SPIN

Promocja książki „Nowy Początek – wyprawa na Islandię”

Aneta Borkowska piątek, 2 lutego 2018, 16:09 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 10 lutego do Sali Białej o godz. 18. na promocję książki „Nowy Początek – wyprawa na Islandię”.

W ubiegłe wakacje Grupa Niniwa Team zorganizowała wyprawę rowerową. W tym roku udała się na Islandię. Wyspa jest przepiękna, krajobrazy zmieniają się co kilkadziesiąt kilometrów. Zaczynając od pól lawy wulkanicznej, wulkanów, przez rzeki i jeziora lodowcowe, fiordy, kończąc na źródłach termalnych, gejzerach i lodowcach.

Mimo, że pojechali na wakacje to nie było czasu na odpoczynek fizyczny. Codziennie pobudka o 6:00. Godzina czasu na śniadanie i złożenie namiotów, następnie o 7:00 tzw. „Kółko” i jazda na pierwsze 50 km. Każdego dnia robili 3 etapy, miedzy nimi przerwę na obiad i mszę. Wieczorem szukali noclegu i kolacja. Przygód nie da się zliczyć, zaczynając od niesamowitych widoków, lodowców, przez festyn w jednym z miasteczek, kończąc na kąpielach w gorących wodach termalnych. Jednak wyprawa to coś ważniejszego niż aspekty podróżnicze. Intencją pielgrzymki była modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne, by na świecie nie zabrakło głoszących Chrystusa.

Po każdej wyprawie Niniwy Team zostaje wydania książka. Uczestników było 55 osób, a w w tym roku na w wyprawie wzięła udział liczna reprezentacja Siedlec.

Promocja książki rozpocznie się od koncertu zespołu B6, w którego skład wchodzi siedlczanka – Martyna Sabak. Są młodym zespołem, który na scenie wystąpi z autorskim materiałem, a także zaprezentują znane covery. Mieliśmy już okazję usłyszeć ich w Siedlcach, na przeglądzie zespołów rockowych „Krótkie spięcie”, gdzie zdobyli pierwsze miejsce. Pokazali się także na deskach warszawskiej sceny w historycznym klubie „Remont”. Będą to klimaty muzyczne w stylu rock/pop, zagrane w sekcji składającej się z: gitara (Kuba Stasikowski), bas ( Arek Borzęcki) oraz perkusja (Piotrek Karczewski).

Po zakończonej promocji, będzie możliwość zakupienia książki zawierającej relacje z wyprawy.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.