SPIN

Wystawa fotografii Bogusława Skarusa „Indie nieznane”

Aneta Borkowska środa, 15 sierpnia 2018, 08:20 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 21 sierpnia (wtorek) o godz. 18. na wernisaż wystawy fotografii Bogusława Skarusa „Indie nieznane”. Mała Galeria Sztuki. Wystawa czynna do 9 września, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-17:00.

Odwiedziłem nieznane krainy Indii: Gudżarat, Andhra Pradesh, Uttar Pradesh, Telangana. Trasa wiodła przez Indie rzadko odwiedzane przez turystów, jednak równie ciekawe i niezwykłe jak pozostałe części kraju. Fotografie przedstawiają świątynie, pielgrzymki i wędrówki pielgrzymów do miejsc świętych, podróże pociągiem do gwarnego Hajdarabadu, meczety.

Na północy Indii fotografowałem najważniejsze dla buddyzmu miejsca na świecie – Ayodhię (miejsce śmierci Buddy) i Bodh Gaję (miejsce oświecenia Buddy). Na zdjęciach zobaczyć będzie można górę Śatrundźaja, na zboczach której wzniesiono ponad 800 świątyń dżinijskich. Będą fotografie plemion zamieszkujących odległe, pustynne rejony dystryktu Kaćch. Zobaczycie Państwo wielkie słone jezioro Rann położone na spornym pograniczu Indii i Pakistanu.

Bogusław Skarus

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.