SPIN

Ruszyli… zgodnie z zapowiedzią

Aneta Borkowska wtorek, 11 lipca 2017, 12:09 Społeczeństwo

Agencja Rozwoju Miasta Siedlce płynie na fali i to z silnym prądem. Początek wakacji sprawił, że miasto odżyło nowym rytmem. A to wszystko za sprawą wydarzeń sportowo-rekreacyjnych dedykowanych wszystkim tym, którzy chcą trzymać formę i zrzucać kompleksy.

I tak od 15 czerwca miłośnicy rowerów przesiedli się na zdrowy tryb życia z Jackowerem. Z 4 stacji rowerowych na terenie całego miasta można wypożyczać rowery i na dwóch kółkach mknąć przez Siedlce, podziwiając malownicze uliczki i zabytki, zatrzymać się w Parku Aleksandria albo pomachać Jackowi z Ratusza.

24 czerwca, podczas wodnej ślizgawki Water Slide na wszystkich spragnionych zabawy czekało 100 metrów ostrego ślizgu z wiaduktu kolejowego, prosto w centrum miasta. To jeden taki dzień w roku, gdzie dzieci i młodzież mają do dyspozycji wiadukt kolejowy, oraz ulice w centrum miasta, po których, na co dzień poruszają się samochody i autobusy. Ślizgawka przyciągnęła ponad 2 tys. miłośników wodnej zjeżdżalni! Gorącą atmosferę dodatkowo podkręcił pokaz trialu motocyklowego w wykonaniu Przemka Kaczmarczyka, wielokrotnego mistrza Polski w zawodach trialowych. Wow! To było coś niesamowitego! Był pisk opon i jazda bez trzymanki.

Z 24 na 25 czerwca dbyło się także Nocne Pływanie w Parku. A nocą, jak to nocą, szaleństwom nie było końca! Jedni w jacuzzi, drudzy w rwącej rzece, nie zabrakło również leniwców w strefie saun. I tak od 22 do 6 rano! Dzieci, młodzież, seniorzy, wszyscy czuli się jak na wakacjach pod palmami. Noc minęła jak jedna chwila.

25 czerwca w samo południe odbyła się impreza Pędzą konie przy stadionie, na Zieleńcu. Widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda porwanie dziewczyny, w dość nietypowy sposób, można było podziwiać nieprzeciętne umiejętności władania białą bronią. Dodatkowo można było podziwiać pokazy sportowe, skoki przez przeszkody oraz czarujący i hipnotyzujący pokaz w wykonaniu konia arabskiego w stroju historycznym. Przez cały dzień pokazy zgromadziły ponad 4 tys. widzów.

Początek tygodnia nie musi być dołujący! Zamiast stania w korkach po pracy, na ulice miasta ruszył „Zawodowy Rajd Rowerowy”, w 16 km. trasę. Na trasie przejazdu można było zobaczyć blisko 400 osób, a wśród nich przedstawicieli różnych profesji w firmowych koszulach i uniformach, m.in. kominiarzy, lekarzy, służby mundurowe, a nawet księdza.

Po kilku dniach odpoczynku na Zieleńcu przy stadionie ponownie można było uczestniczyć we wspólnej zabawie, tym razem na kolorowo. Pierwszy w Siedlcach Holi Festival, – czyli święto kolorów, porwało dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego szaleństwa. Kolorowe proszki, muzyka na żywo i humory, które dopisywały wszystkim zmieniły Zieleniec w piękną tęcze barw.

A obecnie na Palcu Sikorskiego w piątki odbywa się „Europejskiego Kina Plenerowego”, czyli cykl 5 filmów z całej Europy.  Pierwszym przystankiem była Francja, a to za sprawą „Zakochanego Paryża, kolejne filmowe przystanki to słoneczna Italia, gdzie widzowie zobaczą „Wesele w Sorento” – 21.07, następnie:Przepis na miłość” – 28.07. / Teoria wszystkiego” – 04.08. / Za jakie grzechy dobry Boże” – 18.08. Projekcje wszystkich filmów będą rozpoczynały się o godz. 21:00 na Placu Sikorskiego, a tam 100 wygodnych leżaków do dyspozycji. 

autor: Anna Rękawek, Agencja Rozwoju Miasta Siedlce/ reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.