SPIN

Musical „Bodo”

Aneta Borkowska sobota, 6 stycznia 2018, 11:14 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 26 stycznia o godz. 19:00 na musical „Bodo” z Dariuszem Kordkiem w roli głównej.

Wyjątkowy musical i nietuzinkowe spojrzenie na życiorys największej gwiazdy kina i teatru okresu międzywojennego. Spektakl ujęty w nietypową formę. Z jednej strony przenosimy się na estradę lat 20-tych i 30-tych, pełną piór, cekinów i zalotnych spojrzeń pań o wątpliwej reputacji, a z drugiej mamy wrażenie, że oglądamy film z tamtych czasów z całą paletą charakterystycznych gestów, słów i układów choreograficznych. Do tego swoistego uroku dodają współczesne projekcje multimedialne, stworzone specjalnie na potrzeby spektaklu.

Ponadto widza czekają jeszcze dodatkowe efekty dźwiękowe i sztuczki magiczne, a w to wszystko wpleciona opowieść człowieka nie do końca spełnionego, niejasnego i trudnego do jednoznacznego określenia. Uwikłanego w czasy wojny i niejasną śmierć; będącego przez całe życie pod ogromnym wpływem matki i uzależnionego od sceny, oklasków i wątpliwej miłości tłumu.

Muzyka znana, ale na nowo zaaranżowana, a wszystkie utwory to niezapomniane „międzywojenne” szlagiery, które widzowie doskonale znają i mogą śpiewać wraz z Eugeniuszem Bodo (Już taki jestem zimny drań, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Sex appeal, Najcudowniejsze nóżki).

OBSADA:

Dariusz Kordek – Eugeniusz BODO

Agnieszka Darkowska/ Natasza Leśniak – Reri

Małgorzata Kampa/Justyna Ostach – Jadwiga Smosarska

Kamil Kuroczko/ Mirosław Woźniak/ Bartek Figurski – Witold Roland, kamerdyner

Dariusz Taraszkiewicz – dziennikarz, żebrak

Piotr Gąsowski – gościnnie, głos konferansjera

Autorzy: Danuta i Lech Kujawiński, Dariusz Taraszkiewicz / Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz / Choreografia: Agnieszka Brańska / Aranże: Bogdan Kierejsza, Mikołaj Majkusiak / Wizualizacje: Pani Pawlosky / PRODUKCJA: Dom Kultury w Rawiczu/Fundacja SKENE PRO ARTE / PARTNER: Egurola Dance Studio / SPONSOR: Firma RAWAG

W spektaklu używane jest światło stroboskopowe . Bilety w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89.

reklama – CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.