SPIN

Jubileusz 45-lecia ZPiT ZS „Chodowiacy

Aneta Borkowska piątek, 15 września 2017, 19:22 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 22 września o godz. 18. na Jubileusz 45-lecia ZPiT ZS „Chodowiacy” – „W wehikule czasu”. CKiS, ul. Świrskiego 31.

Mija 45 lat od założenia Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy” im. Alicji Siwkiewicz. Obchody tej rocznicy rozpoczną się 16 września w kościele Katedralnym o godz. 12., kiedy to zostanie odprawiona msza w intencji Zespołu. Głównym punktem jubileuszu będą dwa koncerty galowe – 22 września o godz. 18:00 i dzień później o godz. 17:00.

W programie artystycznym zaprezentowanym przez „Chodowiaków” znajdą się propozycje artystyczne, które gościły na scenie w pierwszych latach działalności zespołu oraz całkiem nowe, premierowe programy. Wystąpią przedstawiciele wielu pokoleń – będzie można oklaskiwać trzy grupy oldbojów i dwie grupy stanowiące obecny skład zespołu. Wszystko przy akompaniamencie kapeli.

Do 8 października natomiast, przez całą dobę, w Galerii „w Bramie” można oglądać wystawę „W wehikule czasu”. To retrospektywna wystawa fotografii pochodzących z archiwum Zespołu. Zawiera czarno-białe i kolorowe fotografie przedstawiające różne, wybrane aspekty działalności zespołu od momentu jego powołania do chwili obecnej. Oglądając wystawę można przypomnieć sobie osobę Pani Alicji Siwkiewicz – założycielki i długoletniej kierowniczki zespołu, można także dowiedzieć się, że zespół to nie tylko występy na scenie, ale również próby, sukcesy, podróże, reprezentowanie naszego miasta, spotkania z wieloma interesującymi osobami, przyjaźnie i życie towarzyskie.

Darmowe zaproszenia do odebrania w sekretariacie MOK przy ul. Pułaskiego 6 od 20 września.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.