SPIN

Spektakl „Przezroczystość”

Aneta Borkowska sobota, 31 marca 2018, 10:19 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 10 i 11 kwietnia o godz. 9 i 11 na spektakl „Przezroczystość”. Jest to spektakl poetycko-muzyczny stworzony przez Andrzeja Meżeryckiego wg wierszy i zapisków poety ks. Jana Twardowskiego, z muzyką Macieja Turkowskiego i Waldemara Koperkiewicza, w reżyserii Roberta Protasewicza.

Przezroczystość to piękne, mądre poetyckie strofy płynące prosto z serca, ciekawa muzyka i oryginalne piosenki, głęboka refleksja i humor. To spektakl o miłości, wierze, nadziei i dobroci, radości i smutku, Bogu i człowieku.

Premiera spektaklu miała miejsce w 2000 roku w Siedlcach. Sztuka zebrała świetne recenzje, spotkała się ze znakomitym odbiorem i przyjęciem publiczności. Od czasu premiery spektakl wystawiony był już ponad 100 razy dla ponad 50 000. widzów. Prezentowany był w teatrach, muzeach, instytucjach kultury, kościołach, klasztorach, amfiteatrach m.in w Siedlcach, Ciechanowie, Szczecinie, Częstochowie (Jasna Góra), Mińsku Mazowieckim, Sokołowie Podlaskim, Parczewie, Warszawie, Sabinovie (Słowacja), Krakowie (Rynek Główny), Radomiu, Gdyni, Gdańsku, Łukowie, Poznaniu (Filharmonia Poznańska), Równem – Teatr Dramatyczny (Ukraina) czy Terespolu.

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.