrożenia. Gdy krew płynie ulicami, a świat odwraca oczy, to Amerykanin Chris może okazać się jedyną szansą ocalenia dla zakochanych. Większość jednak nie będzie miała nawet takiej szansy… 

reżyseria: Terry George,
scenariusz: Terry George, Robin Swicord,
aktorzy: Jean Reno, Christian Bale, Oscar Isaac, Charlotte Le Bon, Shohreh Aghdashloo, Angela Sarafyan,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2017,
czas trwania: 130 minut,

– „Riko prawie bocian”

Osierocony jako pisklę i wychowany przez bociany, wróbel Riko święcie wierzy, że sam jest… bocianem. Prawdę o swoim pochodzeniu odkrywa dopiero w porze migracji, gdy przybrani rodzice – bojąc się, że Riko nie podoła podróży – nie pozwalają mu lecieć do Afryki. Nie zraża to jednak Riko, który postanawia udowodnić światu, że naprawdę jest bocianem i wyrusza w ślad za stadem. W trudnej drodze na południe wspierać go będą nowi przyjaciele – ekscentryczna sowa Olga oraz narcystyczna papuga Kiki, która marzy o karierze gwiazdy disco. W ich towarzystwie „najmniejszy bocian świata” odkryje, że małe wróble są stworzone do wielkich celów!

reżyseria: Toby Genkel, Reza Memari,
scenariusz: Reza Memari,
gatunek: animowany,
kraj produkcji: Belgia, Luksemburg, Niemcy, Norwegia, USA,
rok produkcji: 2017,
czas trwania: 85 minut,

– „Strażnicy Galaktyki 2”

Grupa najbardziej niesubordynowanych outsiderów w galaktyce penetruje odległe zakątki kosmosu, próbując rozwikłać zagadkę pochodzenia jednego z jej członków, Petera Quilla aka Star Lord. Niegdysiejsi wrogowie staną się ich sprzymierzeńcami, a w nieustannie powiększającym się filmowym uniwersum Marvela zagoszczą nowe postacie znane z kart komiksu.

reżyseria: James Gunn,
scenariusz: James Gunn,
aktorzy: Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista,
gatunek: akcja/science-fiction,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2017,
czas trwania: 137 minut,

– „Szatan kazał tańczyć”

Karolina – jak wiele współczesnych 20-, 30-latek – żyje szybko, intensywnie, pragnie doświadczyć wszystkiego ze zdwojoną siłą. W odróżnieniu od większości rówieśników, nie pracuje w korporacji – jest artystką, jakiś czas temu wydała pierwszą powieść, współczesną wersję „Lolity”, która stała się międzynarodowym sukcesem. Dziewczyna wiedzie nihilistyczny tryb życia, spędzając czas na podróżach po świecie, romansach i ostrych imprezach. Ale jej życie wypełnia pustka, której nie są w stanie pokonać ani narkotyki, ani seks. Świat Karoliny, żyjącej w cieniu nie radzącej sobie z przemijaniem matki i atrakcyjniejszej siostry Matyldy, stopniowo się rozpada…

reżyseria: Katarzyna Rosłaniec,
scenariusz: Katarzyna Rosłaniec,
aktorzy: Magdalena Berus, Łukasz Simlat, Danuta Stenka,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Holandia, Polska,
rok produkcji: 2017,
czas trwania: 97 minut,

12 maja

– „Dudi: Cała naprzód”

Jest rok 2100. Poziom oceanów podniósł się na tyle, że ludzkość opuściła ziemię. Teraz gospodarzami naszej planety są wszelkie wodne istoty. Mała ośmiorniczka Macunia i jej przyjaciółki: Ewka – zwariowana ryba żabnica oraz Ala – neurotyczna krewetka, w podwodnej katastrofie tracą dom. Niestety w ich okolicy gęstość zarybienia jest tak wysoka, że podwodne budownictwo nie nadąża za popytem. Próżno tu szukać wolnego lokum na rozsądnym poziomie. W tej sytuacji przyjaciółki decydują się wyruszyć w nieznane w poszukiwaniu nowego domu. Będzie kolorowo, zabawnie, czasem trochę niebezpiecznie, ale zawsze ciekawie. Podmorska ekipa dotrze do zatopionych ulic Nowego Jorku, wraku Titanica, a nawet do dalekiej Arktyki. Na szlaku spotkają mnóstwo niezwykłych istot, zawrą wspaniałe przyjaźnie i odkryją niejedną podwodną tajemnicę.

