SPIN

Filmowe Lato w NoveKino w sierpniu

Aneta Borkowska niedziela, 5 sierpnia 2018, 13:41 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza na cykl Filmowe Lato. W sierpniu zobaczymy: „Kaczki z gęsiej paczki”, „Gnomy rozrabiają” oraz „Pszczółka Maja: Miodowe igrzyska”.

7 sierpnia – „Kaczki z gęsiej paczki”

Benek jest dumną gęsią, beztroskim kawalerem i pozwalającym sobie na wszystko lekkoduchem. Zdecydowanie woli podniebne akrobacje i kaskaderskie popisy od ćwiczeń przed czekającą go migracją do ciepłych krajów. Podczas jednego z popisowych przelotów Benka coś idzie nie tak i gąsior wpada prosto w stado kaczątek. W wyniku wypadku dwa pisklaki zostają oddzielone od reszty swoich braci i sióstr a główny bohater ulega kontuzji, która nie pozwala mu na wzbicie się w powietrze. Zamiast dalej latać – zmuszeni będą człapać. Benek musi teraz zadbać o maluchy i wspólnie z nimi wyrusza w podróż życia – przez malownicze góry, wspaniałe jeziora, bambusowe lasy i jaskinie pełne tajemnic. Dzięki tej przygodzie, Benek przekona się o sile bezwarunkowej miłości i stanie się dla kaczątek najlepszym ojcem na całym ptasim świecie.

Reżyseria: Christopher Jenkins / Scenariusz: Rob Muir, Christopher Jenkins / Gatunek: animowany, familijny, komedia / Kraj produkcji: Chiny, USA / Rok produkcji: 2018 / Czas trwania: 91 minut / Obsada: Maciej Stuhr, Julia Kamińska

14 sierpnia – „Gnomy rozrabiają”

Chloe przeprowadza się wraz z mamą do nowego miasta. Wszystko jest dla niej nowe – dom, miasto, szkoła i znajomi. Stary budynek, w którym razem zamieszkają wydaje się skrywać wiele tajemnic. Jedną z nich jest osobliwa kolekcja krasnali ogrodowych. Pewnego dnia małe figurki ożywają! Okazuje się, że skrzaty są tak naprawdę legendarnymi strażnikami, którzy od wieków bronią świata przed żarłocznymi istotami z innych wymiarów. Dzielna Chloe, wspólnie z nowopoznanym kolegą z sąsiedztwa o imieniu Liam, przyłączają się do akcji. Zwariowane krasnale wraz z dwójką dzieciaków będą musiały poradzić sobie z pozaziemskim zagrożeniem. Bohater tkwi w każdym z nas – trzeba go tylko obudzić.

Reżyseria: Peter Lepeniotis / Scenariusz: Michael Schwartz / Gatunek: animowany, komedia / Kraj produkcji: Kanada / Rok produkcji: 2017

21 sierpnia – „Pszczółka Maja: Miodowe igrzyska”

W ulu aż huczy od sensacyjnych wieści! W pszczelej stolicy odbyć się mają Miodowe Igrzyska. Maja marzy, by wziąć w nich udział. Niestety mieszkańcy ula nie zostają na nie zaproszeni. Na domiar złego Cesarzowa żąda oddania połowy miodowych zbiorów na potrzeby sportowców. Królowa gotowa jest się pogodzić z poleceniami przełożonej, ale Maja od dziecka jest buntowniczką. A nic nie złości jej bardziej niż jawna niesprawiedliwość. Wyrusza więc do stolicy, by powiedzieć Cesarzowej, co myśli o niej i jej nakazach. I nawet Guciowi nie uda się jej powstrzymać przed wpakowaniem się w kłopoty. Zuchwałość Mai zostanie ukarana: pszczółka musi wystartować w zawodach, ale jeśli przegra jej ul straci całe zapasy na zimę… Cesarzowa nie podejrzewa nawet na co stać tę małą rozrabiakę i paczkę jej wiernych przyjaciół.

Reżyseria: Noel Cleary, Alexs Stadermann / Gatunek: animowany, komedia / Kraj produkcji: Niemcy / Rok produkcji: 2018

źródło: NoveKino Siedlce

Możliwość komentowania jest wyłączona.