SPIN

Koncert zespołu The Bartenders

Aneta Borkowska czwartek, 20 lipca 2017, 07:06 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 10 sierpnia (czwartek) o godz. 19. na koncert zespołu The Bartenders z cyklu Letnie granie przy fontannie.

The Bartenders spotkali się w Warszawie w 2006 roku. Połączyła ich fascynacja dokonaniami jamajskich muzyków lat 60. i 70. XX wieku oraz pozornie karkołomny pomysł skonfrontowania ich charakterystycznego podejścia do rytmu z polską melodyką i tradycją muzyczną. O tym, że trafili w dziesiątkę okazało się niebawem, a ostatecznie słuszność obranej drogi potwierdziły m.in. dobre przyjęcie ich debiutanckiej płyty, kooperacja ze światowego formatu gwiazdą muzyki ska – Dr. Ring Dingiem, a ostatnio wspólne występy i nagrania z legendarnym zespołem Alibabki.

Występowali na większości festiwali muzyki reggae i ska w Polsce. W 2013 roku ukazał się ich debiutancki album pt. „Szumna Sessions”. 11 sierpnia 2016 podczas Ostróda Reggae Festival The Bartenders zaprezentowali drugą płytę, o tyle alarmującym, co zuchwałym tytule „Poles are movin’!” Dziesięcioletnie doświadczenie w poruszaniu publiczności do tańca zawarli na niej w dwunastu autorskich kompozycjach, konsekwentnie kombinując z jazzującym ska i reggae, analogowym brzmieniem i śpiewanymi po polsku i angielsku tekstami.

Witek Haliniak – puzon, chórki / Piotr Jaros – saksofon tenorowy i barytonowy / Kuba Kaczmarek – wokal / Andrzej Mikulski – klawisze / Jacek Orłow – perkusja / Kuba Pajewski – gitara / Janusz Rutkowski – bas / Dawid Somló – instrumenty perkusyjne / Mikołaj Tabako – trąbka, chórki

W przypadku złej pogody koncert odbędzie się w Sali Białej.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.