SPIN

Oczami Kobiet: „Przyrzeczenie”

Aneta Borkowska poniedziałek, 15 maja 2017, 10:17 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

NoveKino Siedlce zaprasza 24 maja o godz. 19. na kolejną odsłonę cyklu Oczami Kobiet. Tym razem miłośnicy kina będą mogli zobaczyć dramat „Przyrzeczenie”.

 

Epicki film ukazujący jedną z największych i najskrzętniej skrywanych zbrodni w historii ludzkości. Zdobywca Oscara CHRISTIAN BALE w poruszającej opowieści o miłości w czasach nienawiści. Prawdziwa historia. Wielcy aktorzy. Oszałamiający budżet (100 milionów USD). Przemilczana przez dziesiątki lat, szokująca historia pierwszej zbrodni ludobójstwa w XX wieku.

Rok 1915, stolica Imperium Osmańskiego. Michael przybywa do Stambułu, by zrealizować swoje wielkie plany o studiach medycznych i zacząć życie o jakim zawsze marzył. Gdy poznaje Anę, od pierwszej chwili wie, że to kobieta jego życia. Za plecami narzeczonego Any, słynnego amerykańskiego fotoreportera Chrisa, wybucha namiętny romans. W tym czasie Imperium zaczyna drżeć w posadach, a na ulicach Stambułu robi się niespokojnie. Siły tureckich nacjonalistów, korzystając z narastającego chaosu rozpoczynają prześladowania ludności ormiańskiej. Michael i Ana, oboje ormiańskiego pochodzenia, z dnia na dzień stają w obliczu śmiertelnego zagrożenia. Gdy krew płynie ulicami, a świat odwraca oczy, to Amerykanin Chris może okazać się jedyną szansą ocalenia dla zakochanych. Większość jednak nie będzie miała nawet takiej szansy…

Ten film jest dla narodu ormiańskiego tym czym „Wołyń” jest dla Polaków.

reżyseria: Terry George,

scenariusz: Terry George, Robin Swicord,

aktorzy: Jean Reno, Christian Bale, Oscar Isaac, Charlotte Le Bon, Shohreh Aghdashloo, Angela Sarafyan,

gatunek: dramat,

kraj produkcji: USA,

rok produkcji: 2017,

czas trwania: 130 minut,

reklama

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.