SPIN

Koncert z cyklu „Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie”

Aneta Borkowska czwartek, 27 września 2018, 12:32 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 4 października do Sali Białej o godz. 08:30, 9:30 i 10:30 na kolejny koncert z cyklu „Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie”. Tym razem odbędą się koncerty „Tajemnice kameralistyki – kwintet fortepianowy” i „Pięciu wspaniałych”.

Tytuł koncertu dla młodszej publiczności oznacza nie tylko piątkę znakomitych artystów, ale również pięć instrumentów strunowych. Pokażemy, co mają ze sobą wspólnego, a co je od siebie odróżnia. Zastanowimy się, jak można je ze sobą zestawiać. Czy śpiewne skrzypce, tajemnicza altówka, dostojna wiolonczela i największy w tym gronie fortepian stworzą zgrany zespół? Przekonamy się o tym podczas muzycznego spotkania z „piątką wspaniałych”.

Wystąpią:

Marta Guzik/Małgorzata Marczyk – fortepian

Kornelia Grądzka – skrzypce

Paulina Kusa – skrzypce

Paweł Czarny – altówka

Zuzanna Stradowska – wiolonczela

Każdy koncert poruszający inną tematykę, prezentujący różnych wykonawców prowadzony jest przez jednego, stałego prelegenta. Programy występów są różnorodne, dostosowane do wieku odbiorcy. W przystępny i łatwy sposób podawana jest krótka lekcja historii muzyki ilustrowana utworami wykonywanymi na żywo.

Wyrażamy przekonanie, że poprzez uczestnictwo młodzieży w proponowanych cyklach koncertowych przyczynimy się do wzbogacenia ich wiedzy o muzyce oraz kształtowania osobowości młodego pokolenia. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do kameralnej, klimatyzowanej Sali Białej, by w pełni czerpać radość ze sztuki jaką jest muzyka.

Rezerwacja biletów: dział merytoryczny: tel. (025) 794 31 01, kom. 602 377 388 – instruktor Magdalena Czmoch.

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.