SPIN

Spektakl „Archipelag” w wykonaniu Teatru Tańca Caro

Aneta Borkowska czwartek, 12 października 2017, 08:46 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Spektakl „Archipelag” w wykonaniu Teatru Tańca Caro w choreografii Macieja Kuźmińskiego już 15 października o godz. 19:00 na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce.

Spektakl to złożony z migawek i wspomnień kalejdoskop obrazów, ukazujący człowieka zawieszonego w przestrzeni, gdzie czas nie płynie linearnie. Powracające i pozornie niezwiązane ze sobą sceny nawiązują do współczesnego, fragmentarycznego świata, którego wirtualne i rzeczywiste sfery zlewają się nie do poznania. Pięcioro tancerzy tworzy pięć scenicznych osobowości, ze swoją historią i pragnieniami, ukazanych naprzemiennie w ruchu i zawieszeniu. Stają się oni częścią archipelagu wspomnień, który stopniowo wyłania się jako obraz na długo zapadający w pamięć widza.

Choreografia, koncepcja: Maciej Kuźmiński / wykonanie: Anna Mikuła, Zuzanna Kasprzyk, Monika Witkowska, Karol Miękina, Grzegorz Łabuda / dramaturgia: Adam Hypki / reżyseria oświetlenia: Ewa Garniec / kostiumy: Justyna Jakubczyk-Lassota

Produkcja: Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce, Teatr Tańca Caro, Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli, JOHAN Centrum w Pilźnie, East European Performing Arts Platform, Visegrad Artist Residency Funderyckiego

Rezerwacje i bilety dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89.

20 października spektakl rusza w trasę, podczas której zostanie zaprezentowany m.in. w Bydgoszczy, Nowej Soli, Krotoszynie, Bytomiu, Krakowie, Radomsku, Bełchatowie, Nowym Sączu i Krośnie. Projekt realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.