reżyseria: Julio Soto Gurpide,
scenariusz: Julio Soto Gurpide, Jose Tatay, Mike de Seve,
gatunek: animowany,
kraj produkcji: Hiszpania,
rok produkcji: 2017,

– „Gwiazdy”

Posiadający polsko-niemieckie korzenie Jan Banaś dorasta na Śląsku. Od dzieciństwa jego największą pasją jest piłka, a największym rywalem… oddany kumpel Ginter. Z czasem rywalizacja przyjaciół przenosi się z podwórka na stadiony śląskich klubów – Polonii Bytom i Górnika Zabrze. A to nie koniec ich zmagań. Prawdziwe emocje zaczynają się, gdy w życiu gwiazd sportu pojawi się piękna Marlena. Walczący o jej względy Jan i Ginter szybko odkrywają, że w grze o miłość nie obowiązują żadne przepisy. Kiedy ciężka kontuzja kończy karierę Gintera, a samego Banasia przybliża do składu „orłów Górskiego”, bohater staje przed trudnym, życiowym wyborem. Stawką jego decyzji będzie udział w olimpiadzie i piłkarskich mistrzostwach świata.

reżyseria: Jan Kidawa-Błoński,
scenariusz: Jan Kidawa-Błoński, Jacek Kondracki,
aktorzy: Mateusz Kościukiewicz, Sebastian Fabijański, Karolina Szymczak,
gatunek: biograficzny/dramat/sportowy,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2017,

– „Obcy: Przymierze”

Statek osadniczy „Przymierze” dociera na nieznaną planetę, która wydaje się być prawdziwym rajem dla człowieka. Członkowie ekspedycji szybko się jednak przekonują, że trafili do mrocznego, pełnego tajemnic i zagadek świata, którego jedynym mieszkańcem jest android David, ocalały z katastrofy „Prometeusza”. Gdy odkrywają, że świat ten kryje w sobie niewyobrażalne zagrożenie, muszą podjąć przerażającą próbę ucieczki.

reżyseria: Ridley Scott,
scenariusz: Michael Green, Jack Paglen,
aktorzy: Michael Fassbender, Noomi Rapace, Danny McBride,
gatunek: horror/science-fiction,
kraj produkcji: Australia, Nowa Zelandia, USA,
rok produkcji: 2017,

19 maja

– „Jutro będziemy szczęśliwi”

Samuel bardzo lubi swoje beztroskie życie na Francuskiej Riwierze. Znakomicie odnajduje się w towarzystwie pięknych turystek i ani myśli o ustatkowaniu się. Los ma wobec niego jednak zupełnie inne plany. Pewnego dnia na plaży zjawia się Kristin – jedna z jego przelotnych przyjaciółek i wręcza mu bardzo szczególny prezent. „To twoja córka” – mówi i znika. Od tej chwili Samuel staje się pełnoetatowym samotnym tatą maleńkiej Glorii. O dzieciach nie ma pojęcia, bardzo dobrze wie tylko skąd się biorą. Z biegiem czasu jednak okazuje się kochającym, choć niekonwencjonalnym tatą, który nie wyobraża sobie życia bez ukochanej córeczki. Jednak gdy Gloria ma 8 lat, na horyzoncie niespodziewanie pojawia się Kristin, która postanawia odzyskać dziecko, a to oznacza, że szczęśliwy świat znów stanie na głowie…

reżyseria: Hugo Gelin,
scenariusz: Eugenio Derbez, Hugo Gelin, Mathieu Oullion, Jean-Andre Yerles,
aktorzy: Omar Sy, Clemence Poesy, Antoine Bertrand,
gatunek: dramat/komedia,
kraj produkcji: Francja, Wielka Brytania,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 118 minut,

– „Teraz i w godzinę śmierci”

