SPIN

Zapisz dziecko na Bieg Jacka!

Aneta Borkowska wtorek, 1 sierpnia 2017, 19:31 Aktualnie, Społeczeństwo

Ekologiczne Biegi dla dzieci! Tegoroczny Bieg Siedleckiego Jacka zbliża się coraz większymi krokami. W ostatnią niedzielę wakacji – 27 sierpnia nasze miasto stanie się ponownie wielką biegową stolicą Mazowsza.

Przy biegach głównych – bieg na 5 km i półmaraton nie zabraknie oczywiście niezwykle popularnych biegów dla dzieci. Rywalizacja najmłodszych rozgrywana będzie po hasłem Ekologiczne biegi dla dzieci. Sponsorem głównym biegów dziecięcych jest Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach. Wraz z ZUO chcemy uwrażliwić dzieci na tak ważne aspekty naszego życia, jak sport i dbanie o środowisko. Ekologiczne biegi mają zachęcić do uprawiania sportu i pokazać radość z biegania w połączeniu z cenną nauką uczciwej rywalizacji i zasad właściwego segregowania odpadów.

W tym roku zwiększamy pulę pakietów startowych dla dzieci do 500, czyli aż o 200 więcej niż w ubiegłorocznych zawodach! W Ekologicznych biegach mogą wziąć udział dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Zawody zostaną rozegrane w pięciu kategoriach wiekowych:

1. Dziewczęta i chłopcy w wieku 5-6 lat – 200 m

2. Dziewczęta i chłopcy w wieku 7 lat – 400 m

3. Dziewczęta i chłopcy w wieku 8 lat – 400 m

4. Dziewczęta i chłopcy w wieku 9 lat – 400 m

5. Dziewczęta i chłopcy w wieku 10-12* lat – 900 m

(*dzieci urodzone po 27 sierpnia 2005 r.)

Biegi na 200 m i 400 m rozegramy na murawie stadionu piłkarskiego, dystans 900 m to tradycyjnie jedna pętla wzdłuż boisk treningowych, ulicą Poniatowskiego i Jana Pawła II.

Kolejną nowością jest elektroniczny system zapisów. Aby zapisać dziecko na bieg należy wypełnić formularz dostępny TUTAJ (kliknij) podając dane dziecka oraz telefon i e-mail kontaktowy rodzica/opiekuna. Opłata startowa za udział w biegu wynosi 10 zł od dziecka (niezależnie od kategorii wiekowej). Opłatę tę należy uiścić przelewem elektronicznym, kartą lub przelewem tradycyjnym, postępując zgodnie ze wskazówkami w formularzu.

Po wypełnieniu formularza, automatycznie na podany adres e-mail zostanie wysłany login i hasło niezbędny do uiszczenia opłaty startowej. W przypadku wolnych miejsc, będzie możliwość zgłoszenia dziecka do biegu w Biurze Zawodów w dniach 25-27.08.2017 r.

W ramach pakietu startowego każde dziecko otrzymuje:
– koszulkę techniczną,
– pamiątkowy medal na mecie,
– kupon na posiłek regeneracyjny.

Poza sportowymi emocjami w miasteczku biegowym na wszystkie dzieci czekać będzie bezpłatna Eko Strefa, a w niej m.in. warsztaty, zabawy, gry i konkursy związane z ochroną środowiska, ekologią i segregacją odpadów. Eko Strefa jest elementem kampanii ZUO – Siedlce? Naturalnie!
Akcja ta została zainaugurowana podczas ubiegłorocznego Biegu Jacka i cieszyła się Waszą bardzo dużą popularnością. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie.

Więcej informacji o Eko Strefie podamy niebawem.

reklama

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.