SPIN

Ogólnopolski Turniej Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej „Kamień Wiary”

Aneta Borkowska czwartek, 18 stycznia 2018, 07:50 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 6 lutego o godz. 10 do Sali Białej na eliminacje miejskie do XXVII Ogólnopolskiego Turnieju Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej „Kamień Wiary”.

Turniej jest imprezą o charakterze konkursowym dla młodzieży szkół średnich i dorosłych, otwartą dla publiczności. Odbywa się w dwóch kategoriach: recytacji i poezji śpiewanej.

Uczestnicy prezentują teksty pisane prozą i poetyckie, polskie lub obce w polskim tłumaczeniu, których tematyka porusza problemy religii we wszystkich jej przejawach i formach. W konwencji konkursu mieszczą się także utwory filozoficzne, poszukujące sensu egzystencjalnych dylematów istnienia; poezja poszukująca odpowiedzi na najbardziej istotne pytania dotyczące bytu. Prezentowane utwory mogą być z dowolnego okresu – klasyczne, awangardowe, współczesne, tradycyjne.

Recytator lub śpiewający poezję prezentuje 2 teksty (oddzielnie lub połączone w formę tzw. wykonania łącznego). Czas występu nie może przekroczyć 10 minut. Recytator lub śpiewający poezję ma możliwość wykorzystania pozasłownych i pozamuzycznych środków wyrazu artystycznego, jeżeli służą one wzbogaceniu interpretacji utworów. Wykonawcy śpiewającemu poezję może towarzyszyć zespół muzyczny do 5 osób. W Turnieju nie może brać udziału laureat I miejsca (w obu kategoriach) w poprzedniej edycji konkursu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 2 lutego pod adres: Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, ul. Pułaskiego 6 08-110 Siedlce

Finały odbędą się 22 i 23 lutego w sali „Podlasie”.

reklama MOK / fot. arch

Możliwość komentowania jest wyłączona.