Wielka, epicka opowieść o sile modlitwy różańcowej, splecionych z nią losach świata i losach pojedynczych ludzi, którym codziennie towarzyszy pogardzana przez wielu modlitwa. Modlitwa, dzięki której na świecie dzieją się rzeczy niezwykłe. Na zdjęciu młody amerykański żołnierz. Chwilę wcześniej został ciężko ranny. Cierpi, ale jest już spokojny. W zaciśniętej, brudnej od krwi pięści, trzyma różaniec. Autorka zdjęcia ginie w Afganistanie trzy lata później.
Historia tej fotografii stała się inspiracją dla dwóch polskich filmowców Mariusza Pilisa i Dariusza Walusiaka. Wraz z kamerą wyruszyli w wielomiesięczną podróż przez cztery kontynenty, by przekonać się czy naprawdę, jak twierdzą katolicy, modlitwa różańcowa może zmieniać bieg historii. Czy prawdą jest, że równo sto lat temu w Fatimie Maryja zachęcając do odmawiania różańca podarowała światu najlepszą broń w walce ze złem?

reżyseria: Mariusz Pilis, Dariusz Walusiak,
scenariusz: Mariusz Pilis, Dariusz Walusiak,
gatunek: dokument,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2017,
czas trwania: 95 minut,

– „The Circle. Krąg”

Mae Holland zostaje zatrudniona w Kręgu – najpotężniejszej na świecie firmie internetowej. Jest zafascynowana jej nowoczesnością, rozmachem oraz osobą wizjonerskiego założyciela – genialnego Eamona Baileya. Z czasem praca w Kręgu pochłania dziewczynę bez reszty, a jej rola w korporacji ewoluuje w niepokojący sposób. Stając się pionkiem w przewrotnej grze Baileya, Mae nie dostrzega zagrożeń, jakie rodzi miejsce zatrudnienia. Dopiero gdy odkrywa przerażającą prawdę o Kręgu, zrobi wszystko, by wyrwać się z macek organizacji. Nie ma jednak pojęcia, jak daleko sięgają wpływy pracodawców i ich potęga inwigilacji.

reżyseria: James Ponsoldt,
scenariusz: James Ponsoldt,
aktorzy: Karen Gillan, Emma Watson, Tom Hanks,
gatunek: science-fiction/thriller,
kraj produkcji: USA, Zjednoczone Emiraty Arabskie,
rok produkcji: 2017,
czas trwania: 110 minut,

26 maja

-„Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara”

Szczęście nie sprzyja kapitanowi Jackowi Sparrowowi, a złe wiatry pchają go coraz silniej ku kolejnej awanturze. Duchy korsarzy pod wodzą jego dawnego wroga, przerażającego kapitana Salazara, wydostają się z Devil’s Triangle z zamiarem unicestwienia każdego pirata, jakiego noszą oceany. Jedyną nadzieją, by uniknąć śmierci, jest dla Jacka odnalezienie legendarnego trójzębu Posejdona, który daje swojemu posiadaczowi całkowitą kontrolę nad morzami i oceanami.

reżyseria: Joachim Ronning, Espen Sandberg,
scenariusz: Jeff Nathanson,
aktorzy: Johnny Depp, Javier Bardem, Orlando Bloom,
gatunek: fantasy/przygodowy,
kraj produkcji: Australia, USA,
rok produkcji: 2017,
czas trwania: 135 minut,

– „Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski”

W nowym, w pełni animowanym filmie poznamy losy Smerfetki, która kierując się tajemniczą mapą, wraz z przyjaciółmi – Mądralą, Osiłkiem i Ciamajdą – wyrusza w pełną przygód wyprawę do Zakazanego Lasu. A miejsce to pełne jest magicznych stworzeń, kolorów i przygód. Tak Smerfetka i jej przyjaciele, wyprzedzając Gargamela, docierają do tajemniczej zaginionej wioski, poznając największą tajemnicę w historii Smerfów.
 Twórcy filmu zapowiadają powrót do klasycznej krainy Smerfów. Znów spotkamy się z Ważniakiem, Lalusiem, Smerfetką i podstępnym Gargamelem. W odróżnieniu jednak od dwóch pierwszych części przebojowej serii, tym razem zobaczymy film całkowicie animowany.

reżyseria: Kelly Asbury,
scenariusz: Karey Kirkpatrick, Chris Poche,
gatunek: animowany,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2017,
czas trwania: 89 minut,

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.