SPIN

Maraton Sylwestrowy w Kinie Helios

Aneta Borkowska niedziela, 17 grudnia 2017, 17:02 Kultura

Zapraszamy do Sylwestrowej zabawy w towarzystwie gwiazd światowego kina. Do wyboru są dwa zestawy, ponadto dla naszych Sylwestrowych maratończyków przewidziana będzie paleta wyśmienitych przekąsek, które idealnie wpiszą się w niezapomniany szampański wieczór.

O północy toast noworoczny z lampką szampana! Pierwsze chwile Nowego Roku z pewnością obfitować będą w moc szczerych życzeń, które niebywale szybko mogą się spełnić za sprawą Noworocznego Koła Fortuny Helios. Biorąc udział w naszym Konkursie będzie można wygrać zestaw z filmową niespodzianką wewnątrz! Nad całością oprawy muzycznej czuwać będą instruktorzy ze Szkoły Tańca Anna i Jan Jaroszyńscy, którzy zapewnią wszystkim odrobinę sylwestrowego szaleństwa. Tanecznym rytmem przywitaj z nami Nowy Rok 2018!

Zestaw I godz. 21:45

– Król rozrywki

Oryginalny musical, który ukazuje narodziny przemysłu rozrywkowego, głosząc jednocześnie pochwałę wyobraźni, dzięki której niemożliwe staje się możliwe. Inspirowany losami legendarnego P.T. Barnuma film opowiada historię wizjonera, który zaczyna od zera, by wcielić w życie ideę olśniewającego widowiska, stającego się sensacją na miarę światową.

Reżyseria: Michael Gracey / Scenariusz: Bill Condon, Jenny Bicks, Michael Arndt / Czas trwania: 105 min. / Produkcja: USA [2017] / Obsada: Hugh Jackman, Rebecca Ferguson, Zac Efron

– Gra o wszystko

Młoda, piękna i wszechstronnie utalentowana. Kochała ryzyko i nie bała się gry o wszystko. Światowej klasy zawodniczka w narciarstwie alpejskim, która fortunę zdobyła, nie dzięki nartom, a dzięki kartom. Molly Bloom przez 10 lat prowadziła najbardziej ekskluzywny, niele­galny klub pokerowy w USA. Gościła gwiazdy Hollywood, największe postaci światowego biznesu, a także bossów rosyjskiej mafii. Pod jej dachem wygrywano miliony i tracono fortuny. Poznała tajemnice naj­potężniejszych tego świata. Gdy sądziła, że zdobyła wszystko, do jej drzwi zapukało FBI. Zagrożona wieloletnim więzieniem, utratą dorob­ku życia, po raz kolejny postanowiła podjąć walkę. Tym razem jej jedy­nym sprzymierzeńcem okazał się adwokat, który jako pierwszy poznał prawdziwe oblicze Molly Bloom.

Reżyseria: Aaron Sorkin / Scenariusz: Aaron Sorkin / Czas trwania: 140 min. / Produkcja: USA [2017] / Obsada: Jessica Chastain, Idris Elba, Kevin Costner

Zestaw II godz. 21:45

– Gotowi na wszystko. Exterminator

Piątka oddanych przyjaciół miała od dzieciństwa wielkie marzenie – chcieli wstrząsnąć polską sceną metalową i gromadzić na koncertach tłumy, a wszystko to pod szyldem zespołu o złowieszczo brzmiącej nazwie: Exterminator. Czas jednak pokazał, że młodzieńcze ambicje to jedno, a życie to drugie. Obecnie lider zespołu, Marcyś, pracuje w sklepie ojca i przeżywa kryzys w związku z Magdą. Wirtuoz gitary Lizzy to szeregowy pracownik banku. Trzeci z mężczyzn, basista Jaromir, codziennie podbija kartę w fabryce pianki poliuretanowej i usilnie stara się sprostać obowiązkom ojca rodziny. Perkusista Makar wylądował w zakładzie psychiatrycznym. Z kolei piąty – Cypek – wyjechał zarabiać za granicę. Pewnego dnia powracają dawne wspomnienia – pani burmistrz okazuje się wielką fanką Exterminatora ze starych czasów. Obiecuje wesprzeć przyjaciół unijną dotacją, o ile dogadają się i doprowadzą do reaktywacji zespołu. Szybko okazuje się, że propozycja ma jednak mały haczyk: chłopcy muszą sprzeniewierzyć się swoim ideałom i wystąpić na kilku festynach, grając utwory dalekie od ich repertuaru. Męska duma nie pozwala bohaterom iść na kompromis, a wieloletnia przyjaźń i związki z kobietami poddane zostają prawdziwej próbie.

Reżyseria: Michał Rogalski / Scenariusz: Przemysław Jurek, Michał Rogalski / Czas trwania: 117 min. / Produkcja: Polska [2018] / Obsada: Paweł Domagała, Piotr Rogucki, Agnieszka Więdłocha, Aleksandra Hamkało

– Atak paniki

Wielowątkowa opowieść o losach kilkorga bohaterów, którzy są powiązani ze sobą w nieoczywisty sposób. Pokręcony radiowiec, kelner z ambicjami podbicia wszechświata, perfekcyjna panna młoda w opałach, odnosząca sukcesy autorka kryminałów, mąż i żona w podróży życia oraz specjalista od zwierzęcego behawioryzmu ulegają atakowi paniki i dochodzą do punktu, z którego jest tylko jedno wyjście. Brawurowa komedia, w której codzienność zmienia się w czyste wariactwo, ukazując dzikie oblicze bohaterów.

Reżyseria: Paweł Maślona / Scenariusz: Paweł Maślona, Bartłomiej Kotschedoff, Aleksandra Pisula / Czas trwania: 98 min. / Produkcja: Polska [2017] / Obsada: Artur Żmijewski, Dorota Segda, Nicolas Bro, Magdalena Popławska

reklama – Helios

Możliwość komentowania jest wyłączona.